NIA forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NIA forum

Natur-individuacijska asocijacija - Zagreb
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva

Go down 
+11
ivana1005
Ana.
loli_pop
melany19
Mario571
Dichra
22
Shell
mandragola
Gordan
Tilopa
15 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Mario571




Broj postova : 6
Join date : 19.01.2009
Age : 37

Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva   Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Emptyčet tra 23, 2009 9:17 pm

Inače primjetio sa da mi snovi imaju neke zajedničke elemente i povezani su s obitelji, odnosno češće mi se u snovima znaju pojaviti, mama, tata, brat, sestra, sestrična.
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva   Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Emptyčet tra 23, 2009 11:16 pm

Sestra i frendica, sve aludira na animu, tj. ženski dio psihe muškarca koji je zadužen za odnose sa suprotnim spolom. Uglavnom, kad se zaljubiš u neku curu, u biti se zaljubiš u vlastitog sebe, tj. svoju podsvjesnu viziju žene - animu.
Pijenje pića je neka vrst konzumacije i može biti vezana uz različite oblike emocija do seksa čak, ali ovisi o emocionalnim tragovima sna. Očito je London za tebe personifikacije neke vrste slobode, lutanje ili tako nešto, budući ti se dalje u snu pojavljuje bujenja prirode izraženo kroz zeleno, što može označavati "svježu vodu iz izvora", tj. novi unutrašnji rast. Voda je povezana s emocijama i ljubavlju, ali i s putenošću.
Plava boja je boja podsvjesti ali i dubinskih emocija. Očito se tvoj rast suprotstavlja s nekim frustracijama ili kompleksom koji izvire iz podsvjesti, a vezan je za emocije ili bolje reći "oceanski" duboke emocije... te dvije strane su u tebi, one se bore tamo. Također, Englezi kao "zeleni" mogu predstavljati nove ideje, svježe snage koje se pojavljuju u tvom životu (a podsjećaju te na nešto novo, kao što si se osjećao u Londonu), a koje su u nekoj vrsti sukoba s tvojim "plavim" karakterom, koji vjerovatno vuče repove iz prošlosti. U biti nema potrebe za agresijom jer "svi su naši" tj. personificirani Hrvatima, svi oni su jedno biće - tvoje podsvjesno biće i nema razloga boriti se protiv sebe...
Ono što trebaš napraviti, jest pomiriti te sile u sebi, tj. prihvatiti ih kao jedno.

Inače obitelj u snovima može personificirati različite aspekte dubokog podsvjesnog, od anime, animusa, do ostalih arhetipova i sl. Općenito ih tumačiti nema smisla, osim u slučajevima kad su poznati svi detalji snova i kad se snovima pristupi ozbiljno, a ne onak "horoskopski", tipa: "ajd' mi reci što znači krava u snovima - hoću li se uskoro udati?!?". Tumačenje snova iziskuje puno vremena i samopromatranja, a toga nema u knjigama, već u vlastitoj praksi individuacije. Nemam pretjerano vremena tumačiti ljudima snove niti mi je to cilj, osim ukoliko ne osjetim na neki način da im je potrebna pomoć u smislu izlaska iz vlastitih labirinata duše i umišljene iluzije, međutim rijetko se odlučujem na tako nešto. Uglavnom, ne mislim ovaj forum koristiti kao servis za tumačenje snova, jer nemam vremena za takve stvari... Ubuduće, pitaj tehničke stvari, npr. kako, koliko i sl, ili opiši svoj rad na snovima, svoje uvide u vježbe i rad i sl. Sami snovi me ne zanimaju pretjerano, međutim napravim izuzetak za pojedince...
Tko zna možda uskoro otovrim savjetovalište za snove i počnem naplaćivati utrošeno vrijeme scratch , jer ljudi pojma nemaju kako je terapija snovima jaka stvar. Nema tog lijeka, niti psihića koji može vratiti svojom pričom ljude na kolosjek kao njihovi vlastiti snovi, ako im netko ukaže na ispravnu dinamiku i razgovjetnost "unutrašnjeg govora" koji se skriva iza isprepletenih simbola i sanjskih predstava. Naravno, potreban je ključ za dešifriranje svega, a to može biti samo druga ljudska duša koja je relativno u povoljnijem položaju što se tiče vlastite samospoznaje putem snova.

Pozdrav
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
Ana.




Broj postova : 3
Join date : 12.08.2009

Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva   Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Emptysri kol 12, 2009 5:31 pm

Pozdrav svima!

Oduvijek sam fascinirana snovima. Gotovo se svako jutro sjećam što sam prethodnu noć sanjala. Tome pridajem veliku važnost i znam danima razmišljat o nekom snu ili osjećaju iz tog sna. Kad ujutro kažem: Znaš šta sam sinoć sanjala! - već me moji dočekaju sa _ Evo je opet...

Problem je što većinu tih snova znam napola objasnit, a o nekim godinama razmišljam. Što se tiče lucidnog sanjanja - mogu reć da sam imala lucidne snove u toj mjeri da sam svjesna ali nakon te spoznaje san vodim malo ili nimalo. Tu svijest koristim samo kad moram, recimo kad me netko goni. Onda si kažem, pa daj ajde to je san, neću bježat jer mi i tako ništa ne mogu. Idem ih ignorirat i idem negdje drugdje. Na tome sve stane, ne idem se igrat i istraživati, a to bih htjela. Zato me razveselilo kad sam pročitala da će se sada na jesen održavati ta radionica.

Što se tiče snova, osjećam se usamljeno oko njihovih tumačenja, jer ljudi u mojoj okolini misle da im pridajem preveliku pozornost. Tek kad im ispričam što sam sanjala, a isto se dogodi idući dan, to ih zaintrigira. Meni su, svejedno draži slikoviti snovi koje intezivno proživljavam od tih nekoliko koji su se stvarno dogodili.

Htjela bih s vama podijelit nekoliko meni najzanimljivijih snova.

1. Bila sam u vezi s jednim dečkom s kojim sam bila strašno zaluđena. Vrlo emotivno sam proživljavala tu vezu. u 11.mj prije par godina sam sanjala da me vara s nekom niskom curom crne poluduge kose u kafiću. San me užasno potresao, plakala sam i u snu i kada sam se probudila. Nije mi nikako dao mira i to sam tom dečku i ispričala. Mjesecima nakon toga sam saznala da me u 11.mj prevario s niskom crnom curom u kafiću. Kasnije mi je rekao da misli da se to čak dogodilo iste večeri kad sam taj san sanjala.

2. Najčudniji osjećaj sam imala u jednom snu koji se odigrao prije puno godina, recimo 6-7 godina. Dan danas se sjećam tog osjećaja. Hodala sam po nekakvom selu, sve je bilo neasfaltirano, blatnjavo, prevladavala je smeđa boja, kiša je lijevala kao iz kabla, kuće su bile kao napravljene od blata... Bila sam trudna i jako sam bila sretna zbog toga. Moja majka u snu je teško bolesna i pada u to blato i umire. A u snu sam nekako njoj više privržena nego u mom stvarnom životu.
Budim se iz sna i osjećam kao da pripadam tamo, kao da je to nekakav moj paralelni ili prošli život. Kad sam se probudila plakala sam jer mi je falilo to dijete koje sam nosila, bilo mi je žao što nisam trudna (a u srednju školu sam išla u vrijeme kad sam to sanjala), s tom maminom smrću sam se nekako pomirila ali s gubitkom tog osjećaja trudnoće i ljubavi prema tom djetetu - nikako

3. sanjala sam da mi je prijatelj došao u kvartovski kafić i pitao me - kako ti se sviđaju moje nove tenisice? - bile su crne pumice sa crvenim znakom.
iduće jutro sjednem s frendicom u taj kvartovski kafić i ispričam joj san.
dolazi taj prijatelj i pita me - kako ti se sviđaju moje nove tenisice? - bile su pumice, ali boje su bile obratne - crvene sa crnim znakom

4. san koji mi se ponavlja je odlazak na wc na veliku nuždu ahahahahah, ali detaljan osjećaj kao da se stvarno dugo to događa i da sam nekako sretna koliko dugo traje to pražnjenje i ne želim da prestane

5. san koji mi se u zadnje vrijeme svako malo pojavljuje je da pričam s malim bebama. Ili je to san da sam rodila dijete koje odmah sa mnom priča o svemu i svačemu i ja mu se divim kako je pametno - nekada tu postanem svjesna da sanjam, nekada ne
Ili je to dijete od rodice, tete... kojem ja priđem i pitam ga kako je, a on se većinom žali da ga nikad nitko ne pita drugi kako je, a da on sve zna i da zna pričat samo da druge nije briga kako se on osjeća. Većinom u snu pričam sa muškim bebama, samo jednom sam sa ženskom bebom pričala
Jako su mi ugodni ti snovi s bebama iako se u njima osjećam nekako bespomoćno, kao da kako ću ja sada natjerat sve ljude da pričaju s bebama i ispraviti tu nepravdu

Kad već svoju okolinu živciram sa snovima, bar da mogu nekom ispričati :)
Ne znam kako bih većinu tih snova doživjela

Pozdrav svima
Ana
[Vrh] Go down
Ana.




Broj postova : 3
Join date : 12.08.2009

Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva   Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Emptysri kol 12, 2009 7:40 pm

Još bih htjela dodati da najčešće sanjam da sam trudna ili da sam rodila, odnosno male bebe i malu djecu do nekih 4 godine. Ili svoju ili tuđu, kako ih nosim, ljubim, pričam s njima, igram se. To je pogotovo izraženo zadnjih godinu-dvije. Pretpostavljam da je djelomično to jer oduvijek imam jako izražene majčinske osjećaje prema drugim ljudima/ braći/ sestri/ prijateljima..., ali ipak mislim da je to najvećim dijelom jer sam se oduvijek željela baviti/ raditi s djecom, a odabrala sam "pametniji, uspješniji" uredski posao koji me ne ispunjava.

Uz to, zanimljivo je da prije svake prehlade ili gripe sanjam da mi otpadaju zubi. Grozan je to san, jeziv, mučan. Zadnji put kad sam ga sanjala, u 1. mjesecu, nakon toga sam zalegla mjesec dana u krevet i nikako se nisam mogla rješiti teške gripe.
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva   Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Emptyčet kol 13, 2009 12:09 am

Pozdrav i dobrodošla na forum!

Svi istinski geniji bili su fascinirani snovima, tj. područjem svijesti gdje snovi nastaju, jer ta je svijest maternica cjelokupne naše duše. Onaj tko zanemari ili odustane od te svijesti ili snova, taj reže vlastiti korijen i njegova se priroda u njemu suši. Na taj se način postaje humanoid i društveno-poslušna životinja, koja nema svoju prirodu, već samo konglomerat ideja, koje premeće iz jedne strane razuma u drugu, i strukturu obrazaca koji ju čine robom. Zato, ne mari za mišljenje i poglede "glupoga puka" kad potcjenjuju tvoj prirodni interes za snove, jer oni su ono najčišće i najprirodnije što imamo. Oni su nit vodilja do naše primarne svijesti, koju smo dobili rođenjem, a zagadili tokom života, budući da su nas mentalnim implantiranjem ideja napravili konceptualnim robovima.
Snovi se ne objašnjavaju razumom. Razum je gruba materija, on služi za analizu, za rezanje i usitnjavanje ideja, a tebi treba sinteza i nadasve kristalizacija te sinteze, kako bi rekli alkemičari... Riječ je o tome da kod "objašnjavanja snova" koristiš osjećaj, intuiciju i instinkt, kao naše najveće prirodne alate. Tako se proizvodi Zlato. A razum je tu uljez, on je u biti dio uma koji je maligno podivljao tokom vijekova i udaljio čovjeka od njegove prirode, bez obzira, bio taj razum intelektualni aksiom ili vjerska dogma.
Nadalje, snovi su "filmovi" nastali spajanjem slika po određenom obrascu. Ono što tebe zanima je ustvari taj obrazac, kao poanta ili namjera filma, a ne sam film koji gledaš. Dakle snovi nisu Holiwoodska klišeizirano kičasta produkcija, već Art film u kojem osjećaj direktno govori o ideji filma. Ako nemaš osjećaj, slika je bezvrijedna, samo infantilni efekt... Kao što se kompjuterski operativni sustav sastoji od programa koji su sačinjeni od strukture naredbi (dakle podataka kao simboličnog prikaza informacije), tako je i ljudska duša sastavljena od slika koje su u biti simboličan prikaz osjećaja iz kojih nastaju. Određena struktura tako nabijenih slika osjećajima sačinjavaju neku vrstu unutrašnje priče koja, ukoliko se pažljivo promatra, odaje obrazac koji vodi cijelu stvar, tj. program. Da stvar nebi bila tako jednostavna, postoji još finija i nevidljivija struktura koja upravlja svim tim mehanizmima, koja je sačinjena od arhetipova... Tako bi ti otprilike izgledala ta slika objašnjena teorijom informacijskih sustava. Naravno, to je samo aproksimacija ili model, jednako kao što je i cijela subatomska fizika samo grupa modela koji približno opisuju jedan uski dio prirode koji smo uspjeli osvijestiti. I što zaključiti iz svega ovoga:
Koncentriraj se na ono što osjećaš kad nešto sanjaš, jer različito ću se osijećati ja kad sanjam da sam trudan ili ti, stoga simbol trudnoće ne mora nužno značiti istu stvar. To je prednost simbola: da govore na 1000 različitih stvari o tom nečem neizrecivom i razumu neuhvatljivom, stoga je upotreba razumske analize u tumačenju snova jednaka upotrebi škara za živicu u manikiranju.

Ajde da bacimo oko na tvoje snove, sad kad smo malo dotakli teoriju snova na moj "hakerski" način:
San br:
1) Naravno, to će ti se stalno dešavati (ne mislim da će te varati dečko, već da ćeš s razvijenom intuicijom, na neki čarobni način, osijećati i predosijećati stvari). Meni se to stalno dešava, a uvijek sam znao i osijećao kad me neka voljena osoba "preverila". Čak sam razvio i svoju simboliku-jezik u snovima koji mi je sugerirao te stvari. O tome često pričam i u školi, kao prednost razvijanja sanjačke svijesti.
2) San govori o tvom odrastanju i novom životu, koji međutim (koliko vidim iz tvog posta) nisi iskoristila do kraja. Kiša su emocije, grubo rečeno, i majka tu igra svoju ulogu, tj. tvoja slika majke, ali najbitnije je tvoje dijete (unutrašnje dijete) koje nisi rodila, jer nisi imala snage prihvatiti svoj prirodni instinkt i osjećaj koji te i danas vodi kroz život, a ti ga ignoriraš i zato jesi nekompletna... najkraće rečeno. Čitaj po ostalim postovima, spominjao sam to dijete u nama koje je naša prirodna nekonceprualna, primarna priroda, tj. svijest. Sve ostalo je laž i iluzija... inače embrio bi predstavljao život kojemu nedostaje širina ili je ograničen na neki način, nerođen. Trbuh je inače mjesto gdje se potiskuju osjećaji, tjeskoba i sl.
3) dešava se često kad se baviš snovima i kad ih svakodnevno bilježiš... tzv. prekognitivni snovi, ništa posebno.
4) Prvo iskustvo kojim novorodence iskazuje sebe je u analnoj fazi fo Freudu; što postaje simbol moći ega u snovima. Ovo može biti pozitivno i označavati nezavisnost, kao reakcija protiv podređivanja stadu puka, kad je zajednica postala destruktivna, borbene kvalitete ega koje su možda neophodne za opstanak u određenim situacijama. Ali česće san upucuje na zakržljali egoizam, samovolju i neposluh.
Izmet je nesto prljavo; prljavo ponasanje, egoistično zadovoljstvo. Nepoštena borba, egoističko nastojanje. San pokusava pokazati osobi na slikovit način kako su njegovi zahtjevi egoistični, djetinjasti, oholi i anti društveni. Tako bi to protumačili Freudovi "analci", međutim ja bih prije rekao da je riječ o nekoj vrsti čišćenja kroz užitak ili razuzdanost... teško mi je više reći na osnovu ovako šturog opisa, međutim, intuitivno imam osjećaj da je riječ o nečem drugom... što ću ti poslati privatnom forumskom porukom.
5) Ovaj san ili snovi je jako znakovit: opet je riječ o tvojoj unutrašnjoj prirodi, kako je ja nazivam "unutrašnje dijete" koje je zarobljeno u konceptualnoj tamnici, zatvoru ideja, u kojemu bespomoćno doziva i vapi za pomoć da ga paze i čuvaju, da se brinu o njemu... ali ljudi se ne obaziru na unutrašnji glas, već na buku razuma koju su im utuvili u glavu i s kojom će nezadovoljno okončati svoje živote. Prije nego li počneš njegovati djecu, nauči njegovati svoje unutrašnje dijete, idi po njega, duboko u sebe, po svoje zlato, očisti um od mentalnih sranja i rekla-kazala, slušaj intuiciju i poštuj svoj osjećaj, drži se instinkta, koji je bar 1 000 000 godina stariji od prve iskre intelekta...i nećeš pogriješiti. Jednom kad izgubiš "glas svojeg unutrešnjeg djeteta", onda ćeš isprazno životariti, kao većina humanida koji nastanjuju ovaj planet i žive po utisnutim obrascima i po ulogama za koje su se zalijepili, zaboravljajući na svoju osnovnu zadaću i bit - da budu ljudi, slobodni i iskreni.

Pozdrav,
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
Ana.




Broj postova : 3
Join date : 12.08.2009

Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva   Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Emptyčet kol 13, 2009 1:14 am

Hvala puno na iscrpnom i brzom odgovoru!
[Vrh] Go down
ivana1005

ivana1005


Broj postova : 39
Join date : 27.05.2010
Age : 44

Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva   Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Emptyuto lip 15, 2010 11:19 pm

Želim zapravo pisati jedan meni specifičan san...Jedan iz mape.
U snovima sam osjetila sam sve što i u stvarnom životu,ljubav,strah,čežnju,patnju ali bi ti osjećaji uvijek bili trostruko jačim intenzitetom. Jedan takav san je ostavio trag u zadnjih petnaest godina kada sam toliko i sama imala.
Ležim na uskom krevetu na bar tri debela madraca,kuća je poznata,jedna od siromašnih u selu gdje sam odlazila kao dijete. Gledam s tog kreveta na šarene ''krpare'' iliti tepihe,vezene i prljave i onu klasičnu,jeftinu fotelju od zelenog,grubog materijala i istrošenih federa i spužve iznutra.Kroz sobu prolaze ljudi kao da je u sljedećoj željeznički kolodvor.Znani ljudi,moja sestrična,susjedi..ali i životinja nalik na velikog crnog mačka(nije niti tigar,pantera,lav ili modni) već veliki mačak koji na krevetu priča sa mnom..pričanjem i dahtanjem me kao uspavljuje,gledam ga ravno u neprirodne zelene oči i njušku i posve ga razumijem,sve mi je jasno što mi govori,komuniciramo telepatijom,da drugi ne čuju..Voljeli smo se kao da se znamo cijeli život i još me jeza protrese kad pomislim na njega...čak sam dala oslikati taj san, Mačak i ja.
Ostao je cijeli život u mome sjećanju jer sam uvjerena da nisam razriješila taj san ili me to još uvijek nečemu treba naučiti...
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva   Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Emptysri lip 16, 2010 10:01 am

Kod opisa snova nije najvažnije koje likove i objekte si sanjala već kakve su osjećaje oni stvarali i na što te asociraju su stvarnom životu. Npr. ta kuća - na što te asocira kad pomisliš na nju? Kakav osjećaj ti se pojavio kad si bila u njoj? Kako se osjećaš što ljudi prolaze kroz nju? Kada si doživjela u životu taj osjećaj i tu kuću pa ga koristiš sada u snu... isto tako je važan mačak za tebe: kakav ti je stav prema mačkama? Opiši isti san ali detaljno opiši osjećaje i asocijacije. I na kraju, kad ti je toliko važan taj san u životu, kako ti je on promijenio život i u kojem si ga životnom dobu sanjala (što ti se tada dešavalo, u kojoj si bila fazi i što ti se vrtilo po glavi...)
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
tao




Broj postova : 41
Join date : 15.03.2010

Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva   Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Emptysri lip 16, 2010 4:10 pm

Evo opisa nekoliko snova kojih se kod mene cesto desavaju.

Sanjam da idem nekakvom sumskom stazom i najednom mi se na putu pojavi zmija.Nekako je uspijem preskociti ali me opet napadne neka druga.
I tako bjezim cjelim putem i izmicem se zmijama.
Zmije me nikad ne uspiju ugristi.
Osjecaj koji osjetim je nekakav strah.
Kada sam imao nekih otprilike 5-6 godina cjelo vrijeme sam mastao i sanjao da se igram sa nekakvom zmijom nalik Anakondi.Osjecaja se vise ni ne sjecam.
Stvarno neznam na sta me asocira zmija ako skuzim javim.

Druga stvar koja mi se cesto desava u snovima je da nesto radim npr.
u jednom sam snu nosio staklo koje mi je puklo u ruci,nakon cega mi se staklo zabilo u ruku i pocelo krvariti. Posto nisam zelio da me drugi vide otiso sam iza neke masine i vadio stakla iz ruke.
Osjecaj koji mi se javio je bio zabrinutost zbog rasjecenje ruke i strasna bol. Imao sam jos takvih snova gdje sam imao rasjecenje ruke,ali su mi
uglavnom dolazili u nekakvim bljeskovima sjecanja kada sam zapisivo gore
navedeni san.

Treci je san
da sam u nekakvoj ucionici i profesor nesto govori sta bi ja trebao zapisivati.Posto ja nemam biljeznicu u koju bi zapisivo, osjecam se nekako nelagodno dok on prilazi prema meni.
Nekada u snu imam biljeznice ali ne iz toga predmeta,ili imam samo list papira pa na njega pisem.Uglavnom uvjek osjecam nekakvu zabrinutost ili brigu sto cu to morat poslje sve prepisivati.
Ovisi kako u kojem snu.(napominjem da neidem ni u skolu ni na fakultet)
Ove snove sanjam od kada sam poceo mapirati. I svaki mi se san ponovio barem 3puta.
Znam Gordane da ti nisam dosta toga opisao na sta me sto asocira i sl. Ali moram jos skuzit pa se javim.
Ako mozes sta izvuci iz ovoga za tumacenje slobodno napisi.
Hvala
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva   Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Emptysri lip 16, 2010 5:10 pm

Šuma = podsvjest, slično kao i more

Zmija = Seksualnost. Lik zmije vezan je uz kompleks problema sa seksualnošću, koji može zahvatiti poput otrova koji uništava čovječji život, ili pretvoriti u najdublje i najugodnije moguće odnose na zemlji. Snovi o zmiji obično se pojavljuju kada su tamni instinktivni nivoi odbačeni i negirani od svjesnog uma, koji je tada vrlo ugrožen. Samo u slučaju ako je naša tamna prizemna i primitivna strana naše prirode prihvaćena i asimiliranam mi postajemo zrelim ljudskim bićem. Čovjek je dijelom zvijer i dijelom anđeo, ali svaki onaj koji pokuša biti anđelom može postati najvećom zvijeri.
Zmija u travi:
* Nelojalnost (nevjera), zavist, kleveta. Možda zato jer one označavaju lanac života, ili jer su smrtno otrovne, zmije su isto tako povezane sa dušama umrlih, sa pretcima i podzemnim svijetom smrti, kao i sa nesvjesnim.
** Princip zla, kolektivna sjenka [ARHETIPOVI], đavo koji je naveo Evu u pojavnom obliku zmije.
* strah, patnja, koji mogu ticati unutarnjeg predosjećaja prema svemu što je nepoznato (čudno) i treba biti pobijeđeno; ili stvarne opasnosti koja se mora savladati.
*** Ako se događa sanjaču, on kažnjava sebe simbolički da umiri vlastitu svijest
** Udaljenost do koje je nesvjesno u sadašnjem trenutku spremno ići u svrhu izbjegavanja odgovornosti, teškoća i odluka [; kasnije može naći efektnija sredstva.

itd...
ima tu svega, ali nemam vremena se baviti vašim snovima, nisi je ovo forum za objašnjavanje snova. Trebali bi se fokusirati isključivo na pitanja nastala vlastitim radom i istraživanjem, ostalo je spamanje.
Nezgoda =
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
ivana1005

ivana1005


Broj postova : 39
Join date : 27.05.2010
Age : 44

Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva   Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Emptyčet lip 17, 2010 9:01 pm

Gordan je napisao/la:
Kod opisa snova nije najvažnije koje likove i objekte si sanjala već kakve su osjećaje oni stvarali i na što te asociraju su stvarnom životu. Npr. ta kuća - na što te asocira kad pomisliš na nju? Kakav osjećaj ti se pojavio kad si bila u njoj? Kako se osjećaš što ljudi prolaze kroz nju? Kada si doživjela u životu taj osjećaj i tu kuću pa ga koristiš sada u snu... isto tako je važan mačak za tebe: kakav ti je stav prema mačkama? Opiši isti san ali detaljno opiši osjećaje i asocijacije. I na kraju, kad ti je toliko važan taj san u životu, kako ti je on promijenio život i u kojem si ga životnom dobu sanjala (što ti se tada dešavalo, u kojoj si bila fazi i što ti se vrtilo po glavi...)

Uh,težak posao pogotovo jer znaš da je neke osjećaje teško opisati... ali na glas da mi pomogneš..?

Kuća je čisto randomska,opisati ću ali mogla je biti bilo koja..kuća je od rodbine koju sad nikako više ne posjećujem ali tada još jesam.Ne dobivam nikakvu povratnu energiju te sobe koja mi malko više znači od same kuće,ipak nešto..polako razrađujem,nadolazi mi dok pišem.. Zapravo mislim da sam je se nekad(kad sam imala možda 7,8 god) bojala ali to nisam povezala upravo do sada,a san sam sanjala s petnaest god. Možda sam se bojala jer upravo gdje je u mome snu bio krevet,iznad je bio prozor za koji znam da su ga morali prekrivati zbog tete koja je mjesečarila.Da,to me kao dijete plašilo..ne znam ima li veze,jer moj san je bio prekrasan,pun emocija koji su bili rijetki,tako jaki,dobrodušni,božanstveni,znaš i sam za tu posebnu mapu gdje se nalaze takvi baš lucidni snovi,jakiiiiiiiiiiiii,toliko sam bila nesretna što sam se probudila i ne jedan dan,ja cijeli život još o njemu razmišljam,plakala sam taj dan u školi,znam jer mi se kolegica smijala,pamtim i sve iza njega:) Mačke volim kao i sve životinje,isto mi je pas-mačka...Vjerojatno su i hormoni imali svoje ali takvu bezuvijetnu ljubav koju sam dobila od te mačke nikad u stvarnosti nisam osjetila,mi smo se voljeli,kao partneri,kao muškarac i žena..Ne znam...Udala sam se za lava i čovjeka koji je 1,90 i 110kg i koji me može od svega zaštititi baš kao i taj mačak,cijeli život sam htjela naći partnera pored kojeg se neću bojati ničega i koji se ničega ne boji :) Tada me najviše interesirala telepatija kojom smo se sporazumjevali mačak i ja,jer mi je to bilo novo jer sam i onda znala kontrolirati snovima(samo nisam znala jel to ima ime ili da sam po nečemu drugačija:) ) I sada su mi snovi u kojima ne kontroliram baš situaciju najzanimljiviji i posebno mapirani:) Tada mi je vjerojatno bilo na pameti,ocijene,dečki,škola,roditelji,jedinice...:)
Imam skicu kolege iz razreda koji mi je precrtao Taj san koji je kasnije naslikao akademski slikar. Znam da je to najgore što se može dogoditi, poistovijetiti se ili živjeti san ali ovo je bilo prekrasno i od tog sna mi je na pameti ta istovjetna energija nas svih,da se ne moram bojati hoću li kad umrem negdje moći poljubiti svoju majku ili brata,muža već da će Ta ljubav biti jednaka i isto tako jaka kao i moji osjećaji prema Mačku...
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva   Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Emptypet lip 18, 2010 3:32 pm

Najgore je kad ne primjećuješ snove, a i tako ih svjesno ili nesvjesno živiš svaki dan, budući da si na jedan način "programirana" emocionalno i arhetipski od strane njih. To najbolje vidiš iz primjera ovog sna koji te je potpuno promijenio i dan danas utječe na tebe.
Taj san je arhetipskog karaktera što sudim prema jačini tvojih emocija i opisima. Ja to nazivam inicijacijskim snovima, jer te oni korjenito promijene čak ako to i ne priznaješ. Oni se pamte za cijeli život u svim detaljima, iako ih nisi nikad zapisala...
Ta mačka je složeni simbol, ali govori o tvom Selfu ili Jastvu, najdubljem dijelu tebe koji se u tim godinama "aktivirao" da te povede u malo drugačijem smjeru, nego li je to bilo u tvojem djetinjstvu. Također, to je sve vezano i uz tvoje osjećaje, pogotovo one tjelesne koji su se počeli javljati (bujati) u to vrijeme što te vjerojatno bunilo ili činilo nesigurnom (pubertet). Vjerojatno si već bila intelektualno dosta razvijena osoba, što bi rekli tvoji roditelji "pametna cura", ali to je nedovoljno za jedan drugi vid unutrašnje inteligencije koja je vezana za tvoje buđenje libida i seksualnosti. Mačka ti je kroz emotivni odziv (telepatija) govorila o tome da obratiš pažnju na svoju intuiciju (koja te na kraju jedina vodi ispravno kroz život), a da se manje oslanjaš na intelekt. Budući da je mačka misteriozna, označava intuiciju...
Mačka je tipičan ženski simbol. U snovima žena predstavlja njihovu seksualnu neovisnost i seksualnost samu. Očito je mačka pokazivala znakove inteligencije i snage što ti je govorilo da si u blizini pravog rješenja problema tj. nove faze rasta. Na taj način si dobila otvoreni kanal za razvoj podsvjesne inteligencije, koja ti je još uvijek djelomično nesvjesna, jer me u suprotnom nebi tražila objašnjanje sna, već bi ga osjećala i znala bi točno što to je.
Dakle, riječ je o tvojim počecima i ulasku u svijet putenosti i osjećaja. I sama si rekla da sad takvu mačku imaš pored sebe i nazivaš ju muž, a to ti je samo još jedna potvrda svega ovoga.
Drugi simboli govore tome u prilog. Ta misteriozna kuća o kojoj pričaš predstavlja tvoj ja, ali vjerojatno onaj kojega u tom trenutku nisi bila svjesna, dakle bila je prekrivena blagim slojem nesvjesnog. Plašila si je se jednako kao i svoje seksualnosti koja je lagano poprimala odlike te mačke o kojoj pričaš. Vjerojatno ti je san to i govorio, da se opustiš i prepustiš toj prirodi i da je sve OK, kako treba biti. Dakle, kuća si ti, a vidim da je bilo dosta prometno kroz nju što može označavati neku nesređenost ili život u to vrijeme. Prljavština bi mogla sugerirati na tvoj tadašnji podsvjesni san o "prljavštini" seksualnosti, kako nam to već ti zlotvori i idioti žele implementirati dok smo mali, a riječ je o našoj pravoj prirodi koja se budi. Krevet inače predstavlja što i "krevet" u frazama kad ti netko kaže da će te "odvesti u krevet" i to pogotovo bračni. Ono što je zanimljivo je tvoja digresija na prozor, koji je sigurno zatvoren (u to vrijeme) i asocira te na mjesečarenje jedne žene kojoj su prekrivali prozor. E sad ti sama zaključi što bi taj zatvoreni prozor pored kreveta mogao sugerirati, pogotovo što ti je još povezan s asocijacijom na prekriveni prozor. Inače, prozori na kući uglavnom simboliziraju otvore u tijelu...
Dakle, ta mačka si ti, tj. htjela ili ne, emocije koje su te otvorile povukle su latentne promjene kojih nisi bila niti svjesna i s godinama si postala upravo takva mačka o kojoj mi pričaš (osim ako nisi potisnula taj prirodni instinkt i time ga upropastila).
Pogledaj svoj život, svoje emocionalne odzive i putenosti kroz koje si prolazila... osjećaš li tu mačku u njima. Na kraju si istu mačku morala projicirati na živo biće (muža), da bi napokon zadovoljila svoju prirodu i postala zadovoljna na neki način, iako savršenstvo nikad ne postoji... Sve je tu još puno dublje i zamršenije, jer sve te stvari ne idu bez temeljnih i suptilnih osjećaja. Stoga ne bježi od toga i pusti taj blesavi razum koji ti govori "ovo nije dobro, ovo nije pametno...". Oni koji se ograđuju i brane, oni nisu normalni, ali onaj tko si dopušta bar potpunu unutrašnju slobodu, taj je sigurno uravnotežen i zdrav. Nažalost, rijetko ćeš na takve ljude naići, jer su svi manje više zakočeni i sputani blesarijama i sranjima koja su im ulili u glavu i treba se puno godina potrošiti da bi se to ispravilo u sebi, a to najčešće znači da u puno stvari moraš slupiti snage i prijeći preko crte i odbaciti potpuno svoj dotaadašnje svijet stavova, kao što zmija skida kožu sa sebe. Jedino tako kroz promjenu možeš ostati čist i prirodan, inače se "usmrdiš", kao voda koja ne teče...
Ako misliš da to nije to, baci malo oko na djela Anais Nin, npr. "Venerina delta" i slična i vidi kako je ona osvijestila tu svoju mačku...
Mnjauuuuuuuu! Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Icon_cat
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
ivana1005

ivana1005


Broj postova : 39
Join date : 27.05.2010
Age : 44

Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva   Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Emptypet lip 18, 2010 6:14 pm

Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Icon_biggrin Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Icon_biggrin Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Icon_biggrin ! Ja sam s petnaestak godina počela obožavati čovjeka koji je bio dugogodišnji prijatelj s roditeljima i koji mi je donosio knjige,poznati filozof Đuro Šušnjić,STRAŠNO sam se trudila shvatiti ga ali nešto i dan danas ne mogu naravno,nisam filozof već defektolog na kraju krajeva;) Povela bih se za jednim njegovim citatom koji ME U POTPUNOSTI OPISUJE;))

''NITKO NE ZNA ŠTO ZNAČI RODITI SE I ŽIVJETI NA IVICI IZMEĐU DVA SVIJETA,
POZNAVATI I JEDAN I DRUGI,A NE MOĆI UČINITI NIŠTA DA SE ONI MEĐUSOBNO ZBLIŽE,
VOLJETI JEDAN I DRUGI,RAZLUČIVATI I POVODITI CIJELOGA VIJEKA,BITI KOD DVA ZAVIČAJA BEZ IJEDNOGA,BITI SVUDA KOD KUĆE I OSTATI ZAUVIJEK STRANAC,
UKRATKO,ŽIVJETI RAZAPET,ALI KAO ŽRTVA I MUČITELJ U ISTO VRIJEME.''

Ja sam opet luda za medicinom,svaki tjedan ili budizam ili medicinske enciklopedije iz knjižnice,tako da,ako nekome treba savjet za nekakvu bolest-slobodno neka mi se obrati Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Herz

Ne osjećam se kao žrtva,osjećam se počašćenom biti u krugu nas koji smo ipak malo otišli dalje,neki više,neki manje;))) Možda danas ne bih bila to što jesam da me nije jedan dečko,još u prvom gimnazije,pitao bavim li se alternativom,tada sam bila upoznata samo s numerologijom kojom me on učio,a reiki i bioenergija su došli kasnije...ja s bioenergijom imam upravo to za čemu težiš,jednostavno nakon tretmana moje su čakre posložene i sve dolazi na površinu..pitala sam za mačka iako znam odgovore.Mislim da mačak predstavlja očinsku figuru ali onda bi Frojd bio u pravu a s njim se ne slažem.... Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Icon_flower
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva   Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Emptysub lip 19, 2010 12:50 am

Svi ti ljudi koji ti prolaze kroz život su u biti na naki način tvoji "gurui" (bez obzira bili dobri ili loši) koji te oblikuju i koje si ti izabrala iz nekog razloga da te neku epizodu u životu provedu kroz tu šumu života. Isto kao što nisi tu na ovom forumu bezveze, tako nisi niti s tim ljudima slučajno završila, vaćno je samo fokusirati se na tu intuiciju-osjećaj koja te dovela do svih tih ljudi i pojava, jer te ona vodi cijeli život i što si "svojeglavija" to ćeš ljepše i potpunije živjeti čak i u teškim krizama koje te zadese, jer će ti se činiti kao sjene koje prolaze...
Majstor sam reikija i sam me izvukao iz najteže emocionalne krize koja me davno zadesila i sve te prirodno-energetske stvari su odlične za stvaranje zdrave osnove za daljnji rad na sebi, jer bez toga se bez problema zastrani u glupost ili bolest. Tijelo i duša moraju biti zdravi da bi se moglo na njima graditi palače duha.
Nisam baš siguran za Mačka da bi bio simbol očinskog arhetipa, jer se on javlja u potpuno drugačijim slikama, ali najbolje ti je ući dublje u osjećaj toga što ti donosi taj mačak i njega tumačiti, a ne sliku samog sna. Zapravo, ja sam ti samo nabacao mogući scenarij kako ga ja vidim na temelju par tvojih krhotina i asocijacija koje si spomenila i dalje smatram da je vezano uz tu tvoju osjećajno-osjetilnu prirodu. Naćalost ti arhetipski snovi, iako su jaki i sjećaš ih se cijeli život, uvijek ostaju nekako nedohvatljivi i nerazumljivi i smatram da je upravo to njihova uloga da ti služe kao neka referentna točka koju nikad nećemo dosegnuti, ali njoj težimo cijelo vrijeme, bar što se tiče te komponente i osjećaja o kojima san govori. Bar je kod mene takav slučaj s takvim snovima... i kad se osvrnem na sve te prohujale godine, shvatim da sam u tom "objašnjavanju" značenja tih snova napravio hrpu poteza i djela koji su direktan rezultat tog sna... a i dalje nisam siguran da znam što je tj san pričao. Tako je to sa snovima i simbolima.
Inače, Freud je plošan, fali mu cijela jedna dimenzija da bi bio doista koristan za ono što nas zanima. On je možda dobar za ljude koji su doista pacijenti i pate od distorzije uma i teških kompleksa, mešutim ne nudi gotovo ništa za one normalne koji žele postići neki vid samoostvarenja. Isto tako ako pogledaš psihologe, gotovo većina njih se bavi pacijentima i govore o njihovim problemima i bolestima, a samo Maslow i nekolicina drugih se bave nadprosječnim i samoostvarenim ljudima. Nekako mi je isto i s Freudom i Jungom. Freud je sav u kompleksima i "predjelu bokova", jung je transcendentalan i neuhvatljiv poput arhetipova o kojima govori.
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
ivana1005

ivana1005


Broj postova : 39
Join date : 27.05.2010
Age : 44

Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva   Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Emptyned lip 20, 2010 12:42 am

Gordan je napisao/la:
Svi ti ljudi koji ti prolaze kroz život su u biti na naki način tvoji "gurui" (bez obzira bili dobri ili loši) koji te oblikuju i koje si ti izabrala iz nekog razloga da te neku epizodu u životu provedu kroz tu šumu života. Isto kao što nisi tu na ovom forumu bezveze, tako nisi niti s tim ljudima slučajno završila, vaćno je samo fokusirati se na tu intuiciju-osjećaj koja te dovela do svih tih ljudi i pojava, jer te ona vodi cijeli život i što si "svojeglavija" to ćeš ljepše i potpunije živjeti čak i u teškim krizama koje te zadese, jer će ti se činiti kao sjene koje prolaze...
Majstor sam reikija i sam me izvukao iz najteže emocionalne krize koja me davno zadesila i sve te prirodno-energetske stvari su odlične za stvaranje zdrave osnove za daljnji rad na sebi, jer bez toga se bez problema zastrani u glupost ili bolest. Tijelo i duša moraju biti zdravi da bi se moglo na njima graditi palače duha.
Nisam baš siguran za Mačka da bi bio simbol očinskog arhetipa, jer se on javlja u potpuno drugačijim slikama, ali najbolje ti je ući dublje u osjećaj toga što ti donosi taj mačak i njega tumačiti, a ne sliku samog sna. Zapravo, ja sam ti samo nabacao mogući scenarij kako ga ja vidim na temelju par tvojih krhotina i asocijacija koje si spomenila i dalje smatram da je vezano uz tu tvoju osjećajno-osjetilnu prirodu. Naćalost ti arhetipski snovi, iako su jaki i sjećaš ih se cijeli život, uvijek ostaju nekako nedohvatljivi i nerazumljivi i smatram da je upravo to njihova uloga da ti služe kao neka referentna točka koju nikad nećemo dosegnuti, ali njoj težimo cijelo vrijeme, bar što se tiče te komponente i osjećaja o kojima san govori. Bar je kod mene takav slučaj s takvim snovima... i kad se osvrnem na sve te prohujale godine, shvatim da sam u tom "objašnjavanju" značenja tih snova napravio hrpu poteza i djela koji su direktan rezultat tog sna... a i dalje nisam siguran da znam što je tj san pričao. Tako je to sa snovima i simbolima.
Inače, Freud je plošan, fali mu cijela jedna dimenzija da bi bio doista koristan za ono što nas zanima. On je možda dobar za ljude koji su doista pacijenti i pate od distorzije uma i teških kompleksa, mešutim ne nudi gotovo ništa za one normalne koji žele postići neki vid samoostvarenja. Isto tako ako pogledaš psihologe, gotovo većina njih se bavi pacijentima i govore o njihovim problemima i bolestima, a samo Maslow i nekolicina drugih se bave nadprosječnim i samoostvarenim ljudima. Nekako mi je isto i s Freudom i Jungom. Freud je sav u kompleksima i "predjelu bokova", jung je transcendentalan i neuhvatljiv poput arhetipova o kojima govori.


Ne znam,a da smislimo neku našu teoriju Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Icon_biggrin ?
Ja sam toliko tvrdoglava,oprosti,tako da sam si stvorila vjeru u koju vjerujem samo ja,način života koji me u ničem ne košta,tako sebično....ali nisam uvjerena da samoj sebi vjerujem i da sam bez grešaka...niti me sramota,niti neke stvari doživljavam kao tabu... Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Icon_sunny kao da je cijeli svijet moj Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Icon_queen hehehehehe:)))




Ma daj,majstor reiki-a,zašto to prije ne spominješ? :)))
[Vrh] Go down
ivana1005

ivana1005


Broj postova : 39
Join date : 27.05.2010
Age : 44

Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva   Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Emptyned lip 20, 2010 12:46 am

Mjenjam avatar iliti sliku profila jer mi je sve bezlično bez svakidašnje promjene:)))
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva   Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Emptysri lip 23, 2010 3:58 pm

Snovi su samo jedno područje na kojem radim, ali budući da je prvo koje sam započeo, valjda se i prvo manifestiralo na van. Inače, želja mi je bila pokrenuti web o Sungazingu jer sam 4 sezone zurio u sunce i to me jako promijenilo, a u isto vrijeme intenzivno sam išao po terenu i bavio se percepcijskim radovima Marka Pogačnika znanim pod imenom Geomantija... sve to me dosta izmjenilo, tj. vratilo u stanje koje sam davno potisnuo i zaboravio... iz njega djelomično i djelujem. itd, ima toga još...
Inače, ja ne vjerujem, pogotovo ne svojoj uobrazilji tj. onome što mi servira um, a pogotovo razum. To su sve konstrukti i iluzije, međutim postoji nešto što je stalno i latentno prisutno cijeli život, što se može nazvati intuicijom ili osjećajem koja se pojavljuje kad se iskoči iz rutinskog držanja za tokove uma ili u tišini i samoći... e to slušam i držim se toga, a misli i teorije koristim kao odjeću, kad ih izližem, uzmem nešto drugo, ali tijelo ispod je uvijek isto i ono daje oblik svim tim mislima, rečenicama i teorijama kroz neku namjeru koju možeš osjetiti kroz moje pisanje i djelovanje, pogotovo ako si vična umjetnosti i književnosti...
Reiki, rebirthing i prelazak preko vatre su me dosta pročistili. Odlične metode za bilo kakav početak rada na sebi... inače sam skeptik da ćeš daleko stići...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
ivana1005

ivana1005


Broj postova : 39
Join date : 27.05.2010
Age : 44

Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva   Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Emptyčet lip 24, 2010 8:07 pm

Gordan je napisao/la:
Snovi su samo jedno područje na kojem radim, ali budući da je prvo koje sam započeo, valjda se i prvo manifestiralo na van. Inače, želja mi je bila pokrenuti web o Sungazingu jer sam 4 sezone zurio u sunce i to me jako promijenilo, a u isto vrijeme intenzivno sam išao po terenu i bavio se percepcijskim radovima Marka Pogačnika znanim pod imenom Geomantija... sve to me dosta izmjenilo, tj. vratilo u stanje koje sam davno potisnuo i zaboravio... iz njega djelomično i djelujem. itd, ima toga još...
Inače, ja ne vjerujem, pogotovo ne svojoj uobrazilji tj. onome što mi servira um, a pogotovo razum. To su sve konstrukti i iluzije, međutim postoji nešto što je stalno i latentno prisutno cijeli život, što se može nazvati intuicijom ili osjećajem koja se pojavljuje kad se iskoči iz rutinskog držanja za tokove uma ili u tišini i samoći... e to slušam i držim se toga, a misli i teorije koristim kao odjeću, kad ih izližem, uzmem nešto drugo, ali tijelo ispod je uvijek isto i ono daje oblik svim tim mislima, rečenicama i teorijama kroz neku namjeru koju možeš osjetiti kroz moje pisanje i djelovanje, pogotovo ako si vična umjetnosti i književnosti...
Reiki, rebirthing i prelazak preko vatre su me dosta pročistili. Odlične metode za bilo kakav početak rada na sebi... inače sam skeptik da ćeš daleko stići...

Evo nešto opet ne povezano s temom,vječno pitanje; zašto to radimo,što Ti misliš da ćemo postići time što otkrivamo sebe,kroz alternativu npr.?
Vjeruješ li u karmu i kakvo je Tvoje viđenje smrti?
Ja recimo,često sanjam ljude koji su još živi kako umiru,ali to je moje pripremanje na mogući događaj,bar mislim.. ali baš me zanima još jedno viđenje prelaska duha ili energije nakon što tijelo postane tek prašina iliti kost?
[Vrh] Go down
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva   Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Emptyčet lip 24, 2010 11:26 pm

Gordane, često spominješ to "zurenje u Sunce", o čemu se zapravo radi?
Ivana: Neznam dali si imala prilike vidjeti dragu osobu da umire pred tobom, ja sam doživio; nešto neopisivo,
kako se gasi život, pluća još pokušavaju udahnuti posljednji put malo kisika. Zatim titranje iskrica u očima, srce prestaje kucati. .. i zadnje što vidi sa ovog svijeta - mene.
[Vrh] Go down
ivana1005

ivana1005


Broj postova : 39
Join date : 27.05.2010
Age : 44

Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva   Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Emptypet lip 25, 2010 11:52 pm

christopher_johnson je napisao/la:
Ivana: Neznam dali si imala prilike vidjeti dragu osobu da umire pred tobom, ja sam doživio; nešto neopisivo,
kako se gasi život, pluća još pokušavaju udahnuti posljednji put malo kisika. Zatim titranje iskrica u očima, srce prestaje kucati. .. i zadnje što vidi sa ovog svijeta - mene.


U trenutku smrti nikad nisam bila prisutna,bila sam na tri zadnja dana i sata ali samo umiranje-nisam imala priliku suočiti se s tim.. Nadam se da smrt shvaćaš kao nešto lijepo,neće ni tebe jednom biti i možda ćeš ti biti ta osoba(još u tijelu)koja će pred nekim umrijeti...Ne bojim se,radoznala sam i time se povodim za jednim lijepim sjedinjavanjem u nekom plavetnilu..Gdje ćemo svi biti u energiji ljubavi...I ti i ja i svi...
Slika umiranja ostati će dio tebe cijeli ovaj život,ali ako vjerjuješ,vjeruj u pozitivno Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Herz
[Vrh] Go down
tao




Broj postova : 41
Join date : 15.03.2010

Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva   Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Emptyned lip 27, 2010 10:52 am

christopher_johnson je napisao/la:
Gordane, često spominješ to "zurenje u Sunce", o čemu se zapravo radi?
Evo ti link jedne stranice tamo ti sve pise.
www.Sungazing-Hr.org

Ako ti nesto ne bude jasno slobodno pitaj
[Vrh] Go down
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva   Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Emptyned lip 27, 2010 11:38 pm

Sve mi je jasno i sve sam to probao. Nisam znao kako se stručno zove, ali bitno da se meni svidjelo i da je meni odgovaralo. Samo što nisam nikome o tome govorio, jer bi me prozvali umnoporemećenim. A pitam Gordana, nije valjda ono na što ja mislim. Dakle ima nešto u tome. Dvije godine sam gledao u Sunce, napose pri zalasku. U doba ljeta rano ujutro zna biti još ljepše, gledaš u Sunce kao u neki ogromni crveni div.
Bos hodati isto; osjećaš tlo ili travu pod nogama, dobar osjećaj.
Što se tiće apsorbiranja sunčeve energije i vitamina, znam jako puno o tome.
[Vrh] Go down
22

22


Broj postova : 71
Join date : 18.06.2008

Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva   Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Emptypon srp 05, 2010 9:57 pm

Obračajući pažnju na vlastite snove primjećujem da se određeni ambijenti. modeli, teme ponavljaju i lako mi ih je protumačiti. Međitim ima par tema koje se ponavljaju a koje ne znam sebi objasniti. Prva je jako izražena a radi se o boravku u stranim gradovima i nemogućnosti povratka na najrazličitije načine. Osnovni osjećaj vezan uz te snove je strepnja da će mi promaknuti prilika za povratak. Zanimljivo je da inače ne živim u rodnom gradu a i ne pada mi na pamet da se vratim, sasvim sam zadovoljan tu gdje jesam, međutim, izgleda da se snovi još uvijek nisu složili s tim :-). Druga tema sanjanja je ta da povremeno u snovima dolazim do kraja tj. imaginarnog mjesta nakon kojeg nastupa predio koji doživljavam kao Nepoznato. Inače to bude samo nastavak puta, pored mora ili šumska staza, međutim doživljavam to kao kraj poznatog i ulazak u nepoznato, nešto što dolazi nakon kraja. Nastavim šetnju i nekada to bude lijepo iskustvo, recimo pored mora kada se voda prelijeva u lijepim bojama, a nekada se vratim jer recimo nisam siguran šta me čeka dalje.
[Vrh] Go down
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva   Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Emptyuto srp 06, 2010 10:31 pm

Tek kad otkrijemo "istinu pravu"
Nestat će zavjesa tame, nestat će varljivi san!
[Vrh] Go down
tao




Broj postova : 41
Join date : 15.03.2010

Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva   Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Emptysri srp 07, 2010 11:36 am

22 je napisao/la:
Obračajući pažnju na vlastite snove primjećujem da se određeni ambijenti. modeli, teme ponavljaju i lako mi ih je protumačiti. Međitim ima par tema koje se ponavljaju a koje ne znam sebi objasniti. Prva je jako izražena a radi se o boravku u stranim gradovima i nemogućnosti povratka na najrazličitije načine. Osnovni osjećaj vezan uz te snove je strepnja da će mi promaknuti prilika za povratak.

Ja takoder imam takve snove.
Nadem se u nekakvom gradu,sumi ili nekakvim cudnim mjestima poput potopljenog tunela i sav sam u neizvjesnosti ocu li se ikad vratiti.
U tim snovima uglavnom imam nekog pratioca.
Jucer sam imao takav san gdje sam se setao po sumi sa nekim tipom i odjednom sam se odlucio sam vratit natrag.Poslje kad se spustio mrak poceo sam se bojati da cu se izgubiti i da cu ostat u sumi.
Ali sam na jednom djelu vidio djelic puta koji mi se cinio poznat i uspio sam se nekako vratit.
Ovo je recimo jedan primjer sa sretnim zavrsetkom
[Vrh] Go down
Sponsored content





Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva   Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Snovi, rad na snovima, pišite vaša iskustva
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» evo jednog mog iskustva
» Kakva su vam iskustva s gledanjem ogledala u snu?
» castaneda i snovi?
» castaneda i snovi?
» Boje u snovima

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
NIA forum :: SNOVI :: SNOVI, SIMBOLI I TUMAČENJE-
Forum(o)Bir: