NIA forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NIA forum

Natur-individuacijska asocijacija - Zagreb
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Kakva su vam iskustva s gledanjem ogledala u snu?

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
tao




Broj postova : 41
Join date : 15.03.2010

Kakva su vam iskustva s gledanjem ogledala u snu? Empty
PostajNaslov: Kakva su vam iskustva s gledanjem ogledala u snu?   Kakva su vam iskustva s gledanjem ogledala u snu? Emptyčet lip 10, 2010 8:50 pm

Jucer sam imao lucidan san gdje sam se pogledao u ogledalo i umjesto moga odraza vidio sam usko bjelo lice sa crnim ocima sta me je malo prestrasilo.
Poslje sam u istom snu jos u dva navrata se pogledao ali sam imo vise manje normalno lice.
Takoder sam jednom pokuso proci kroz ogledalo, ali umjesto prolaska nesto me okrenulo i povuklo u ogledalo.Poslje toga mi se sve zamracilo i mislim da sam se probudio.
Citao sam u knjigama kada se prode kroz ogledalo se nade u novom snu.
Zanima me kakva su vasa iskustva?
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Kakva su vam iskustva s gledanjem ogledala u snu? Empty
PostajNaslov: Re: Kakva su vam iskustva s gledanjem ogledala u snu?   Kakva su vam iskustva s gledanjem ogledala u snu? Emptyčet lip 10, 2010 11:25 pm

Koliko se sjećam, kad sam se svojevremeno interesirao za ogledala, vidio sam čudnu facu ili malo iskrivljenu i mislim da je riječ o prikazu refleksije sebe samog u nekom sloju psihe, tj. onoga na što se referenciramo, tj osjećamo gledanjem u ogledalo.
Ako zabriješ da ćeš promijeniti san ulaskom u ogledalo, onda će ti se to i desiti, ako zabriješ da će te ogledalo pojesti ili da ćeš ući u neki drugi svijet, valjda će ti se to i desiti... Ne znam, nisam baš nešto zainteresiran za tu temu, ali eto, pokušaj istražiti pa nam javi. Imaš dosta na internetu o tome...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

Kakva su vam iskustva s gledanjem ogledala u snu? Empty
PostajNaslov: Re: Kakva su vam iskustva s gledanjem ogledala u snu?   Kakva su vam iskustva s gledanjem ogledala u snu? Emptyčet lip 10, 2010 11:38 pm

Rijetko se susrećem sa ogledalima.
Slučajno sam nedavno imao jedan susret sa mojom zlom osobinom u ogledalu.
Gledam ja u zrcalo, dok iza mojeg lijevog ramena stoji ružna sluzava spodoba iste visine i težine,
ali ga se ne uplaših, nego mu se nasmijem. Zatim sam počeo mahati rukama, ovako-onako, dok je sablast
istim tempom oponašao moje pokrete ruku. Sve pokrete koje sam ja napravio, potpuno na isti način napravio je i ono. Tada sam zaključio da se to u zrcalo izobličila i prikazala moja zla polovica, no što je bilo najzanimljivije, imao sam potpuno kontrolu nadnjim te sam na brzinu naredio mu da ide zafrkavati jednu drugu osobu koja mi se zamjerila u javi.. Biće me poslušalo, kimnulo glavom i po naređenju otišlo. Čemu da sam sebi smještam noćne more
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Kakva su vam iskustva s gledanjem ogledala u snu? Empty
PostajNaslov: Re: Kakva su vam iskustva s gledanjem ogledala u snu?   Kakva su vam iskustva s gledanjem ogledala u snu? Emptypet lip 11, 2010 9:56 am

...nije to "tvoja zla osoba", već tvoja sjena - odbačeni dio tebe koji ti ne prihvaćaš, a u biti je dio tebe. Budući da ga ne prihvaćaš u snovima ga vidiš kao nakazu ili demona.
U stvarnom životu osvrni se na ljude na kojima ti nešto smeta, koje ogovaraš ili koji ti idu na živce bez nekog razloga. Upravo ti ljudi pokazuju te stvari koje su iste ili slične kao kod tebe, samo ih ti ne želiš vidjeti (priznati) pa ih projiciraš na druge...
Sjena nije opasna, ali može biti ukoliko je i dalje odbacujemo. Ako si stvoren kao hijena, onda budi hijena, nemoj glumiti lava, jer taj lav će biti jako loš lav!
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
22

22


Broj postova : 71
Join date : 18.06.2008

Kakva su vam iskustva s gledanjem ogledala u snu? Empty
PostajNaslov: Re: Kakva su vam iskustva s gledanjem ogledala u snu?   Kakva su vam iskustva s gledanjem ogledala u snu? Emptypet lip 11, 2010 7:01 pm

Koliko se sjećam iz prošlosti kao dijete sam se prilikom jednog lucidnog sna pogledao u ogledalo i vidio ružnu dlakavu spodobu. A na ovaj forum sam se i prijavio prije par godina nakon što sam čitao iskustva ljudi o prolasku kroz ogledalo u snu. Istu noć sam bio lucidan u snu i prošao kroz ogledalo. Ljudi koje sam čitao opisali su to kao neko posebno iskustvo mada meni nije bilo nešto posebno. Plovio sam kao kroz neki beskrajni svemir.
Btw. večeras putujem na meditacijsko povlačenje i naredne dane ću provesti u cjelodnevnom vježbanju svjesnosti pažnje i samoposmatranju. Ovaj put nosim sa sobom i bilježnicu za zapisivanje snova, zanima me hoće li se i kako ovakva praksa odraziti na snove i lucidnost.
[Vrh] Go down
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

Kakva su vam iskustva s gledanjem ogledala u snu? Empty
PostajNaslov: Re: Kakva su vam iskustva s gledanjem ogledala u snu?   Kakva su vam iskustva s gledanjem ogledala u snu? Emptypet lip 11, 2010 8:42 pm

Ima puno zanimljivijih stvari od ogledala.

Ja nisam baš privržen budistima i njihovom načinu meditiranja, no kao što je rekao Sai Baba, da je svaka vjera "ispravna"
i dobra ukoliko se je pridržavamo, neću filozofirati o Sai Babi, no kako zapravo on kaže o razinama svijesti da je Isus na puno višoj razini svijesti od njega, tako mi je nastala zbrka u glavi i ja sam si to protumačio da postoji hijerarhija oko stanja svijesti..
Naprimjer, odat ću vam malu tajnu. Ja sam si postavio jednu misiju u snu,
koju bih želio ostvariti za života. Tražim jedan mistični hram, utočište, zapravo je Toranj koji bijaše stvaran, a postojao je davno u Solomonovom dobu negdje u Jeruzalemu. Kršćani ga nazivaju "Toranj Bjelokosni" (na engl. Tower of Ivory) Ispostavlja se da tko god mu se približi pomaže u suzbijanju sumorne svijesti. Psalmista kaže da je jedan dan u dvorima gospodnjim bolji od tisuću drugih dana.
NE Nadam se prolaskom kroz toranj postati prosvjetljen, već samo kompletniji, potpuniji i rasviješten.
[Vrh] Go down
afterlight




Broj postova : 3
Join date : 29.03.2011

Kakva su vam iskustva s gledanjem ogledala u snu? Empty
PostajNaslov: Re: Kakva su vam iskustva s gledanjem ogledala u snu?   Kakva su vam iskustva s gledanjem ogledala u snu? Emptyuto oľu 29, 2011 12:39 am

Novi sam ovdje i stvarno želim da napredujem u kontroli svog uma i zelim LUCDINE SNOVE :).. Pošto je ovo hrvatski forum shvatam da nema mnogo upoznatih sa Islamom. Ja sam musliman i sad kako više učim o samoj ideologiji Lucidnog sanjanja i projekcija sjećam se da sam čitao baš o sedam nebesa i stepenima nekih od Poslanika. Penjući se na Nebo sa ciljem da dobije neka uputstva od od Boga Muhammed (po Islamskoj vjeri Poslanik poslan od boga) nailazi na neke stvari koje se totalno podudaraju sa stvarima koje citam ovdje. Npr. Pri tom putovanju ide iz Meke u Jeruzalem i na tom putu (valjda je to bila Astralna projekcija) vidio je karavanu kod koje je stao i napio se vode a nije vratio poklopac na posudu što su oni kasnije potvrdili. Put koji je prešao je ogroman za to doba i trebali bi dani da ga pređe a on je opisao da kad je tonuo u san vrata su zbog vjetra krenula da se zatvore a kad se probudio vrata su nastavila svoj (taj ) put i zatvorila se potpuno. Što kaže da je trajalo prilično kratko. Naravno on potpomognut Duhovnim bićima direktno je išao u projekciju. eh sad zanimljiva stvar je kad je prolazio slojeve neba Došao je na prvo nebo i ugledao Adama (prvog čovjeka). Isto tako je zanimljivo da na svakom nebu postoje čuvari vrata koji otvaraju vrata samo onom ko može da prođe. Isto je bilo i u ovom slučaju, drugo nebo Jahjaa (Ivan Krstitelj) i Isaa (Isus),u trećem Hazreti Jusuf (Josip) u četvrtom nalazi hazreti Idirisa (Henoka) u petom hazreti Haruna (Arona) šesto Musa (Mojsije) sedmo Ibrahim (Abraham) Poslije toga je Božji Poslanik čuo škripu pera i došao je ne jedno mjesto. Zatim se našao na Sidretul-muntehau. Ovdje je prosvijetljen Božjim zapovijedima. Ovo je mjesto kamo se sve zemne stvari dižu na nebo i s neba se spuštaju na Zemlju. Dalje se spominje da čak ni Džibril (Gabriel) koji ga je vodio cijelo vrijeme nije dalje mogao s njim jer nije imao taj stepen. Zatim mu se digao zastor tajni i Božji Poslanik je primljen u Mjesto savršene i nedostižive svetosti, pa mu je objavljeno što je htio i želio. Ovdje vidim veliku sličnost i veliki izvor informacija o samoj Astralnoj projekciji i putavanju kroz nivoe. Još je zanimljivo da je cijelo vrijeme putovo na životinji čiji je opis: "jedna životinja, posve bijela, veća od magarca a manja od mazge. To je “Burāk”. Ta životinja je tako brza da je sa svakim korakom prevaljivala velike udaljenosti, koje su se mogle okom spaziti. Zanima me vaše mišljenje
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Kakva su vam iskustva s gledanjem ogledala u snu? Empty
PostajNaslov: Re: Kakva su vam iskustva s gledanjem ogledala u snu?   Kakva su vam iskustva s gledanjem ogledala u snu? Emptyuto oľu 29, 2011 11:09 am

Poznajem Islam, onoliko koliko mi je dovoljno za objektivno razumijevanje religije kao i svake druge. Kao i sve religije, tako i Islam ima svoje mistike koji kad su doživljavali unutrašnja stanja promijenjene svijesti, nistu mogli to prenijeti riječima pa su se koristili metaforama, personifikacijama, ali i subjektivnim vizijama. Problem nastaje kad subjektivna vizija postane objektivna dogma, što je vidljivo npr. u Otkrovenju. Da je danas netko napisao tu knjigu, rekli bi mu da je na LSD-ju.
Ono što želim reći da nije važno toliko što mistici opisuju, jer je to subjektivnog karaktera, bez obzira koliko ti vjerovao u to. Ono što je važno je postupak kojim je taj mistik došao do tog stanja da izmjeni svijest. Dakle, važan je put, a ne sadržaj ili cilj... Zato je najbolje tumačiti osobne rezultate i iz svih religija izvlačiti samo te puteve, tj. prakse kojima se nešto postiže. Religije su temeljene na tumačenjima, arijetke su one koje imaju direktnu praksu koja dovodi do "prosvjetljenja". U Islamu su najdalje u tome stigli sufiji i neki redovi derviša. Za kršćanstvo nisam siguran da ima takve "praktične redove" koji imaju sisteme, tj. puteve koji vode do direktnog iskustva, u ovom slučaju Boga, govoreći religijskim riječnikom. Stoga, lucidno sanjanje nije ideoligija niti religija, već put ili određeni broj postupaka koji vode do određenog rezultata. Potpuno je svejedno vjeruješ li ti u lucidnost ili ne, budeš li ulagao trud u ovladavanje postupcima lucidnog sanjanja uvjerit ćeš se u njegovo postojanje i što u stvari to je. Malo će ti teže biti to objasniti nekom drugom, ali svakako tvoje osobno tumačenje sadržaja snova je isključivo tvoje, nema tu nikakve mistike. To je izmjenjeno stanje svijesti koje je fascinantno na svoj način. Svaki pokušaj tumačenja tih doživljaja ili povezivanja s nekom od religija, ili još gore, tvorenje vlastite religije, je potpuni promašaj i gubljenje vremena, stoga je najbolje tu praksu zaobilaziti i fokusirati se na postupak kako što dublje ući u to područje.
Drugim riječima, ne znaš što je mislio, osjećao ili doživljavao Isus ako ne prođeš njegov put i doživiš njegovo stanje, isto je i za proroka Muhameda i sve mistike. Možeš ih potpuno razumjeti isključivo ako prođeš njihovim putevima, ali opet i ako to napraviš, imat ćeš svoj vlastiti doživljaj... Za sve ostalo ti ostaju samo pretpostavke i nagađanja koje možeš pomiriti samo vjerom, a vjera i uvjerenost su dvije potpuno oprečne stvari.
Zato, kad pričamo o lucidnosti na ovom forumu, ne pričamo o religiji, ideologiji, vjerovanju, tumačenju, mišljenju ili mašti, već pričamo o putu, tehnici, iskustvu, stanju svijesti, doživljenom.
Na temelju ovog što sam ti napisao, pokušaj lucidno sanjanje gledati kao "sport" koji će ti ojačati mišiće svijesti da budeš svjesniji i otvorenijih očiju.

S druge strane, riječ "nebesa" zamjenjuje razne stanja svijesti npr. u staroj Kabali. Dakle, Židovi su u nemogućnosti opisa određenih stanja svijesti koristili riječ "nebo". Kasnije je taj riječnik preuzela religija...
Gledajući s tog aspekta, rečenica "Oče naš koji jesi na nebesima" ima svoju istinu: "centralni arhetipu Jastva koji si u srži svijesti, duboko tmini uma"... kako bi ti sad nekom nepismenom stočaru od prije 4000 godina to objasnio, kad niti danas većina ljudi to ne razumije... onda su se izražavali tako da "Bog sjedi na nebu i sve promatra svijet češući bradu"... naravno, samo su mistici znali da su sve to metafore koje opisuju stanja svijesti pa su to tako nastojali i tumačiti... oni koji ih nisu razumjeli, shvatili su te metafore doslovno. Isto se dešavalo s Alkemičarima u srednjem vijeku. Oni nisu tražili zlato, već Jastvo u sebi. Ili nr. Masoni: koji nisu gradili stvarne hramove, već je njima riječ "hram" predstavljala njihovu osobnost u kojoj boravi duh. To je primjer zapadnog simbolizma. Istok ima svoje simbole, a Bliski istok svoje... isto je i s Afrikom, Amerikom i ostalim sustavima...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
Sponsored content





Kakva su vam iskustva s gledanjem ogledala u snu? Empty
PostajNaslov: Re: Kakva su vam iskustva s gledanjem ogledala u snu?   Kakva su vam iskustva s gledanjem ogledala u snu? Empty

[Vrh] Go down
 
Kakva su vam iskustva s gledanjem ogledala u snu?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» evo jednog mog iskustva

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
NIA forum :: SNOVI :: SNOVI OPĆENITO-
Forum(o)Bir: