NIA forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NIA forum

Natur-individuacijska asocijacija - Zagreb
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Astralna projekcija iz lucidnosti

Go down 
+11
evelyn
christopher_johnson
22
tonka:)
loreley
alen01
DreamC
krajgabar
Dichra
Gordan
modesty
15 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
modesty




Broj postova : 2
Join date : 14.06.2008

Astralna projekcija iz lucidnosti Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija iz lucidnosti   Astralna projekcija iz lucidnosti Emptysub lip 14, 2008 7:54 am

Prije svega - pozdrav gospodinu Topiću!
Nedavno sam (sa zakašnjenjem) gledao snimak jedne od epizoda "Na rubu znanosti" u kojoj ste govorili o lucidnom sanjanju. To me je i navelo da potražim Vaš sajt. Od ranog djetinjstva sam imao lucidne snove i otprilike u istoj dobi kao i Vi sam se počeo malo ozbiljnije interesovati za iste. Dosta sam radio na sebi u to vrijeme i veoma brzo postigao rezultate. Dosta propratnih stvari se još dešavalo, poput astralne projekcije, itd. Nažalost, prestao sam s tim veoma davno, a prestali su i lucidni snovi. Skoro sam se vratio na staru stazu i dešava se nešto. Mene bi zanimalo kakav je Vaš pogled, stav, iskustvo... vezano za izvođenje AP u toku lucidnog sna. Imao sam svojevremeno 3 različite vrste projekcija i zbunjen sam pomalo. Prva je bila da sam se nalazio u čuvenom stanju između jave i sna (najčešće svi govore o ovoj AP, kad se priča o tome). Bukvalno mi je puklo ispred čela, pojavilo se krug opasan kockom, elektricitet... i nešto me je silovito povuklo kroz "treće oko". Uplašio sam se i jedva to prekinuo. Druga je bila iz lucidnog sna kada sam se vinuo u nebo i leteći primijetio ispred sebe, kako da je nazovem.. recimo vrpcu energije zlatne boje. Prostirala se u mom vidokrugu s lijeva na desno i pomislio sam kako je to neka kao granica. Došavši sasvim blizu nje čuo sam muški glas koji sasvim smirenim ali pomalo svečanim glasom kaže - ovo je granica dva svijeta! Naravno, opet sam se uplašio i jedva vratio unazad. Treće iskustvo je bilo na javi. U sasvim budnom stanju sam osjetio čuvenu AP vibraciju i možda i najveći strah do tada (vjerovatno jer sam bio potpuno budan). Osjetio sam da ću se odvojiti od tijela i samo sam rekao: Bože, nisam spreman. Odmah je prestalo. Nedavno sam iz sna doživio istu tu vibraciju. Kad je krenulo, nakon lucidnog sna bio sam apsolutno svjestan šta se dešava i pred "očima" mi je bljesnuo kaleidoskop kosmosa. Htio sam da izdržim do kraja ali je senzacija bila nevjerovatna. Valjda se i podsvijest bori protiv toga misleći da čovjek umire, tako da sam se probudio potpuno ukočen i bez rezultata. Kao što možete vidjeti malo sam skrenuo s teme ali me interesuje Vaše mišljenje o svemu ovome i ako bi ste podijelili neko Vaše lično iskustvo. Oprostite na dugačkom postu.

Pozdrav Vama i ostalim forumašima!
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Astralna projekcija iz lucidnosti Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija iz lucidnosti   Astralna projekcija iz lucidnosti Emptysub lip 14, 2008 11:50 pm

Pozdrav i tebi!

Za početak, idemo prijeći na "ti", a ne "vi" i nek to bude jedno od pravila fouma. Nismo ustanove - ljudi smo!
Sa snovima je kao i sa tijelo,: priroda "časti" negdje do 21-24 godine, a kasnije treba ulagati napor da bi smo zadržali, ili lijepo tijelo ili snove općenito. Dakle, nema ništa bez rada na sebi, u kojem god području bismo željeli nešto napraviti. Talent je gotovo nebitan, volja je najvažnija!
Lucidni snovi i astralna projekcija su dvije različite stvari ili bolje reći, to je svijest na različitoj razini. Lucidni snovi su bliže snovima, projekcija je bliža realnosti. Većina mojih projekcija odvijala se po slijedećem receptu: bio sam ekstremno umoran, uglavnom neispavan npr. zbog ispita na fakultetu, tj. nakon ispita, gdje je tijelo iscrpljeno zaspalo, a um ostao budan u povišenoj mentalnoj aktivnosti s pažnjom na određeni trenutak. Nakon što bi ušao u san, odmah bi postao lucidan i nakon kratke lucidnosti, odmah pi se na neki specifični način (skakanje, izvlačenje i sl.) izvukao u projekciju. Pri "izvlačenju" u projekciju, počeli bi se pojavljivati šumovi, zvukovi ili buka slična pucketanju ili ljetnim zrikavcima. Pojavio bi se ogroman strah ili panika, gotovo paralizirajuća popraćena jakim trncima poput laganih strujnih udara, ali budući sam shvaćao što se dešava, forsirao sam nastavak "izvlačenja" sve dok nebi probio tu opnu straha i najednom bi se osjetio lagan kao pero, kao da sam točka svijesti. Prostor kojeg sam vidio, gotovo je u svim detljima ličio stvarnom i odgovarao realnosti. Postojalo je par "bezbolnih" projekcija u kojima je jačina lucidnosti, predstavljala projekciju. Stvari su odgovarale realnosti, ali aroma je bila, aroma lucidnosti. Lucidnost je odskočna daska za projekciju, ali nije nikako projekcija.
Bilo kako bilo, uvid je jedinstven, a taj je da doista nešto postoji što se naziva astralnom projekcijom, pitanje je samo da li je taj svijet dio našeg uma ili je to vanjski svijet. Naravno, ne postoji metoda koja će dokazati čak da je i ono što vidimo u svakodnevnici realno i stvarno. Svi mistici tvrde da je ovaj naš svijet samo jedna velika "božanska laž"...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
modesty




Broj postova : 2
Join date : 14.06.2008

Astralna projekcija iz lucidnosti Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija iz lucidnosti   Astralna projekcija iz lucidnosti Emptyned lip 15, 2008 2:26 am

Veliko hvala na odgovoru i komentarima. Također i na podijeljenom iskustvu koje si (evo smo na "ti" Very Happy ) naveo. Moram reći da sam sad još više zbunjen :?: vezano za lucid, AP, kosmos... Ipak moram dosta poraditi na sebi da bih razumio. Bio sam ubijeđen da 100% znaš šta je AP ali su nam iskustva slična i bez nekog, rekao bih većeg, značaja. Kao i svima, uostalom. E, sad... Imam ja još krajnje neobičnih (senzacionalnih) iskustava "live" iz ove "realnosti" koja sam doživio ali o tome ne vjerujem da bi mogli jer je van teme, možda malo kasnije, a i to na pm ili mail. Pošto si spomenuo "dreamhakers" Ruske timove, pretpostavljam da postoje i Američki iste ili slične namjene. Ne znam koliko je to realno (ovo mora zvučati smiješno) ali sam u jednom lucidu doživio da me Ameri ganjaju s nekom spravom/hvataljkom... nečega....ne znam čega. Teleportovao bih se u drugu oblast, a oni su me pratili na isti način. Taj san koji me je strašno iscrpio bio je pravo zeznut i oni su baš bili ozbiljni. Pokušao sam također da ih "dezintegrišem" isl. fazone koje koristim u takvim prilikama ali ništa nije upalilo pa sam odlučio da zbrišem tako što ću se probuditi :lol:
Žao mi je što nisam ni blizu Zagreba (ako sam dobro shvatio da je škola u ZG) sigurno bih došao na obuku.
Puno uspjeha u daljem radu i pozz!
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Astralna projekcija iz lucidnosti Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija iz lucidnosti   Astralna projekcija iz lucidnosti Emptypon lip 16, 2008 12:07 pm

Različite razine svijesti, odnosno područja svijesti se nazivaju astralnim projekcijama. U snovima je to ono što sam opisao, ukoliko nastojiš tehnikama svjetlosnog tijela izdvojiti svijest iz tijela, onda su stvari drugačije, iako i to zovu astralnom projekcijom. Čak sam čuo da i Jungovu aktivnu imaginaciju nazivaju projekcijom, dakle, po meni taj pojam je širok kao i pojam sanjanja. Lucidni snovi su i dalje snovi, tj. iluzija. Ti jesi svjestan da se nalaziš u mjehuru percepcije gdje se odigrava određena scena, ali si još uvijek "rob" sna. Još uvijek nisi svjestan "mehanizama" ili strukture sanjanja, tako da ne uzimaš niti snove, niti lucidnosti, niti astrale zdravo za gotovo, jer sve je to iluzija... Ljudi se zanašaju različitim pričama, pogotovo u ovom modernom dobu gdje cvjetaju teorije urote, fantaziranja i ostalo. U prirodi čovjeka je utisnut obrazac praznovjerja i naivnosti da na temelju iluzije izgrađuje novu strukturu iluzija. Sve što ti se dešava u životu nastoj gledati kao iluziju, uključujući i san i javu i astrale i lucidnosti. Nemoj stvarati priče od toga i ne pridodavaj tome vrijednost, jer ćeš postati žrtva vlastite iluzije. Jedina istina je skrivena negdje duboko u tebi i do nje treba doći, tako da čak nit sebi ne možeš vjerovati u svim slučajevima... Gnostik sam po stilu života: vjerujem samo u vlastiti uvid kojeg sam pridobio određenom metodom, međutim, nastojim ne pridodavati vrijednost, niti striktno tumačiti dobiveni uvid. Jedina stvar koja mi je bitna u svemu je svijest, ostalo su sve sjene i fantazije, nebitne za mene...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
Dichra

Dichra


Broj postova : 3
Join date : 31.08.2008
Age : 48
Lokacija : Zagreb, Croatia

Astralna projekcija iz lucidnosti Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija iz lucidnosti   Astralna projekcija iz lucidnosti Emptyned kol 31, 2008 4:44 pm

Bok decki i cure.

Ja sam 32-godisnji ekonomist iz Zagreba. Trazim vas po Internetu od kada sam vidio emisiju o vasoj skoli u emisiji "Na rubu znanosti". Nasao sam vas prije 5 minuta i bas sam sretan. :)

Jel stvarno postoji nekakva skola kojoj se moze pristupiti u smislu ucenika? Pokusavam postici astralnu projekciju vec 14 godina i stvarno mi ne ide najbolje. Lucidne snove sam postigao prije vojske, znaci prije 10 g. Sanjao sam da letim i to je bio 'trigger' da postanem svjestan kako sanjam. Jednom sam se prije vojske skoro probudio u snu. Ni sam ne znam je li to bila projekcija - sunce se pretvorilo u luster u mom domu i bio sam budan u svom krevetu. Vec dugo ne vjezbam ali sam prije 5 g. poceo zapisivati snove, kojih se i inace odlicno sjecam.

Prije 3 g. sam se probudio u snu na krstarenju Jadranom. Zelim reci da sam u ovom svijetu krstario Jadranom ali sam se probudio u snu jedne noci. Projekcija je trajala nekoliko sekundi, straha nije bilo, ustvari bio sam toliko zbunjen da se nisam stigao uplasiti. Nikada poslije toga nisam postigao lucidno sanjanje a kamoli projekciju. Najcesce sanjam priglupe snove u zadnje vrijeme koje mi se ni ne da zapisivati.

Volio bih pristupiti vasoj (govorim u mnozini jer se ne obracam samo tebi Gordan nego skoli) skoli ako je to ikako moguce. :)

Srdacno,
Hrvoje
[Vrh] Go down
http://hrvoje.pubwebhost.com/
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Astralna projekcija iz lucidnosti Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija iz lucidnosti   Astralna projekcija iz lucidnosti Emptypon ruj 01, 2008 12:46 am

Svi zainteresirani ljudi dobre volje su dobro došli. Ljudi u grupi za školu su uvijek novi, s tim da stari članovi mogu dolaziti ako ih zanima. Ovih dana napisat ću obavijest vezano uz održavanje nove škole koja počinje u listopadu i traje do kraja godine, a kasnije prema interesu i željama.
Budući da imate već iskustva iz lucidnog sanjanja, škola će vam dobro doći da opet uđete u rutinu i vratite snove na stari kolosjek...
Inače, namjerno nisam nazvao školu tečajem iz razloga toga što potičem učesnike da doista rade na sebi vježbajući i promatrajući što im se dešava. Nastojim postići ozbiljnost i profesionalnost u pristupu, iako na učesnicima ostaje sloboda izbora, da li žele ili ne žele raditi. Moje je da ponudim ljudima sve što mogu, ali ne mogu raditi umjesto njih...
Ovisno o interesu učesnika, moguće je napraviti grupu koja će konstantno raditi na snovima, a za sada ostaje samo ovaj forum ili ozbiljnija, polu-zatvorena grupa Dreamhackera Hrvatske. Više informacija možete pročitati na: DHC link
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
krajgabar




Broj postova : 2
Join date : 01.03.2010

Astralna projekcija iz lucidnosti Empty
PostajNaslov: pozdrav iz makedonije   Astralna projekcija iz lucidnosti Emptypon oľu 01, 2010 8:26 pm

juce popodne dok sam spavo ,bio sam svjesan ali problem je to sto u tom momentu cijelo telo mi je bilo zgrceno( u grcu ) nisam mogao da pomerim ni ruke ni noge ni glavu, nisam mogao da disem. paradoks je sto do mene je bio moj otac al nisam mogao da otvorim usta i da mu kazem da mi treba pomoc da se probudim,( cijelo telo mi je bilo paralizirano) izgedalo je kao da sam se borio u snu sa necega a danas ujutro bas suprotno sanjao sam nesto lijepo svijesno vodio san onako kako sam ja zeleo , al mene interesira prvi primer zasto mi se tijleo zgrcilo i nisam mogao da disem,


Zadnja promjena: krajgabar; uto oľu 02, 2010 4:10 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Astralna projekcija iz lucidnosti Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija iz lucidnosti   Astralna projekcija iz lucidnosti Emptyuto oľu 02, 2010 12:31 pm

To je astralna projekcija. Psihički si bio budan, ali tijelo je još spavalo. Zna se češće dešavati u popodnevnim spavanjima jer je um još aktivan, a tijelo umorno, pa dođe do razdvajanja.
Uglavnom se zna pojaviti uzbuđenost, koja prerasta u strah ako osoba ne zna o čemu je riječ. Trnci, šumovi, buka, grčenje, nepokretnost, ukočenost itd, sve su to stvari koje se mogu desiti. Ništa strašno...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
DreamC




Broj postova : 2
Join date : 08.03.2010
Age : 45
Lokacija : Cakovec

Astralna projekcija iz lucidnosti Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija iz lucidnosti   Astralna projekcija iz lucidnosti Emptypon oľu 08, 2010 8:35 pm

Pozdrav svima...
Evo nedavno našao forum i baš mi je drago što je netko našao volje da se aktivnije počinje baviti s lucidnošću. Ja sam imao lucidne snove dosta puta u životu, počevši negdje od 7-8.g. međutim jednom sam naišao na prepreku koja me prestrašila toliko da sam molio da mi se više nikad ne ponove...
I nisu se ponavljalu od donedavno... Bio sam član lucidne grupe iz Amerike koji su isto imali zajednička druženja i prepričavanja snova, međutim, naravno nisam mogao do njih. :)...
Uglavnom sad kad sam malo stariji i ozbiljniji pokušat ću se malo bolje pozabavit time i uložit više energije, mada sam tu stranu života skrivao i nisam je volio prepričavat... Bili su to moji snovi i moj teret.
Na nedavno pročitanom članku iz škole Dreamhackersa sve mi je počelo imati smisla i počeo sam nekako povezivat stvari. Uglavnom volim proučavat stvari koje su nekako drugačije od drugih normalnih stvari, obožavam Nikolu Teslu i ljude koji pokušavaju na neki drugi način dokazati da nešto ipak nije tako kako svi govore da je... Mogao bih o tome pričati doslovno satima, ako ne i duže :) Uglavnom da ne duljim, jako mi je drago da u blizini posteje slični ljudi...

Eto da ispričam što je prekinulo moje lucidno sanjanje.
Pošto sam imao tih snova, pokušavao sam majci reć da me jako strah i da u snovima znam kad sanjam i da se ne mogu probudit. Često sam u tim snovima susretao nju koja je palila svjetlo u mojoj sobi, koje naravno, nije gorjelo (stari problem, prekidači ne pale svjetlo :) )... Pretvarao sam se u točku, koja je letjela iz svere snova u moj krevet i polako sam se povečavala, grčeči se i okrečući i nikako se nisam mogao probudit, kad sam se probudio bio sam umoran ko da sam istrčao maraton, mada sam sebi govorio, spavaš molim te probudi se...
I onda jednom prije nekih 7-8 godina, pogledao sam na sat u snovima, pošto sam jednom u budnom stanju sebi rekao da kad pogledam u sat znat ću da sanjam, znao sam da sanjam. Ganjalo me neko biće nalik demonu sa krilima, mogao bih ga skicirat bez problema, uglavnom nešto strašno, ja sam se grčio i bezuspješno se pokušavao probudit, te sam trčao k litici da padnem, jer znam da se prije nego dotaknem tlo moram probudit, dakle najgora mora koja postoji je bila iza mene, a što je najgore ja sam bio svjestan i on nije dopuštao da se probudim... Vjerojatno sam u snovima vikao mama i plakao, onda se odjednom upali svjetlo u mojoj sobi, majka me probudila i spasila me iz najgore noćne more. Ja sav izvan sebe pokušavam doć k sebi i konačno se smirim, te sam krenuo u kupatilo,kat niže, da se umijem. Nakon što sam prošao stepenice, s lijeve strane otvorila su se vrata, i kroz prozor s vanjske strane kuće gledao me onaj demon, stvaran i živ... Pao sam na pod i probudio se još jednom... Kad sam se probudio uistinu nisam znao dal sam budan ili još sanjam... Osjećaj ne mogu opisat jer je nešto najgore u mojem životu, ali eto pokušat ću opet, jer ti snovi su nešto, nešto više...
Ako fizičari polako dokazuju i 10 dimenzija, dokazat ćemo mi i svoju dimenziju snova, poseban denzitet kojeg nekoliko ljudi može kontrolirat....
NA ruskom forumu sam našao toliko puno, tako, ne znam kako da opišem, prekrasnih podataka, da jednostavno jedva vjerujem da je sve to istina, sve ono o čemu sam nekad razmišljao i maštao...

Da ne dužim previše i ne zamaram vas, eto neka neko pokušava protumačit onaj san, koji me bacio nekoliko godina u natrag...

Lijep Pozdrav
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Astralna projekcija iz lucidnosti Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija iz lucidnosti   Astralna projekcija iz lucidnosti Emptysri oľu 10, 2010 2:10 am

Samo se ti pozabavi sa snovima i nastoj im prilaziti organizirano. Pusti za sada ruske priče jer tamo ima svega i svačega, a samo dio od toga je doista koristan. Pozabavii se radije s tim zašto sanjaš tu ili sličnu moru, s tim da ne fantaziraš o tome kako te ganjaju Ickeovi reptili ili duhovi iz obližnje kuće, već se fokusiraj na vlastiti život i to što potiskuješ ili si potisnuo pa ti izlazi kroz snove kao mora. San koji si ispričao je klasičan primjer kompleksa ili neosvještene energije unutar tebe koja se vjerojatno sukobljava s tvojom viziojm tebe samog ili tvoje persone, tj. društveno prihvatljive ličnosti. Mogu sad ići pretpostavljati da je riječ o tvojem odbačenom dijelu bića koje si potisnuo ili ga smatraš neprihvatljivim, možda strahu od nečeg ili sve skupa strpano u dio autonomne svijesti koju jung voli nazivati sjenom. Koliko god bježiš od tog čudovišta, bježiš od jednog dijela sebe kojeg moraš integrirati u sebe i povratiti energiju koju tvoja psiha troši za održavanja tih razbacanih krhotina. To je čak i relativno lako učiniti u snovima na način da kad se sljedeći put pojavi tako nešto, da prihvatiš to i jednostavno postaviš pitanje s osjećajem "Kako ti mogu pomoći?" Na taj ćeš način se otvoriti prema tome i vjerojatno će se percepcija tog kompleksa promijeniti. Ono što je važno je to da tad uhvatiš esenciju toga svega i otkriješ koji dio tebe je to i kad je i na koji način odvojen od tvojeg bića. Možda je neka jednostavna stvar iz djetinjstva kojom su ti turpijali mozak, ili implantiranje osjećaja grijeha za nešto društveno neprihvatljivo, strah i sl, ne znam, ali sam moraš dohvatiti taj osjećaj, to osvijestiti i poraditi na tome. Da bi tako što mogao raditi kroz snove, trebaš se ozbiljno pozabaviti s njima i sa svješću u snovima. Nakon određenog vremena, kroz snove ćeš ispucati sve te hardcore naboje i snovi će postati ugodni, a i ti ćeš se promijeniti. To se zove mentalna higijena, a kod modernog čovjeka je ona na istom nivou kako je obična higijena bila kod srednjovjekovnog kmeta, nažalost. Danas puno uglađenih i lijepih ljudi nosi u sebi ogromne konglomerate smeća i potisnutih sranja, bez da ikad to čiste, već samo guraju pod tepih... a onda sve to jednog dana izađe van i onda udri po kemiji i psihijatrima, dok neurozu ne pretvore u psihozu... tako to negdje ide. Puno je danas mentalne prljavštine, a ljudi toga nisu niti svjesni, jednako kao što je gospoda na francuskim dvorovima toliko smrdila da to nisu niti osjetili... zato su uostalom i izmislili parfeme.
Dakle, u tom snu se vidi da si išao u kupaonicu koja predstvlja prostor za čišćenje i prao si lice (npr. personu, svoju predstavu prema vanjskom svijetu), ali u podnožju (kat niže u podsvjesnom, gdje na rubu caruje sjena) se našao taj lik... i nećeš ga se lako riješiti dok se ne suočiš s njim. Na kraju svi demoni i duhovi su samo odbačene krhotine našeg bića koje su nastavile autonomno živjeti u oceanima podsvjesnog, koje percipiramo kao nemani koje nas žele napasti, a oni ćele samo pažnju kako bi se natrag integrirali u cjelovitost bića... zato su templari ispravno govorili "Taj sam koji jesam" i nijedan drugi, niti bolji, niti gori.
Inače, strah i proganjanje u snovima se može odlično iskoristiti za buđenje u snu, nakon čega se mijenja poredak stvari, jer svijest uvijek mijenja poredak, naravno na bolje.
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
alen01




Broj postova : 3
Join date : 03.10.2010

Astralna projekcija iz lucidnosti Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija iz lucidnosti   Astralna projekcija iz lucidnosti Emptyned lis 03, 2010 4:27 pm

postovanje svim prisutnima na ovoj temi...
Imam jedno pitanje za koje bi molio da mi odgovore oni komeptentni, odnosno oni koji se skroz razumiju u astralnu projkciju.
koliko sam shvatio ovdje je prisutan covjek koji je bio u emisiji na rubu znanosti...gledao sam tu emisiju...
Uglavnom da prijeđem na bitno.
već duže vrijeme svijesno dolazim do stanja kad mi fizičko tijelo spava a ja sam svjestan svega, i to mi je skroz ok, gledam i vidim sobu, osjecam da mi je fizicko tijelo paraliziriano, odnosno da sam donekle u astralnoj projekciji, ali...imam problem...
nikako se iz tog stanja ne mogu ustati...trudim se ustati i odvojiti se od svog fizičkog tijela,i imam osjecaj da to nekako uspijem da sjednem na krevetu odnosno da odvojim gornji dio trupa...ali jednostavno neka sila mi ne da dalje. i onda se tu mucim neko vrijeme, te kad vidim da ne mogu vratim se natrag i svjesno se probudim....zatim pokusam ponovno, ali opet dođem do istog rezultata, ja vjerujem da je to stvar vježbe, ali zanima me stručno mišljenje i savjet, kako da napredujem i potpuno se odvojim...unaprijed zahvaljujem na odgovoru...
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Astralna projekcija iz lucidnosti Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija iz lucidnosti   Astralna projekcija iz lucidnosti Emptypon lis 04, 2010 12:09 am

Pozdrav i dobrodošao!

Ne možeš se ustati jer koristiš krive "mišiće" za kretanje. U ovom svijetu si naučio sve raditi mentalno, tj. imaš misao koja stvara akciju. U lucidnim snovima i pogotovo astralnoj projekciji to ne šljaka, tj. miso nema gotovo nikakvu snagu, osim što zbunjuje. Ono čime moraš djelovati to je osjećaj. Npr. razlika je zamisliti da letiš po sobi i osjetiti da letiš po sobi!
Pokušaj sljedeći put kad se nađeš u tom stanju bliskom A.P. raditi brze trzaje tijelom, tj. zamišljati kao da to radiš, tj osjetiti ili kako izlećeš iz tijela ili padaš kao da je u pitanju lift ili praćka koja te katapultira. Moraš razviti osjećaj koji ti se javlja u lunaparku ili kad se voziš autom po brijegovima. Ako ti niti tada ne uspije, onda očito nisi u pravom stanju, već samo misliš da si u predvorju A.P. , a biti i misliti su različite kategorije. U svakom slučaju ako ti je pojavljuje ukočenost, tj. paraliza onda možeš biti u tom stanju, ali očekuj i napad neopisive panike koja je svojevrsni "čuvar praga" pri projiciranju. Ona kratko traje, ali zna izazvati dobru paniku, buku, škripanje, šumove, drmanje struje i slične osjećaje. Sve se da vježbati, pa tako i to. Imaš dosta literature po netu vezane uz vježbanje A.P. Npr. imaš dobrog Rusa po tom pitanju: Michael Raduga "School of Out-of-Body Travel .. A Practical Guidebook".
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
alen01




Broj postova : 3
Join date : 03.10.2010

Astralna projekcija iz lucidnosti Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija iz lucidnosti   Astralna projekcija iz lucidnosti Emptypon lis 04, 2010 9:52 am

hvala na odgovoru...pokusat cu,jer gotovo sam 100% siguran da se nalazim u predvorju AP, jer sad vec mogu se dovesti u to stanje kad zelim....samo ne mogu dalje od toga...pokusat cu...i vec je bilo nekih panika ali ne bojim se toga...cak pocinjem neku vrstu ugode osjecati...svejedno hvala na odgovoru...javim se s rezultatima kroz par dana...
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Astralna projekcija iz lucidnosti Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija iz lucidnosti   Astralna projekcija iz lucidnosti Emptypon lis 04, 2010 12:27 pm

Samo polako, nigdje ti se ne žuri! Promaj si stvoriti neki sistem napretka i držati se njega bar neko vrijeme. Tj. probaj proučavati, voditi bilješke, istraživanja itd...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
alen01




Broj postova : 3
Join date : 03.10.2010

Astralna projekcija iz lucidnosti Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija iz lucidnosti   Astralna projekcija iz lucidnosti Emptyned lis 31, 2010 10:01 pm

e postovanje...eto da se malo i pohvalim a i zahvalim na pomoci vezano za moje pitanje gore...uspio sam izaci iz tijela...mislim da su mi savjeti pomogli...nekako sam bio svjestan u tom stanju sto ste mi govorili i to mi je pomoglo...nadam se sad daljnjem napretku da mogu izaci iz sobe i upravljati tim tijelom u projekciji malo vise...jer mi sad ta projekcija traja dosta kratko...imam osjecaj da nemam jos dovoljno stabilnu vezu da bi se mogao dulje odrzati u tom stanju...mislim da je sve u vjezbi...
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Astralna projekcija iz lucidnosti Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija iz lucidnosti   Astralna projekcija iz lucidnosti Emptypon stu 01, 2010 6:09 pm

naravno da je sve u vježbi, bez vježbe nema uspjeha u ničemu. možeš pročitati 1000 knjiga, ali nisi napravio niti jedan korak, vježbaj i već si počeo trčati po stazi svjesnosti. meditacija i vježbanje koncentracije su osnovne vježbe treninga za to što tebi treba, bez toga si ništa. Psihička joga je bar 5000 godina star sistem koji doista djeluje, samo treba raditi...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
loreley

loreley


Broj postova : 4
Join date : 03.10.2010
Age : 38

Astralna projekcija iz lucidnosti Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija iz lucidnosti   Astralna projekcija iz lucidnosti Emptypon sij 10, 2011 3:45 pm

Pozdrav!

Imam u poslijednje vrijeme dosta intezivna iskustva na podrucju snova pa se imam potrebu konzultirati i pitati -sto s tim?- iskusnije od sebe... :)

Nakon radionice malo sam zapustila rad na snovima, iako znam da cu se tome sigurno jednom vratiti. Vec nekoliko mjeseci prolazim kroz dosta tesko razdoblje koje je upotpunosti uzrokovano hrvanjem s unutarnjim saboterima. Moram napisati diplomski rad koji stagnira i pretvorio se u nocnu moru, dok na savijesti imam roditelje koji me financiraju i propitkuju svakodnevno (nije toliko problem u novcu, koliko u strahu da ih ne razocaram u njihovim ocekivanjima), pa pokusavam to sto prije zavrsiti, pronaci posao i osamostaliti se. Sve to me pritisce kao ogroman teret i odrazava se naravno na snove i opce psihicko stanje.

Nastojim ne spavati dugo ujutro, ustati se kada mi decko ide na posao, kako bi se sto ranije primila posla, ali to mi rijetko uspijeva. Obicno nastavim jos malo spavati i onda se mucim s griznjom savjesti. Snovi su mi iscrpljujuci, nemirni i na rubu astralne projekcije.
U pravilu dodjem negdje izmedju astralne projekcije i lucidnosti. iz nekog obicnog sna u kojem se javlja mali bljesak lucidnosti odlazim u neku vrstu erotske samostimulacije. Lucidnost je na niskoj razini, znam da sanjam, ali uglavnom ju koristim kako bi si stvarala erotske slike koje me stimuliraju. U isto vrijeme osjecam svoje tijelo u krevetu kako lezi u tocnom polozaju u kojem zapravo lezim i fizicki osjecam vlastiti stimulirajuci dodir, iako lezim paralizirana. Fizicki osjecaj je izuzetno realan, ali rijetko kada zavrsava orgazmom. obicno tako frustrirana prelazim u obican nelucidan san. Ponekad, kao danas , iz tog stanja prelazim u astralnu projekciju i to u trenutku kada je trebao uslijediti orgazam. Odjednom cujem zvuk otvaranja vrata od stana i korake. Jako realni zvukovi. Svjesna sam da spavam i zelim se probuditi. Pretpostavljam da mi se decko iz nekog razloga vratio s posla i pokusavam ga dozvati, ali ne mogu se oglasiti. Osjecam lagane strujne valove kroz tijelo svakih nekoliko sekundi u nepravilnim intervalima i zvukove hodanja po stanu, otvaranja i zatvaranja vrata. Onda me preplavi strah i pomislim na provalnika. Panicno se pokusavam probuditi. Prstima si otvaram ocne kapke. Uspjevam do pola, vidim svijetlost i vlastite trepavice(to je sve u projekciji), ali se ne uspijevam probuditi. Onda odjednom projekcija prelazi u san, pa ustajem iz kreveta i zaticem provalnicu . Ovaj san mi se inace ponavlja, nekoliko puta sam vec sanjala provalu i uvijek je bila u pitanju provalnica, mlada zena, u pravilu nenaoruzana (jednom je imala jarko crveni pistolj koji sam preotela i pucala u nju), ja uvijek fizicki nasrcem na nju i strah se pretvara u srdzbu. Iz sna opet prelazim u AP. Provalnica nestaje, ja hodam po stanu i cujem zvukove. Odlazim do ulaznih vrata kako bi ih zakljucala, cujem glasove kako odzvanjaju po stepenistu, jako realno. Tu negdje se konacno budim u trzaju.

Strasno su iscrpljujuca ovaka iskustva i moje je pitanje: sto s njima? Postoje li neki mehanizmi budjenja iz astralne projekcije ili se ne bi trebala pokusavati probuditi (zelja za budjem je izuzetno jaka i ne znam kako ju prevladati)? Da li su opisana erotska iskustva AP ili lucidni san ili nesto izmedju?( Znam da sami nazivi nisu toliko vazni, ali zanima me jer mi nije jos skroz jasno sto tocno podrazumijeva AP...) i jedna sitnica : Koja je simbolika u zeni provalnici? :)

Hvala... :)
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Astralna projekcija iz lucidnosti Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija iz lucidnosti   Astralna projekcija iz lucidnosti Emptyuto sij 11, 2011 11:40 pm

odlično pitanje? sve je povezano, ali previše je toga i teško mi je to pisati ovdje jer bih mogao diplomirati na tebi, pa evo ukratko za početak...

1. ne opiri se u takvim situacijama, jer ćeš si samo zakomplicirati san... jednostavno se opusti i reci "to je projekcija i strah je tu normalna pojava na početku". jeli li ikad probala biti ukočena na masaži? to se zove bol, ali bol koja prestaje kas se opustiš i prihvatiš jaki stisak masaže... onda uživaš.
Što te više muči faks to žešže radi na njemu, jer u snove ti se prenosi grižnja savjesti zbog lijenosti, a ne zbog ičeg drugog. to je normalno. s druge strane, nauči se da ne gledaš na to što te roditelji cimaju, jer kad i diplomiraš, naći će neki novi cilj za tebe, tipa udaja, pa dijete, pa bolje radno mjesto i sl... to je roditeljski obrazac očekivanja i nauči se s njim izaći na kraj...
Očito da se želiš natjerati da radiš diplomski, pa se budi energija suprotna toj namjeri koja se izražava kroz libido... a najslađe je kad te san zavodi tamo gdje si najslabija, a to je seks... tu svi popustimo, ali tako je to, pa ti i tu preporučujem da se prepustič i uživaš, jer orgazmi u snu znaju biti svemirski... nije li netko rekao da je pravi sex u glavi, a ne u tijelu... to ćeš upravo spoznati u snovima: ukočeno ćeš ležati, a istovremeno ćeš sanjati izrazito realan i puten san ku kojem ćeš se rastapati od orgazma... i ne samo to, kad se probudiš, cijeli dan ćeš biti tako "naelektrizirana", što nije slučaj kod običnog seksa, gdje napaljenje prestaje s orgazmom... nakon sex. sna, cijeli dan si u tom moodu... i znaju ti padati svakakve stvari na pamet da zadovoljiš taj baršunasti osjećaj...
ona djevojka si ti, i to onaj dio tebe koji potiskuješ ili ga ne priznaješ (vidi pod Jung: Sjena) kad integriraš tu osobu u sebe, onda ćeš biti faca, tj. cjelovita. Uglavnom sjena se i mota oko nagonskih i potisnutih instinktivnih stvari, pa je često povezana sa seksom, napadima, borbom, zabranjenim stvarima, ali kroz dublju analizu, shvatit ćeš da ti ona govori da si to ti i da ne treba bješati od toga...
a simbol pištolja (i to još crvenog) u cijeloj situaciji predstavlja ono što pištolj u snovima i jest: penis i sve što ide uz njega... što misliš na što su londonski punkeri mislili kad su se nazvali "sex pistols"?! Dakle, ima tu svega i da bi analiza bila potpuna, trebalo bi se potrošiti više truda, vremena i td.
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
tonka:)




Broj postova : 2
Join date : 26.01.2011

Astralna projekcija iz lucidnosti Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija iz lucidnosti   Astralna projekcija iz lucidnosti Emptysri sij 26, 2011 11:10 pm

Nekoliko godina imam slićna iskustva. Iz sna me budi osjećaj kao da je netko skočio na mene, tijelo mi je paralizirano, ne mogu ni oči otvoriti, osjećam strah i borim se dok se ne probudim. Nakon toga budem izmorena i bojim se zaspati, a jednom sam toliko izmorena ponovno utonula u san i ponovilo se sve još 2 puta. Kad sam to spomenila u društvu objašnjavali su mi da to ima veze sa duhovima, demonima itd. tako da sam svaki sljedeći put kad bi se to dogodilo bila još više prestrašena i još više se borila.
Sinoć mi se to prvi puta dogodilo dok još nisam zaspala nego sam tek legla na leđa i odjednom sam ostala paralizirana, ponovno strašan strah, borila sam se i odjednom sam čula nekakve zvukove i pomislila sam da netko dolazi. Nisam htjela da zna da ga čujem i skroz sam se opustila, prestala se boriti..tada sam vidjela ljudsku sjenu koja mi prilazi. Kada je došla do mene ispružila je ruke prema meni i od straha da mi ne naudi ponovno sam se počela boriti, sjena je nestala a ja sam ponovno bila paralizirana i u grču. Opet sam se opustila i sjena je krenula prema meni na isti način. Tad sam se počela jako boriti i uspjela sam se ustati. Nekoliko trenutaka sam bila dezorijentirana. Dosad nisam pokušavala opustiti se dok to traje i zanima me što se dogodilo, jesam li halucinirala, samo sanjala ili sam imala astralnu projekciju o kojoj ovdje pišete. Ovo mi je prvi put da čitam o ovome, jer dosad su me svu uvjeravali u kao što sam rekla u prisutnost duhova koji me opsjedaju.
hvala :)
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Astralna projekcija iz lucidnosti Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija iz lucidnosti   Astralna projekcija iz lucidnosti Emptyčet sij 27, 2011 2:45 pm

Kad tijelo zaspe, a um ostane budan onda se doživljava "sanjačka paraliza", tj. doživljavamo ju svaku noć prije ulaska u san, samo što je se ne sjećamo. Ukoliko se vježba relaksacija sa svjesnim ulaskom u san, dešava se da nakon što otupe osjetila, paralizira se tijelo, a um se nađe u stanju između hipnagogičkih slika i sna. Ukoliko se u tom trenutku voljno nastoji izaći iz tijela, to je moguće učiniti i onda nastaje ono što se naziva astralna projekcija, tj. okolina poprima potpuno drugačiji oblik nego li je to u snu (plastičniji i realniji), ali čest je slučaj da se preklapa san s takvom percepcijom. Budući da se pojavljuje u paralizi taj "čudni osjećaj" koji zna izazvati paniku, često taj strah asocira na slike naših strahova pa se one pojavljuju u snovima kao neka vrsta prikaza našeg trenutnog stanja. Najgore što čovjek može učiniti u tom trenutku je taj da ga obuzme panika i strah, jer to nije nikome od koristi. Strah sam po sebi je emocija upozorenja, ali nikako ne smije vladati nama, tako i u tim slučajevima. Ukoliko pojedinac osvijesti taj postupak, osjetit će taj nelagodan osjećaj i strah, ali neće mu se prepuštati, tj. neće dozvoliti da njime upravlja, već će nastaviti ići svojim putem kojim već želi ići. Dakle, sveta mudrost ignoriranja stvarii, tj. oduzimanja energije i pažnje određenoj pojavi - u ovom slučaju strahu.
Babske priče i pučka naklapanja ne treba uopće slušati, jer su ljudi po svojoj prirodi prosjeka bezgranično praznovjerni, tj. u stanju su prije povjerati u najveću glupost, u duhove, zmajeve demone, baba-roge, nego li se doista posvetiti prirodi stvari. Time nanose štetu i sebi i drugima... Hitler je znao reći: "Što je veća laž - to više ljudi u nju vjeruje!". Nažalost, takva je priroda većine ljudi...
Stoga su moje preporuke, da ljudi koriste svoju razboritost, intuiciju, instinkt i osjećaj i po mogućnosti neka ne tumače prirodne pojave u graničnim područjima u kojima je razum nemoćan da ih objasni. Na taj će način izbjeći sve te "duhove", "svemirce", "čudotvorce" i ostale holiwoodske prikaze kojima su nam napunili glave, i ostati pri zemlji - normalan i u ravnoteži, jer ono što nas doista uništava nisu demoni i duhovi, već naša ideja o njima - dakle vlastita glupost.
Inteligencija prirode je potpuno neshvatljiva ljudskom mentalnom sklopu, zato ju je pametnije prihvatiti bez tumačenja takvu kakvu je, a ne od nje praviti bajke i legende...
Nije dokazano, a sumnjam da će ikada biti, da li su astralne prigaze stvarni prirodni entiteti ili personifikacije naših psihičkih autonomnih energija koje izviru iz kolektivnog i osobnog nesvjesnog manifestirajući se pred nama i u nama kao stvarno biće. Jung je tvrdio da su to sve dijelovi našeg nesvjesnog uma ili autonomna psihička energija koja tek upoznavanjem i prihvaćanjem treba biti integrirana u naš rast ka cjelovitosti bića...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
tonka:)




Broj postova : 2
Join date : 26.01.2011

Astralna projekcija iz lucidnosti Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija iz lucidnosti   Astralna projekcija iz lucidnosti Emptypet sij 28, 2011 1:24 am

hvala na odgovoru, još me zanima par sitnica...
kad nastupi paraliza sna i kad se javi taj osjećaj panike, kad se počnem boriti protiv toga, vidi li se to ako me netko promatra sa strane, može li netko vidjeti kako to izgleda? Vidi li se nekako ta borba i ta uznemirenost?
pročitala sam da je to medicina pojasnila kao narkolepsiju?!
[Vrh] Go down
22

22


Broj postova : 71
Join date : 18.06.2008

Astralna projekcija iz lucidnosti Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija iz lucidnosti   Astralna projekcija iz lucidnosti Emptypet sij 28, 2011 5:16 pm

tonka:) je napisao/la:

kad nastupi paraliza sna i kad se javi taj osjećaj panike, kad se počnem boriti protiv toga, vidi li se to ako me netko promatra sa strane, može li netko vidjeti kako to izgleda? Vidi li se nekako ta borba i ta uznemirenost?

ja u takvim situacijama ne vidim nikakve prikaze ali mi nastupa strah od nedostatka zraka tj. gusenja. naravno krenem se boriti protiv toga i mogu ti reci da se vidi tj. ja bas to i koristim kako bih osobi pored sebe dao znak da me probudi. najcesce to bude neartikulirani zvucni signal ali nekada i pomjeranje nogom, ovisi sta mi se cini efikasnije u tom trenutku Very Happy . bas mi se preksinoc u rano jutro to desilo ali uglavnom mi se desava pri poslijepodnevnom sanjanju. jednom sam prevladao tu paniku i skliznuo u lucidan san tj. svjesno sam ga stvorio iz te situacije ali paznja mi je bilo prilicno rasprsena i bilo je tesko zadrzavati sliku. inace kod mene paraliza sna ne nosi nikakvu sliku vec samo mrak i strah da ce mi nestati zraka.
[Vrh] Go down
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

Astralna projekcija iz lucidnosti Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija iz lucidnosti   Astralna projekcija iz lucidnosti Emptysub sij 29, 2011 7:54 pm

@ 22 ;
Vidim da si spomenuo da svjesno stvaraš lucidan san iz situacije. Dali imaš kontrole složiti si bilo kakav lucidan san, uključujući i
zabavljanje u snu, ili si podložan onim slikama- sferi koja ti prva dođe. Ako možeš skakati iz filma u film, molim te kratko opiši taj postupak, možda ću te slijediti.
Ja imam poteškoća dok sam u lucidnom snu. Volio bih ga iskoristiti za zabavu, ali neznam kako to napraviti, hoću skočiti u drugu sliku, ali se odmah budim i gotovo je, onda mi propada i onaj lucidni san koji je prethodno bio. I pitanje je kad će doći drugi ako ga bude iste noći...
[Vrh] Go down
22

22


Broj postova : 71
Join date : 18.06.2008

Astralna projekcija iz lucidnosti Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija iz lucidnosti   Astralna projekcija iz lucidnosti Emptyned sij 30, 2011 2:12 am

pa ustvari kod mene je citava ta lucidnost u snovima i polazila od realne situacije, tek sam pisuci na ovom forumu i izrazivsi namjeru da postanem lucidan usred uobicajenog sanjanja to i realizirao. nema tu nekog postupka kod mene, radim po osjecaju, a nisam ni stvarao neke preisfantazirane svijetove. uglavnom pozelim da letim i poletim ili pozelim da stignem na neko mjesto i onda se jako brzo krecem, recimo pojavi se kao neka mogucnost brzog kretanja, kao da prohujim kroz zidove, put se skrati i tu sam gdje sam naumio. jednostavno se desava ono sto pozelim, mislim da je najbitnija namjera, ja recimo nemam problema sa kontrolom sna ili zadrzavanjem lucisnosti kada je jednom ostvarena, ali mi ne ide bas lako da se i desi...
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Astralna projekcija iz lucidnosti Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija iz lucidnosti   Astralna projekcija iz lucidnosti Emptyuto vel 01, 2011 12:22 am

@tonka
žena me je znala buditi kad bih se nalazio u tom stanju, koje je prepoznatljivo po ubrzanom paničnom disanju... izričito sam joj zabranio da me budi u takvim stanjima, jer me u biti vrati s praga lucidnosti ili astralne projekcije. budući sam svjestan što mi se dešava, bez obzira na paničnu atmosferu, uživam u tom stanju i veseli me taj rezultat. isto je i sa padobranskim skokom - ljudi se plaše u početku dok se ne navuku na adrenalin... strah je tada potpuno nevačna stvar, ukoliko uopće postoji u tom obliku...
savladaj strah, opusti se i uživaj u drugom stanju uma...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
Sponsored content





Astralna projekcija iz lucidnosti Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija iz lucidnosti   Astralna projekcija iz lucidnosti Empty

[Vrh] Go down
 
Astralna projekcija iz lucidnosti
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Astralna projekcija
» Astralna projekcija
» Astralna projekcija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
NIA forum :: SNOVI :: LUCIDNO SANJANJE-
Forum(o)Bir: