NIA forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NIA forum

Natur-individuacijska asocijacija - Zagreb
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu?

Go down 
5 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
22

22


Broj postova : 71
Join date : 18.06.2008

Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu?   Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Emptyuto lip 01, 2010 2:07 pm

ivana1005 je napisao/la:
Ne znam zašto je loše bježati iz stvarnosti u san,to je najlogičnija i najrazboritija ovisnost.

Gordan je već napisao o cjelovitosti prostora koji dijelimo na dva, pa i puno više od toga... Ali ako ti šta može značiti moje mišljenje rekao bih da je loše bježati iz stvarnosti u san jer se svodi na bježanje od samoga sebe... a gdje možeš od sebe pobjeći? Nekako mi se čini bolje stati, sagledati i pokušati rasplesti mrežu koncepata, uslovljenosti, ubijeđenja... polako, strpljivo i na duge staze. Moglo bi se reći da je i život sagledan iz te perspektive potpuna avantura i izazov :-).
Što se tiče ovisnosti sve su loše. Mislim da bi svaki čovjek u realizaciji sebe trebao težiti oslobađanju od bilo kakve ovisnosti.
Ovisnost je jak oblik vezanja a vezanje je nesloboda.
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu?   Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Emptyuto lip 01, 2010 3:29 pm

Htjedoh reći da nikakvo bježanje nije dobro, jer umjesto da se suočimo s problemima i stvarnošću, mi bijegom bježimo hvatajući se za iluziju. Snovi mogu biti i sredstvo za bijeg, ali i alat za razvoj samosvijesti. O vašim stavovima ovisi kako ćete djelovati s obzirom na prostore snova.
Jednako kao što dosta ljudi bježi u znanost zbog kompleksa koje nisu mogli razriješiti sami sa sobom ili zbog osjećaja manje vrijednosti, ali to ne znači da su svi znanstvenici kompleksaši. Postoje oni koji ma je znanost stvarno životno istraživanje i avantura, a ne bijeg. Dakle, razlika je u pristupu, a to ovisi samo o vama. Bježati nikad ne valja...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
ivana1005

ivana1005


Broj postova : 39
Join date : 27.05.2010
Age : 44

Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re:   Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Emptysri lip 02, 2010 9:32 pm

Ne mogu konkurirati Vama-koji ste možda i na višoj razini svijesti,naravno da je i meni taj cilj ali i to je druga priča...
Ne znam ništa,osim da mi je prekrasno u snovima,godinama sanjam sa jako rijetkim nametnutim sekvencama noćne more i nadopunjujem se u tome,svatko od nas,misli da je sve provučeno baš kroz nekakvu svoju ili pročitanu teoriju....teoriju imam i ja,ne bih je izlagala sada,nauka bih bila čisti grijeh ako ne dovodi do viših vrijednosti,spoznaja činjenica nije ništa ako ne služi razvoju i racionalnosti,tako da je bolest i lucidno sanjanje za jednog psihijatra bolest - ako mu je nepoznanica lucidan san..
Bježanje iliti ovisnost,ne bih rekla da se ne povodite za mnom kad ste već u drugom svijetu,pričate,istražujete,otvarate stranice i imate svoja mišljenja na forumima,tj. zaokupljenost lucidnom sanjanju bar desetak sati u 24,a to je ovisnost. Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Icon_albino
[Vrh] Go down
22

22


Broj postova : 71
Join date : 18.06.2008

Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu?   Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Emptysri lip 02, 2010 10:32 pm

Heh, ma kakva viša razina svijesti, barem u svoje ime mogu reći da nisam na višoj razini svijesti Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Icon_biggrin. Ja recimo često kada govorim o nekim teorijama i idealima naglasim da je to moja težnja ali da sam daleko od iste.
Nedaj da te obeshrabri ozbiljnost s kojom možda ponekad pristupamo materiji. Ipak smo tu da sanjamo :-)... i mislimo o snovima... al' ipak ne desetak sati dnevno Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Icon_biggrin
Zadnjih par dana se nikako ne uspijevam sjetiti se snova. Uhvatim uglavnom zadnju sekvencu i ne sjecam se sta je bilo prije.
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu?   Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Emptysri lip 02, 2010 10:41 pm

Ne bih ja koristio tako teške riječi "da smo na višem stanju svijesti", već bih rekao da možda imamo više određenih iskustava koja su donijela određene uvide, a uvid je pravo znanje, a ne informacija. Teorija po sebi nema nikakvu svrhu ukoliko ne nastaje iz uvida, iako je sama po sebi samo krhotina parcijalne istine. Nekako nastojim ne ulaziti preduboko u teoretiziranje već govoriti o postupcima tj. putu kako do nečega doći, a poslije kad tko gdje dođe neka sam donosi zaključke (npr. ne možeš nekome objasniti što je to orgazam, ali mu moćeš pokazati kako da ga doživi. Kad da doćivi, bit će mu gotovo sve jasno, a ostalo su teorije...). S druge strane, svi ti uvidi su daleko od ograničenog i grubog racionalnog aparata pa je nemoguće izraziti neke stvari jezikom i terminima koje koristimo za komunikaciju. Da bih neke stvari bar pobliže opisao koristim se svojevrsnim modelom sistema u kojemu definiram odrešene stvarne i prepoznatljive elemente snova i stavljam ih u njihov međusobni položaj prema iskustvu. Naravno, nastojim se držati dostignuća Junga jer smatram da je on kao znanstvenik i psihonaut najdalje došao u stvarnim rezultatio onog o čemu je pričao i to na vlastitoj koži. Mislim da će proći još stoljeća prije nego li iskoristimo sva dostignuća toga čovjeka. Npr, sada proučavam "Liber Novus" ili Crvenu Knjigu koja je donedavno bila u trezoru, a Jungovo je najvažnije djelo na kojem su nastao cijeli njegov opus. Ne moram niti reći koliku će ta knjiga donijeti revoluciju kod ljudi koji traže to nešto "što ih žulja od rođenja".
Cilj ovog forma i je razmjena praktičnih iskustava i demistificiranje psihe...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
ivana1005

ivana1005


Broj postova : 39
Join date : 27.05.2010
Age : 44

Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu?   Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Emptysri lip 02, 2010 11:06 pm

Gordane,malo mi je teže tebe pratiti,moram bar dvaput pročitati što si napisao Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Icon_biggrin ali razumijem smjer,ipak kao da si najviše u ovome...Zašto ne bih mislio da si na višoj razini svijesti,kad smo uspjeli bar nešto kontrolirati,drugi nisu svijesni ni u petnaestom života nešto skontati,pogotovo ne ,nešto tako ''složeno'' kao lucidni snovi? Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Icon_sunny 22-hehehehe,mislim desetak sati i uz snove i razlučivanje u stvarnosti Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Icon_pirat
[Vrh] Go down
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu?   Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Emptyčet lip 03, 2010 6:30 pm

Da postoje više razine svijesti kod "običnih ljudi" to nikako nebi bilo dobro, jerbo
ako ne uspostaviš staloženi red u javi, materijalna strana bi mogla prevagnuti, te bi se taj "dar" mogao nekako
zloiskoristiti. Naprimjer; u snu zaviriš u blisku budućnost i vratiš se sa brojevima od lutrije, ili nešto tako.
Bolje meditirati nego misliti 8 sati dnevno na novac, bolje imati kvalitetniji (lucidan) san i biti odmoran za 'nove pobjede'.
Meditiranje pomaže svakome na svoj način. Postizanje savršenstva i punine je moguće. Odgovori dolaze polako i mlitavo ali sigurno!

Ja bih sunašca malo Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Icon_sunny
[Vrh] Go down
22

22


Broj postova : 71
Join date : 18.06.2008

Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu?   Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Emptyčet lip 03, 2010 6:44 pm

christopher_johnson je napisao/la:
Odgovori dolaze polako i mlitavo ali sigurno!

Simpatičan mi je ovaj zaključak :-)
[Vrh] Go down
ivana1005

ivana1005


Broj postova : 39
Join date : 27.05.2010
Age : 44

Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu?   Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Emptyčet lip 03, 2010 9:23 pm

I ja bi bar malo Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Icon_sunny !!!! Moj suprug je čovjek koji ima nedostatak zanimanja za duhovnim otvaranjem,sve samo materija,znanost,predmeti i svoja četiri zida u koje ne ulazi ništa ako nije pred očima prikazano,ja sam totalna suprotnost.Meni je budizam nešto u čega se mogu pouzdati i ne daje mi činjenice(koje ne volim) već privilegiju da i ja budem posebna..( kako moram prenositi samu dahrmu postaje i on labilan,iako ne volim nametanje) Treći put mi je dokazano da sam u sedmom,završnom ciklusu života i da kad p. u fenjer prelazim na viši nivo Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Icon_biggrin ne shvaćam to doslovno,kao prvo-To treba vježbe,odricanja a ja ni na početku tako da kontam da neću stići naučiti sve,doživjeti Sebstvo koje ne postoji zapravo,biti u samoj energiji,biti energija.. lucidnim se snovima mogu ponositi jer ne bih rekla da je Naš postotak nešto ''brojevit''..? Slažem se sa citatom Chris-a da ''odgovori dolaze polako i mlitavo ali sigurno'' Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Icon_flower U biti Sve je Ništa i Ništa je Sve,kako kome odgovara tako vjeruje i ta mi se ideja sviđa Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Icon_pirat
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu?   Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Emptyčet lip 03, 2010 10:13 pm

Je, budizam, tj. zen - to mi je nekako najzdravija religija na koju sam naišao na ovoj planeti, ne postoji dogma, ne postoje sveci, bogovi i ostala elitna ekipa, već samo tvoj um, iluzija i besprijekorno vježbanje. Naravno, neki će se naljutiti što sam za zen, tj. budizam rekao da je to "religija", a ne "put", međutim, ja radim razliku između religije i vjere. Religija je sistem samorazvoja ka ponovnom povezivanju i sintezi svijesti, a vjera je vjerovanje. Iz tog je za mene religija put... uglavnom zen.budisti su najbolji danas znani sanjači na svijetu i oni to usavršavaju cijeli život, tako da njihova literatura je vrlo pogodna za razvoj i nećete zastraniti, jer ne postoji demagogija, niti dogma. Samo smjernice koje trebate pratiti da biste došli do određene točke... jedino što ti treba cijeli život za to.
Što se tiče "više svijesti" i dalje ostajem pri tom da "viša svijest" nastaje sintezom, tj. skupljanjem "odbačenih" dijelova psihe, tj. ocjelovljenjem i osvještavanjem što jesmo, a što nismo, a utuvili su nam u glavu da jesmo... Zato, više vrijedi jedno iskustvo ili uvid, nego sve knjige svijeta o duhovnosti.
Što se tiče Sebstva, Jastva, Bude, Krista, Krišne, Svetog anđela čuvara, Logosa, pravog Ja... nazovi ga kako hoćeš, on je stalno u tebi, samo ga ne možeš čuti od kakofonije misli i buke uma (mi već jesmo "savršeni" samo što to nismo otkrili ili ne prihvaćamo to jer nije u skladu s onim što se od nas očekuje, bila to društvena, moralna ili koja druga već očekivanja...). Sigurno si ga osjetila na trenutke u životu, kad nije bilo misli pa čak niti osjećaja u tvojoj glavi, već si samo znala da trebaš napraviti to i to ili si TO osjetila pa protumačila na svoje neki način. TO ti se javlja i putem snova kroz konstrukcije filmova i slika, koji stvore tako jaki emocionalni odziv da ti promijeni život u trenu, a da toga nisi niti svjesna.
Teži miru, uravnotečenju, stišavanju uma i misli i prisjeti se kako si se osjećala i ponačala kad si bila jako malo dijete. Osjećala si slobodu i bila iskrena, nisi znala za ego, niti za "zlo"... kasnije su te zatrovali i odvojili od sebe same. Jesi li primjetila da su prosvijetljeni ljudi iskreni, jednostavni, slobodni i izgledaju kao da su djeca, tj. imaš osjećaj da su takvi. Ja sam ih nekolicinu u životu sreo i što je najbolje u njihovom prisustvu počinješ osjećati to unutrašnje dijete i u sebi puno jače... Jedan od mudraca s kojim sam razgovarao rekao je da smo svi mi bar jednom u životu sreli prosvijetljenu osobu, amo ju nismo prepoznali, jer oni su skromni i šute. Na zapadu ćeš ih prije sresti u dućanu ili ulici, nego u hramu ili nekoj sekti... kažem ti, jednostavni, iskreni, slobodni i "velika djeca" koja jednako vole mrava žohara ili mrava na cesti kao i bilo kojeg čovjeka. To što ih krasi je njihova uravnoteženost i nesputanost u djelovanju... sve si misliš, ma mogu i ja to, ali osjećaš da ti fali to nešto što oni imaju jer su to doživjeli i isprobali, to što ih je promijenilo, a tebi nedostaje to iskustvo... jednostavno, pored njih se osjećaš ispunjeno, kao da induciraju u tebi to jednostavno i dječije stanje, a s druge strane osjećaš da si sam ti nekako necjelovit i "okrnjen" naspram njih...
Nećeš ih vidjeti u nikakvoj hijerarhijskoj piramidi, niti partiji pa bila ona društvena, državna ili religijska, jer znaju da je hijerarhija jedna od ljudskih laži. Obrati malo pažnju kad naiđeš na nešto slično i pitaj se "što ja moram napraviti sa sobom da se vratim u to prirodno i zdravo stanje?"

P.S. drago mi je što se ovdje na forumu skuplja malo društvance različitih stavova i pogleda. Više mi je dosadilo glumiti nekog "majstora" koji odgovara na sva vaša pitanja. Meni je cilj dići malo tu kulturu svjesnosti i pogotovo kulturu sanjanja, jer to ljude uravnotežuje i liječi od ovih svjetskih bedastoća i unutrašnjih frustracija, ...i onda ljudi otkriju da im loše zato jer su zaboravili svoju "čaroliju" i napustili svoj mali unutrašnji svijet, zamjenivši ga svjetskom ludošću... zato svi u pješčanik i idemo se igrati i uživati u životima, jer život je gozba, a ne patnja, bez obzira što se oko tebe dešavalo... važno je ono što se dešava u tebi i što si sačuvao da ne izgori u bljesku svjetskog spektakla i iluzije.
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
tao




Broj postova : 41
Join date : 15.03.2010

Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu?   Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Emptyčet lip 03, 2010 11:41 pm

Meni se svidio budizam jer za razliku od ostalih religija nije nasilan, i ne tjera nas da u ista vjerujemo.Umjesto vjere dao nam je tehnike do kojeg mozemo
doci do istinitosti njegovih tvrdnji.
Osim toga moderna znanost(kvantna fizika) nam takoder dokazuje sta su nam mistici oduvjek govorili.
Cjelo moje nastojanje meditacije i ostalnih aktivnosti je nekako doci onkraj uma i napokon biti slobodan.Jer ovako smo sve negoli slobodni.
Kako bi sufiji rekli ljudi su roboti,sve rade nesvjesno.
Sto se tice vise svijesti smatram da cim covjek postane svijestan da nije isto sto i misli vec je puno toga napravio.
Nazalost, vecina ljudi ovo nikad ne shvate pa cjeli zivot provedu stvarajuci
patnju sebi i drugima.
[Vrh] Go down
ivana1005

ivana1005


Broj postova : 39
Join date : 27.05.2010
Age : 44

Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu?   Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Emptypet lip 04, 2010 1:29 pm

Treći put pišem isto,ne želi mi poslati poruku tako da se već polako osjećam kao fitiljJe li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Icon_cherry Ne vjerujem ni da će ovu poslati ali i dalje pokušavam Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Icon_rendeer Uglavnom,naravno zen budizam,drugi su već ''malko'' brutalniji,kao tantrički npr..Budisti nemaju svjetovnog boga ali ja ga recimo imam,uvijek s godinama pregovaraš sam sa sobom kakvo će mi biti daljnje učenje iliti vjera.
Ja sam vječno dijete koje se ne oglušava na vanjski svijet a za to je trebalo vremena,dosta godina učim o suosjećanju i danas ,razumijem sve pa i najvećeg pedofila,svi oni imaju razloge,za sada,za budući život-za karmu.Bilo mi je teže oprostiti sebi neke loše svari u životu nego suosjećati s drugima,osim sebi..ali sada znam da je sve to bila škola,nivo,viša stepenica i da ću drugi puta drugačije:) Ne bojim se ničega ni ikoga,jer ću razumjeti i da mi sad vanzemaljac uleti u sobu,jer ništa mi nije strano,sve je moguće...kako moja mama kaže; ''samo jako želi i dobit ćeš to'',imam sreću u mome životu jer je baš tako.Zanima me ono najbitnije,možemo li se ikako povezati u snovima,da li je moguće to bez telepatije,bez davanje energije ili kolektivnom halucinacijom,tj. kolektivnom hipnozom? Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Fresse
[Vrh] Go down
22

22


Broj postova : 71
Join date : 18.06.2008

Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu?   Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Emptypet lip 04, 2010 11:25 pm

Mene je budizmu privuklo prvenstveno to što postavlja dijagnozu (4 plemenite istine) i daje "lijek" (plemeniti osmostruki put) na način za koji osjećam da je ispravan. To je i moj pogled na stvari koji je, osviješten ili neosviješten, oduvijek bio u meni, s tim da mi je budizam pružio organiziran sistem vježbanja i tumačenja koja me zadovoljavaju. Ja sam agnostik, otvoren ka spoznaji božanskog, ali za sada nemam takvih iskustava. Centralno pitanje i motivacija mog rada na sebi se uvijek ticala dokinuća patnje. Odgojen sam u ateističkoj porodici mada se tu ne radi ni o kakvom ideološkom ateizmu već me roditelji jednostavno nisu punili tim stvarima, a ni ja se kao dijete nisam pitao o tome. Danas mi je jako drago što sam tako odrastao. Jako sam antidogmatičan sa razvijenom kritičkom sviješću prema svemu. S takvom "konfiguracijom" budizam mi je savršeno legao mada se ne bih deklarisao kao budista. Ne treba mi još jedna naljepnica, naprotiv, mislim da sam u procesu svojevrsne dekonstrukcije već preuzetih identiteta Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Icon_biggrin .
[Vrh] Go down
22

22


Broj postova : 71
Join date : 18.06.2008

Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu?   Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Emptypet lip 04, 2010 11:28 pm

ivana1005 je napisao/la:
Zanima me ono najbitnije,možemo li se ikako povezati u snovima

Misliš na dogovorene susrete u snovima? Zanimljivo i uvijek intrigantno pitanje. Pročitao sam ponegdje da se i može ali sam jako sumnjičav po tom pitanju.
[Vrh] Go down
tao




Broj postova : 41
Join date : 15.03.2010

Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu?   Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Emptysub lip 05, 2010 12:46 am

PRICALO SE NA RUBU ZNANOSTI O ZAJEDNICKOM SASTAJANJU U SNOVIMA (KOLEKTIVNO ZAJEDNICKO SANJANJE)


Na Rubu Znanosti - 3/5 HQ - Konferencija o izmijenjenim stanjima svijesti 2 ...
[Vrh] Go down
22

22


Broj postova : 71
Join date : 18.06.2008

Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu?   Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Emptysub lip 05, 2010 11:44 am

Zanimljivo. Složio bih se svakako sa čovjekom koji govori ovdje da je potrebno biti i spreman na takvo što jer je iskustvo koje nadilazi naše ograničeno poimanje stvarnosti. Preporučio bih i ivani da pogleda link jer spominje susrete sa saveznikom, nešto nalik snovima koje je opisivala u svom slučaju. U svakom sličaju makar jednostrano se možemo povezati. Jutros sam vas sve sanjao ili bolje reći snovi su bili u vezi s vama. Prvo sam imao neke snove koji su po buđenju bili fragmentarno razbacani u sjećanju, pa sam ih uobičajeno ponavljao kako ih ne bi zaboravio. Ponavljajući ih tako skliznuo sam u san koji se nastavio skicirajući to što sam sanjao za mapu snova. Osjećao sam Gordanovo prisustvo pored sebe, davao mi je neke sugestije ali ga nisam vidio. To izravno povezujem sa sinošnjim pisanjem na drugoj temi, baš u vezi mapiranja. Nekako se zatim san nastavio na taov savjet da brojim do postizanja lucidnosti, isto na drugoj temi, pa sam se toga sjetio i krenuo s tim (napominjem da ovo nije bio lucidan san). Sanjao sam i ivanu na nekoj velikoj zabavi gdje mi je rekla da je ostavila post na forumu, na engleskom jeziku :-). Budući da sam vas počeo sanjati možda bih stvarno trebao manje forumati Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Icon_biggrin .
Inače snovi koji su prethodili tome su stvarno bili zanimljivi i sjećam ih se uglavnom u fragmentima. Opet sam sanjao putovanja, pa sam bio u nekom gradu (ostalo mi je to kao Budimpešta, ne znam zašto) koji nisam mogao obilaziti jer je padala kiša. Pa povratak sa putovanja, na nekoj sam cesti i tu vidim ženu golu do pasa sa tri sise Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Icon_biggrin , zatim u blizini moje ulice sam u jednom naselju gdje svuda unaokolo leže otrovani psi. Zanimljivo je da je to oko zgrade jedne prijateljice koja je poginula u ratu. Zatim sam u svom stanu i vidim da tetka spava u mom krevetu.... uglavnom gomila sjećanja na scene iz snova.
Još jedna zanimljivost, nakon što sam sanjao sve to, pa zatim i vas i kada sam se konačno probudio nije mi se ustajalo iz kreveta i nastavio sam ležati. Moja draga ima običaj naviti sat koji nakon što jednom zvoni ponavlja se svakih deset minuta (ona naravno ne ustane nakon što prvi put zazvoni). Može se desiti da koa jutros, budući da ne moram na posao, ostanem ležati i obično potonem u neko razmišljanje/fantaziranje koje izgleda jako slikovito ali ipak nije san. Kao da je neka granica. Jutros su mi tako nakon svega misli skrenule i u jednom slučaju sam nešto razgovarao sa recepcionarem hotela a u drugom sam izmislio neku igru na pijesku. Međutim sada su mi dosta nejasna sjećanja na to.
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu?   Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Emptysub lip 05, 2010 11:04 pm

@22: očito si ozbiljno shvatio cijelu ovu priču preko foruma i dao joj određeni značaj kad ti se pojavljuje u snovima, skupa samnom, ivanom itd. Samo ti duboko u sebi znaš zašto si nas sanjao i što mi u tvom slučaju predstavljamo. Naravno, mogao bih se posvetiti analizii svega toga, ali trenutno nemam vremena niti najmanje... osim toga, napisao si samo fragmente snova, a nisi opisao i vrlo važnu komponentu: osjećaj.

Što se tiče kolektivnog sanjanja, pokušavao sam par puta iz lucidnosti "izvući" ljude u kolektivan san, ali mi nije pošlo za rukom. Kasnije sam pronašao informaciju od ruskih hakera kako se to radi i da nije baš lako moguće. Kažu da kad u snu sretnemo neku osobu onda to nije prava osoba, već njen "sprite" ili slika. Ono što mi možemo, to je iskoristiti tu sliku kao kanal ili sidro koje će nas uz pomoć volje i stabilne svjesnosti dovući do prave osobe ili njenog astralnog tijela. Ovo ima itekako smisla, jedino što smatram da je to izuzetno teško postići i da su potrebne godine truda i rada, s druge strane, mislim da izlazi iz područja snova i ulazi u blisko polje, polje astrala.

Što se tiče onog Slovenca koji priča o kolektivnom sanjanj, čini mi se da on više priča o kolektivnom "tripovanju" na žešćim psihodelicima. Osobno me nije uvjerio niti najmanje u sve to, liči mi na još jednog "castanedijanca" koji se malo previše zaigrao i izgubio... možda sam ja u krivu, ali čim sam ga vidio na ekranu, počeo sam se iste sekunde smijati i moja žena i ja smo prokomentirali u prvih 10 sekundi... "uh, ovaj brije, žešće je u psihodelicima"... kasnije je to i sam priznao kroz razgovor. Psihodelici mogu biti jedna od avantura da se vidi što je sve moguće učiniti percepciji, ali kao sredstvo za duhovni razvoj i sanjanje nisu sigurno. Što je čovjek "čišći" to je bolji sanjač, u protivnom bi zen majstori žvakali gljive svaki dan...
Po meni bez odricanja i vježbe nema ništa od nikakve duhovnosti i rada na sebi, a pogotovo na svjesnom sanjanju.
Vi zaključite sami temeljem svojih praktičnih uvida...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
22

22


Broj postova : 71
Join date : 18.06.2008

Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu?   Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Emptyned lip 06, 2010 4:52 pm

Moji snovi su najvećim dijelom refleksija dnevnih razgovora i interesovanja, tako ste mi i vi uletili u san. Recimo sinoć sam sanjao da frendu s kojim sam razgovarao preključe oko srodnih tema prepričavam sadržaj emisije koju je tao postavio kao link (jučer sam ustvari pogledao cijelu emisiju posvećenu konferenciji o izmijenjenim stanjima svijesti). Primjećujem da se naročito razmišljanje o snovima reflektira u samim snovima. Čak sam na neki način i ovu temu otvorio vođen predosjećajem da ću doživjeti lucidnost u snu pomognem li se i na ovaj način tj. pisanjem, razmišljanjem i razmjenom. Nije frka za analizu, ustvari nije mi bila namjera da analiziramo ono što sanjam već čisto da se predstavimo i upoznajemo i kroz tu dimenziju. Inace mislim da velikoj većini svojih snova, pa i onih emotivno nabijenijeg sadržaj, mogu prepoznati uzrok.
Što se tiče kolektivnog sanjanja možda je i moguće ali što se mene tiče stvarno ne znam šta bih s tim. Godine vježbanja bih svakako radije potrošio na neke stvari koje smatram prioritetnijim.
Slažem se za psihodelike i bilo kakvu drugu upotrebu opijata. mada ostavljam otvorenom mogućnost da nekome može pomoći. Meni definitivno ne pomaže, naprotiv, uvjerio sam se da me skreće sa puta koji smatram najboljim na sebe. Ustvari nisam ni imao nekih velikih iskustava osim rekreativne upotrebe lakih droga i cuganja s ekipom. Međutim i to je već prošlost.
[Vrh] Go down
ivana1005

ivana1005


Broj postova : 39
Join date : 27.05.2010
Age : 44

Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu?   Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Emptypon lip 14, 2010 9:10 pm

Kud baš tri sise Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Icon_biggrin hehehehehe...Mene ćete u snovima uvijek naći na nekoj zabavi pored šanka;) Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Drunken_smilie šala mala;)) Kako sam očito ja jedina stavila godište,ne mogu sa sigurnošću reći ali mislim da smo većina zemaljski horoskopski znakovi(bik,djevica,jarac) i vodeni(riba,rak,škorpion) jer smo više skloni sanjarenju od ostalih znakova,priča se po gradu Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Icon_biggrin ostali su malo više prizemljeni,bar mislim Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Icon_scratch Kolektivno sanjanje mislim da je ipak vezano za buduće naraštaje ako nas 2012-a stvarno ne pokosi Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Icon_geek
Zaboravila sam napomenuti da upravo slika koju su NIA administratori stavili kao profil sliku-to jest jedan od mojih snova...Sunce,ljeto je pšenicu i visoku travu obojala u žuto,plavo nebo i letenje. Letim na cca. 5 metara od zemlje,ne sjećam se da sam letila ikad više,ali zato nisam ograničena prostorom kojem nema kraja ni početka,nekom prosjećnom brzinom,sve zavisi,jel me se probudi i koliko mi se uživa u osjećaja vjetra koji mi oblikujuje tijelo odnosno struji kroz mene..i to mi je najljepše lucidno sanjanje...i naravno kad mi dođe moj''čarobnjak'' i postavi energiju onako kako treba biti.
Mislila sam,kad bih netko imao izražajniju energiju od nas da se pomoću nje nekako(u biti ne izvedivo)povežemo.Ništa,pala teorija u vodu,da,sad sam sigurna da je to nemoguće ili je sve moguće ako se zbilja želi,kažu da ljudi ne mogu letjeti,kako mi možemo? Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Icon_sunny
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu?   Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Emptyuto lip 15, 2010 12:33 am

Evo ja sam ti berba "Hrvatsko proljeće 71." i zadnji dan Blizanaca, ali ono što mene vodi su neki drugi aspekti, poput mjeseca u biku i steliumi u 10 i 11 kući... itd. Ali ne opterećuj se astrologijom, ima drugih, boljih stvari za direktni razvoj...
Sliku koju spominješ sam fotkao i stavio ja, a radi se o travi na jednom otoku u Jadranu. Ta trava je u biti divlja pšenica i cijeli otok izgleda čarobo... i neš vjerovati pun je vrana kao u Slavoniji ili Baranji... naravno uz neizbježne galebove.
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
ivana1005

ivana1005


Broj postova : 39
Join date : 27.05.2010
Age : 44

Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu?   Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Emptyuto lip 15, 2010 3:01 pm

Eto,a ja baš slavonka,pa valjda to tako i ide...nevjerojatno ali to je slika dok letim i odmaram se od zabava:)))Galebova nema,vrane susrećem,samo ja prvenstveno i pšenica i ljeto... Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Icon_scratch Misliš da se ne oslanjam na astrologiju? Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Icon_cry
[Vrh] Go down
22

22


Broj postova : 71
Join date : 18.06.2008

Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu?   Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Emptypet lip 18, 2010 4:30 pm

Što se tiče astrologije ja sam potpuno uronjen u vodu, riba - rak. Godište '74. Međutim ne osvrćem se puno na to iako vučem dosta nekih karakteristika koje takva "konfiguracija" pretpostavlja. Složio bih se s Gordanom da ima boljih metoda od astrologije za razvoj. Ustvari sve ovisi kome šta odgovara, meni pašu konkretne, jasne i prizemljene smjernice budući da sanjarenja, sklonosti impresioniranju, idealizma, entuzijazma imam i napretek, pa mi dobro dođe sve što me vraća u realu i spušta na zemlju.
[Vrh] Go down
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu?   Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Emptypet lip 18, 2010 11:06 pm

Astrologija = praznovjerje. Šanse da ti se nešto desi prema proračunu zvijezda je jedan naprama milijun.
Meni prije više godina (abš da vidim, radi fore) neka žena koja se tim bavi složila natalni horoskop, ili kako se već sve nezove, sjećam se da je pisalo kako ću postati narodni poslanik. Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Icon_neutral
[Vrh] Go down
ivana1005

ivana1005


Broj postova : 39
Join date : 27.05.2010
Age : 44

Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu?   Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Emptysri lip 23, 2010 11:52 pm

christopher_johnson je napisao/la:
Astrologija = praznovjerje. Šanse da ti se nešto desi prema proračunu zvijezda je jedan naprama milijun.
Meni prije više godina (abš da vidim, radi fore) neka žena koja se tim bavi složila natalni horoskop, ili kako se već sve nezove, sjećam se da je pisalo kako ću postati narodni poslanik. Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Icon_neutral


a ja da sam bila pedofil k tome još i svećenik,baš eto aktualno Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Bom žasu... Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Icon_biggrin
[Vrh] Go down
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu?   Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Emptyčet lip 24, 2010 12:21 pm

Podležna si veelikim promjenama, Ivana
[Vrh] Go down
Sponsored content





Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu?   Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Je li moguće drugačije postizanje lucidnosti u snu?
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
NIA forum :: SNOVI :: LUCIDNO SANJANJE-
Forum(o)Bir: