NIA forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NIA forum

Natur-individuacijska asocijacija - Zagreb
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem

Go down 
5 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem   Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem - Page 2 Emptysri lis 20, 2010 10:59 pm

PARANORMAL ACTIVITY (2007)
Hee-he, uoči Drugog filma koji će se uskoro prikazivati u kinima (a neke zemlje su ga već zabranile)

Danas sam tek pogledao ovaj film i dok mi je još svjež da ostavim svoj komentar (jer ću ga do sutra izbaciti iz glave).

Glavna radnja ovog filma (kažu da je istinita) a svi događaji i zvukovi snimljeni su kamerom tijekom faze sna između 2 i 4 sata ujutro.

Što se samog filma tiče napravljen je za slaboumne i baš zbog toga je naslov jako razvikan, ja sam ga pogledao posve mirno i spokojno unatoč hladnoj atmosferi koja je dolazila iz kuta subwoofera. Film djeluje najviše na ljude koji su pod stresom i one psihički nestabilne kao i na one koji se ne mogu osloboditi svojih strahova.
Prvo što mi je palo na pamet promatrajući luksuznu kuću i par dvoje mladih bila je "nečista savjest". Dečko je zainteresiran komunicirati stim duhom ili demonom, (ipak je u pitanju zao duh) na neki način odbacuje svetinje i želi uvesti u kuću magijsku ploču s kojom želi isprovocirati demona. Djevojka se čas protivi, čas ne, čas joj je svejedno. U kuću pozivaju stručnjaka koji želi pomoći oko paranormalnih zbivanja ali taj čovjek se razumije samo u duhove, demoni nisu njegovo područje te im on preporuča njegovog prijatelja doktora demonologa da ga pozovu kad god požele. Noći prolaze, svaki put se nešto zbiva. Mladić sve snima kamerom i snima zvukove specijalnim mikrofonom uz pomoć tehnologije namijenjene za tu svrhu. Prate događanja koja se pogoršavaju iz noći u noć a uskoro se dešavaju i po danu. Odlučili su pozvati demonologa u kuću, međutim ovaj se trenutačno ne nalazi u svojoj zemlji, te natrag zovu stručnjaka za paranormalno. Meni najzanimljiviji dio filma kad se vraća stručnjak, ulazi kroz vrata i kaže kako osjeća veliku moć u ovoj kući i da mora odmah napustiti kuću jer će sam njegov dolazak još više pogoršati stvari, i ovaj pobjegne. Sretni par ostaju sami. I kraj filma donosi nam djevojku opsjednutu demonom ili ti vragom. Zapravo, ona je već bila od prije opsjednuta samo što su se stvari sada pogoršale i sve skupa je poprimilo maksimalni oblik. Djevojka je "nesvjesno" unutar sna šetala oko dečka stajala satima u noći pored njega (slično mjesečarenju), vraćala se gore dolje po stubama i tako dalje...
Kamera je sve to zabilježila, no dečko je jednim djelom kriv za puno toga jer se, čini se, dobro zabavljao na račun djevojke i te"sile".
FIlm je daleko neusporediv sa davnim prvim Egzorcistom koji mi je od horrora još uvijek na prvoj ljestvici.

Ja bih samo napomenuo da ako postoji Bog da postoji i đavao. I da se zna vrijeme kada je potreban Egzorcist u kući.
Na Youtube-u postoji hrpa materijala (onih iz stvarnoga života) osoba iz kojih se istjerivao zao duh. Možete vidjeti kako ga istjeraju u Indiji, kako to vrše pravoslavni svečenici i druge religije. Ne mora nužno biti katolički svećenik. Svaki to radi ozbiljno. Materijal nije baš primjeren za sve osobe, također nije za gledanje po noći i prije spavanja. Google video ima originalne snimke Emily Rose. Pa sad ateisti vjerujte u što hoćete. Inače, hrvatska za sad nema svog službenog egzorcistu (premda je poznato da je jedan od vodećih egzorcista kod nas fra.Zvijezdan Linić) imena svećenika egzorcista su zabranjena od javnosti, jer ponekad ljudi znaju biti dosadni, da ne kažem da ih se bezveze zovu. Ipak ljudi za koje se smatra da su "opsjednuti" najprije moraju proći liječničke preglede i slično, ako se ustanovi da nema pomoći, a obilježeni su neki neprirodni oblici ponašanja u čovjeka (npr: govorenje nepoznatim jezikom, kotrljanje poput zmije itd), onda se traži posebna dozvola na koju odgovara biskup i tad se šalje Egzorcist u kuću. Egzorcist ne dolazi sam, ima pomoć ili lokalnog svećenika ili nekog svojeg čovjeka koji odgovara na čitanje molitava i litanija. Sam postupak istjerivanja nije nimalo ugodan jer "sila" ili zao duh ponekad nabraja sve grijehe i propuste prisutnih istjerivača koji su sakriti u najdubljim dijelovima psihe i uma! Znači, čita te naglas. Osobe (laici) ako su to ukućani koji su prisutni za vrijeme obreda, strogo je preporučljivo da budu čiste savjesti i ispovjeđeni, jer se u suprotnom može desiti da đavo uđe u drugu osobu. Evo, toliko od mene. Nema zafrkancije, no nema ni straha, jer se negativne sile hrane tim strahom.
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem   Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem - Page 2 Emptyčet lis 21, 2010 12:20 am

Molio bih te da se držiš pravila foruma, tj. tema vezanih uz lucidno sanjanje, razvoj svijesti i individuaciju, jer ću u buduće brisati postove sadržaja koji ne pripadaju ovdje (jer opterećuju forum nebitnim stvarima). Ovaj forum nema veze s religijom, niti naklapanjima. Po svojoj namjeri puno je bliži znanstvenoj metodi nego dogmatizmu i pučkim vjerovanjima, koja za ovaj forum nemaju ama baš nikakvu vrijednost!

Ljudima ne trebaju egzorcisti, već psihijatri! Previše je shizofrenih osoba koji se skrivaju iza kojekakvih religija, i to što su luđi - to su popularniji među ljudskim krdom... Nebih ja da se ovaj forum bavi, niti tim ljudima, niti njihovim "softverom" u glavi, a pogotovo uvjerenjima.
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
loreley

loreley


Broj postova : 4
Join date : 03.10.2010
Age : 38

Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem   Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem - Page 2 Emptyuto lis 26, 2010 10:58 am

Evo gledala neki dan What Dreams May Come... https://www.youtube.com/watch?v=1pHCtLzmras
Dojmio me se film, dugo sam ga odgadjala pogledat jer sam imala osjecaj da je jos jedno tipicno holivudsko melodramatiziranje... Ipak, zanimalo me kako je obradjena ta tematika koja me u zadnje vrijeme zaokuplja, citam Michaela Newtona i sl (inace film se uvelike poklapa s njegovom knjigom "Putovanje duša", osim u dijelu koji se bavi paklom)....
Istina prica na prvu loptu je klisej "mi se volimo najvise na svijetu", ali ipak ima slojevitosti, a meni je bila najdojmljivija muzika i fotografija koja stvara posebnu atmosferu i kao da je prenesena iz snova. Cijeli taj svijet u koji on ode nakon što umre je jako slican svijetu snova, u kojem on sam kreira vlastiti svijet i svoju stvarnost... Ima dosta motiva i iz lucidnog sanjanja kad on uci letjeti, hodati po vodi te utjecati na stvari oko sebe...

Netko je rekao da mu u Vanilla Sky nesto fali, i meni je bilo tako dok nisam pogledala španjolski original Abre los ojos (1997), onda sam skuzila da je prica od rijeci do rijeci prekopirana (cak su uzeli glavnu glumicu istu Neutral), a ipak toliko toga fali iz originala... Tesko mi je shvatiti motive zasto bi netko isao snimati ponovno neki film koji je sam po sebi cjelovit i fantastican, a star nekoliko godina samo zato sto nije americki confused ... Uglavnom, kome se svidja Vanilla Sky nek pogleda original svakako... :)
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem   Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem - Page 2 Emptyuto lis 26, 2010 12:03 pm

Hvala ti na informaciji, inače osobno ne volim remake filmove, pa vjerujem da je taj španjolski puno bolji od američkog. Npr, holywoodski "Grad anđela" je totalno smeće naspram "Nebo nad Berlinom" iako je Wim Wenders radio na oba filma i američka verzija je tehnički savršenija i poznatije su zvijezde-glumci, međutim to nije spriječilo film da bude "ljigavica"... tako to ide sa većinom komercijalnih filmova koji se štancaju "preko Bare". Više vjerujem u europski film...
Nisam čuo do sada za "What Dreams May Come", ali budem se raspitao kad nađem malo vremena.

Inače, trenutno proučavam japansku produkciju animiranih filmova koji se bave motivom paralelne stvarnosti kao što se može naći u crtićima "Animatrix" i "Ghost in the Shell". U svakom slučaju, filmove treba koristiti kao poticaj za motivaciju, nikako ne kao istinu.
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem   Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem - Page 2 Emptypet lis 29, 2010 10:30 pm

Film "Ja ću budan sanjati" snimljen je još 1999.godine. Za ono vrijeme u punoj snazi bili su popularni filmski trikovi .
Iskreno, ne volim takvu vrst ateističkog načina prikazivanja pakla i svega ostalog. još jedan primjer kako tajna društva manipuliraju Hollywoodom kroz film. Sjećam se one scene gdje je lijes izložen u crkvi, a duh šeće okolo svoje ožalošćene obitelji za vrijeme mise. Samo što je crkva "jadno" prikazana u tim scenama, da ne kažem- popljuvana.


Moja preporuka: Déjà Vu (http://www.imdb.com/title/tt0453467/) sa vrhunskom glumačkom ekipom i to
Denzel Washington glumi čovjeka posebnih mogućnosti. U filmu tragaju za serijskim ubojicom (Jim Cavizel-om).
Posebne tehnologije pranja mozga, telepatije i uvida u budućnost čine film vrlo zanimljivim. U filmu se želi nametnuti odgovor na najteže pitanje u životu, u kojeg nitko ne vjeruje i nema odgovor. Tko nije gledao, toplo preporučam.
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=fCbEqNRIRwc


ALTITUDE (2010)
Ovo je novi film, vrlo niskog budžeta. Priča prati petoricu mladih studenata koji žele provesti vikend u vožnji privatnim iznajmljenim zrakoplovom. Pošto se cijeli film događa u avionu, jedan je mladić prije doživio neko loše iskustvo kad je bio još mali (preživio je pad zrakoplova). Nakon nekog vremena ekipa uleti u neki crni oblak, komande otkažu i oni lete na slijepo. Mladić koji nikako ne može prebroditi strah od letenja zapravo pokreće splet događaja svojom aktivnom imaginacijom koja dovodi ekipu u još veće sranje. Kad napokon postaju svijesni događaja oko njih (u oblaku kao iz sna gdje se događaju neobjašnjivi fenomeni), mladić će morat regulirat svoje misli i osjećaje kako bi spasio svoje prijatelje iz ralja demonske opasnosti. Imaginacijom manevrira kao nekim lucidnim pothvatom, međutim, ne baš glatko. Jednostavno, mora se osloboditi svojih strahova!
Film može poslužiti za nedjeljnu razbibrigu.
trailer here: https://www.youtube.com/watch?v=vA9wtWH8Yvg



[Vrh] Go down
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem   Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem - Page 2 Emptyuto stu 02, 2010 1:15 am

22 je napisao/la:
tao je napisao/la:
INCEPTION Trailer 3 - Official HD

pogledao sinoc. buduci da uglavnom nisam neki ljubitelj hollywooda moram priznati da mi se svidio ovaj film. vjerovatno zbog interesovanja za snove i tematiku vezanu uz njih. zanima me zna li neko od vas ko je eventualno gledao film da li se na sanjanje u snu moze gledati kao na uvijek dublje nivoe svijesti i podsvijesti, kako protice vrijeme na razlicitim nivoima i zasto se uzima termin limba kao dimenzije sirove podsvijesti (uglavnom ovaj termin poznajem vezan uz hriscanstvo)

NE!
Što se ovog filma tiče, scenaristi su imali pune ruke posla oko sanjača i snoviju. Nešto od toga valja, nešto je glupost. Prikazana je ekipa (profesionalnih) sanjača, znači potpuno svjesnih, svaki od njih je namijenjen za neku svrhu npr; arhitekta-sanjač koji u snu dizajnira čitave sfere kad su ostali koji spavaju i sanjaju u sobi s njim svi odjednom u tom istom snu. Drugi je zadužen za projekcije podsvijesti izvlačenja informacija iz subjekata i td.. Malo komplicirano, no u filmu to bez problema funkcionira. Fora je kad su uzeli onaj jaki sedativ iz kojeg ih je nemoguće bilo probuditi više od osamnaest sati, pa su imali prilike prevazići "San unutar sna" i to na trećoj razini. Bilo je nekih nestabilnosti, ali čak ni najjači trzaj nije mogao probuditi sanjača. Kad su ih napali naoružani ljudi i upucali jednog sanjača, ni onda se nije mogao probuditi, već je upao u "Limb", ali ne onaj Limb po kršćanskom shvaćanju u svijetu snova Limb ima svoje značenje a to je "neizgrađen prostor sna" drugim riječima- ništavilo samo sirova beskonačna podsvijest gdje Limb postaje stvarnost.
Ono sa vremenom provedenim u snu protumačeno je ovako: U snu mozak funkcionira brže, stoga se vrijeme čini sporije. 5 minuta
u stvarnom svijetu je sat u snu.
Kraj filma sam i ja nešto slabije razumio. Glavni lik (Leonardo DiCaprio) je zapravo vrsni sanjač koji je preživio sve granice normale i jedini se vratio iz Limba normalan, ipak na kraju filma se postavlja pitanje jeli se on doista probudio ili je ostao zatočen i snovi su mu postali stvarnost... Eto, kompliciran film, mogao je ispasti bolje. -Moja ocjena 3/5 *** prosječno

izgled Limba, scena iz filma iception 2010:

Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem - Page 2 Limbin
[Vrh] Go down
tao




Broj postova : 41
Join date : 15.03.2010

Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem   Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem - Page 2 Emptyuto stu 02, 2010 11:46 am

Koliko sam ja razumio glavni glumac je ostao ostao u svijetu snova.
Jer se onaj totem kojeg je zavrtio,a inace mu je sluzio za RC. nije prestao vrtit.
[Vrh] Go down
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem   Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem - Page 2 Emptyuto stu 02, 2010 9:04 pm

tao je napisao/la:
Koliko sam ja razumio glavni glumac je ostao u svijetu snova.
Jer se onaj totem kojeg je zavrtio,a inace mu je sluzio za RC.nije prestao vrtit.

Pretpostavljao sam da je tako. Onaj pancir je zavrtio nakon što su sletjeli sa aviona, ali opet nejasnoća: Zar je onda sanjao kako su se svi probudili iz prvotnog sna i sletjeli i kako se razilaze po aerodromu.
* Jedna opaska. U filmu nije bilo veće gluposti dok glavni lik usađivanjem snova svojoj ženi na taj način smjesti do te granice da joj postaju stvarnost, i ona se odluči ubiti. Pošto su oboje skupa u istom snu i svjesni da sanjaju, nije mi jasno zašto ne mogu lucidno djelovati, zapravo se lucidnost u filmu nigdje ne spominje niti ističe (možda se podrazumijeva), no do one scene kad se mu žena baci kroz prozor u provaliju, pomislih- gle možda bi sad mogla letjeti, ili on s druge strane budući da je svemoguć. No ništa od toga. Kao da je režiser zaboravio na neke detalje, zar ne? Ima još nejasnoća: Što je s onim kablovima kojima su bili međusobno povezani dok su spavali, što im to bijaše. Ako je netko primjetio, u filmu se pojavljuju "brojevi" 5,2,8 iste koje sam i ja sanjao davno prije nego što sam uopće vidio ovaj film...
[Vrh] Go down
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem   Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem - Page 2 Emptyned stu 13, 2011 4:10 pm

Rise of the Planet of the Apes (2011) http://www.imdb.com/title/tt1318514/

PLANET MAJMUNA POČETAK:

Ugodno sam se iznenadio gledajući ovaj film. Ako ste prije gledali verziju 1968,
zatim Bijeg iz Planete majmuna ili Ispod površine planete majmuna,da ne izostavim verziju iz 2001.
onda ova inačica iz 2011 dobiva neki smisao. Priča je doista jedinstvena. Zapravo, kako su majmuni postali "svjesni"
bit će dovoljan opis. Kako to biva "na početku" kad počinje dolaziti svijest. Cijeli film navijao sam za majmune, ne zbog
toga što je tako smišljeno i napravljeno, jednostavno osjećaj je bio takav. Revolucija je započela. Preporučam svakome pogledati tko nije.

[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem   Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem - Page 2 Emptypon stu 14, 2011 12:40 am

Obrati pažnju da su ti "majmuni" u sva tri filma personifikacija stvarnog puka ili svijeta kako se redovito ponaša. Uglavnom, na taj način alegorijski opisuju u filmu "ljudskog majmuna" prosjeka. Novi film nisam gledao, ali poruka bi mogla biti "majmuni probudite se iz svojih majmunskih života i svjesno počnite živjeti kao ljudi"... bit će valjda da je pisac to htio poručiti gledateljima! :)
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem   Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem - Page 2 Emptyuto stu 15, 2011 1:00 am

Gordan je napisao/la:
Obrati pažnju da su ti "majmuni" u sva tri filma personifikacija stvarnog puka ili svijeta kako se redovito ponaša. Uglavnom, na taj način alegorijski opisuju u filmu "ljudskog majmuna" prosjeka. Novi film nisam gledao, ali poruka bi mogla biti "majmuni probudite se iz svojih majmunskih života i svjesno počnite živjeti kao ljudi"... bit će valjda da je pisac to htio poručiti gledateljima! :)

Sigurno da je. Ali je gledatelje natjerao tom prilikom da sadašnji svijet i na ljude gledamo kao "negativce"
Tako mi se dopala scena gdje bez imalo straha glavni lik majmuna prkosi direktoru društva jedne goleme bio-tvornice. Omiljeno sučeljavanje oči u oči; zatim kako gaze teško naoružane specijalce... ma nema boljeg Very Happy
[Vrh] Go down
Sponsored content





Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem   Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Filmovi inspirirani lucidnim sanjanjem
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» sve vase smijesne scene u lucidnim snovima

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
NIA forum :: SNOVI :: SNOVI OPĆENITO-
Forum(o)Bir: