NIA forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NIA forum

Natur-individuacijska asocijacija - Zagreb
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Astralna projekcija

Go down 
+2
22
laganjoki
6 posters
Autor/icaPoruka
laganjoki

laganjoki


Broj postova : 3
Join date : 12.01.2011
Age : 39

Astralna projekcija Empty
PostajNaslov: astralna projekcija   Astralna projekcija Emptyned vel 20, 2011 8:37 pm

pozdrav,

gdje god sam čitao o ls često sam naišao na astralnu projekciju i isto tako mi je dosta zanimljiva isto kao i snovi.
U nekim pogledima mi se čini slična lucidnim snovima ali isto tako je i drukčija.
zanima me šta vi mislite o astralnoj projekciji i koliko je ona stvarna...............
[Vrh] Go down
22

22


Broj postova : 71
Join date : 18.06.2008

Astralna projekcija Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija   Astralna projekcija Emptypon vel 21, 2011 5:52 pm

Ja ne uspijevam sebi bas najbolje predociti razliku izmedju lucidnih snova i astralne projekcije, ustvari mislim da se u krajnjem slucaju radi o istoj stvari. Volio bih cuti od nekoga ovdje u cemu vide razliku.
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Astralna projekcija Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija   Astralna projekcija Emptysri vel 23, 2011 3:09 am

San je san, pa bio on i lucidan, a projekcija je projekcija, nešto sasvim drugačije, ali sa sličnim elementima i većom dozom realnosti... znat ćeš razliku kad ju doživiš.
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

Astralna projekcija Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija   Astralna projekcija Emptysri vel 23, 2011 4:09 am

Kako meni može biti nešto tako realno, u snu se družim, radim i pričam sa sada mrtvom meni dragom osobom u nekom drugom vremenu, kao ne tako davna prošlost, i popušim lucidnost jer tog trenutka um ne razlučuje da sanja, nego da se stvarno nalazi onda tamo u tom vremenu i ne doživljava kao san, već proživljava jedan obični dan u dvorištu na tom mjestu sa tom osobom... Jesam expert, kakve jednostavne stvari popušim. No, da sam nekako postao svjestan sna, sigurno bi ja predvodio dalje tu osobu, ne ona mene. Ali desi se da popušim čisto bezveze.
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Astralna projekcija Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija   Astralna projekcija Emptysri vel 23, 2011 11:09 am

Svi popušimo "fore" u snu,a ite takve "fore" pušiš i u svakodnevnom životu, samo se nikada ne probudiš i nije ti jasno da cijelo vrijeme "pušiš"... Upravo rad na lucidnom sanjanju mje tu zato da ti kao prvo olabavi taj sustav uzimanja stvari oko sebe zdravo-za-gotovo, pa postaješ oprezniji svjesniji i sve više sumnjaš u svešto ti se dešava, jer dobivaš uvid koliko je iluzija bezgranična. Često kažem da su naši životi uronjeni u laž ili da lutamo labirintima laži, jer nismo svjesni...
Što se tiče, AP, to je nešto sasvim drugo od lucidnosti, tu ti je potpuno jasno da si budan ...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
ninabljak




Broj postova : 1
Join date : 15.03.2012

Astralna projekcija Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija   Astralna projekcija Emptyčet oľu 15, 2012 7:14 pm

bokbok! svima :3
ja sam nina (:

e ovako, prvu astralnu projekciju dozivjela sam proslo ljeto. naime, taj dan sam bila poprilicno umorna jer sam vrlo kasno zaspala,a morala sam se rano ustati kako bih spremila neke stvarcice jer sam isla na put, pa sam odlucila otspavati bar sat vremena prije no sto krenem.
ja sad ne znam tocno opisati to stanje, nisam bila niti budna, niti sam spavala. pocela me boliti glava i cula sam neke uzasno cudne zvukove, kao da sam u nekoj tvornici u kojoj se puno lupa i udara nekim metalom, zeljezom, nebitno, ali zvukovi su bili jako intenzivni i nisam nikada nesto tako cula u zivotu. nakon toga sam vidjela svoju sobu, a znala sam da je to nemoguce jer su mi oci bile zatvorene. i onda sam pocela izlaziti iz tijela, lebdila sam nad svojim tijelom i prva pomisao mi je bila ta da sam umrla i da je gotovo sa svim. i uplasila sam se uzasno i pokusavala nekako vratit u tijelo , na silu jel, al mi nije islo. i na kraju, nakon ne znam koliko muke sam to i uspjela. i nisam znala uopce sto mi se dogodilo , niti sam to ikome htjela reci jer bi svi mislili da sam luda.
kasnije mi se to pocelo dogadjati gotovo redovno, imam i vrlo uzasni iskustava , znala sam vidjati nekakve ljude tamo , koji su izgledali dosta strasno i svaki tren proveden tamo mi je bio uzasan. a i imala sam predivnih iskustava i putovanja u kojima bi se osjecala kao da se svaki dio mog tijela puni nekom predivnom energijom. ali imam jedan problem, a taj je da bas i ne mogu kontrolirati svoje kretanje tamo, kao da me nesto vuce, a da ne pricam o trenucima kada se nisam mogla izvuci iz tijela , a vidjela bih cijelu sobu u kojoj se nalazim i bila bi svjesna toga da trebam dozivjeti ap.
sada mene zanima kako to iskontrolirati do kraja i sto je sve moguce postici uopce tom astralnom projekcijom.
unaprijed hvala :3
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Astralna projekcija Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija   Astralna projekcija Emptypet oľu 16, 2012 1:27 pm

Ne možeš kontrolirati situaciju iz razloga toga što ju pokušavaš kontrolirati mentalno (uz pomoć misli), kako si naučila kontrolirati stvari u svakodnevnom životu, a to u astralu nema odjeka niti snage. Ono što ima u astralu moć kontrole je osjećaj ili volja (namjera) da se to ti to napravi, a da bi se to napravilo, treba vjerovati u to mogućnost, a vjerovati možeš samo ukoliko imaš to iskustvo. Npr, možeš proći kroz zid samo ako ti tvoj mentali sklop dopušta tu ideju - ako ne vjeruješ u nju, onda nećeš moći izvesti tu stvar, jednako kao i u lucidnom snu. Dakle, riječ je o istoj stvari kao kad si zaljubljena pa nerazmišljjući poljubiš partnera. Kontrola u snovima i astralima ide iz predjela plexusa ili "srca", a rjeđe iz abdominalnog dijela. S glavom i mislima se ne može postići ništa, osim možda iskreirati projekcije u okolnom prostoru. I u stvarnom životu, prava volja ide iz predjela prsa, a ne iz glave. Glava je slaba i služi za analizu i razlaganje, ne za moćne stvari. Moćne stvari idu iz drugih "organa" svijesti raspoređenih po tijelu, ovisno o tome o kojoj "energiji" je riječ. Misao je kao vjetar, krhka i nestalna, osjećaj je poput vode, a volja (namjera) je vatra. Nažalost, nisu nas učili kako voljno živjeti, učili su nas kako mentalno orgijati, tj. živjeti u mentalnom svijetu ograničenom idejama i mislima... to je glavni problem moderne civilizacije.
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
Aradel




Broj postova : 1
Join date : 13.09.2014

Astralna projekcija Empty
PostajNaslov: Astralna projekcija   Astralna projekcija Emptysub ruj 13, 2014 1:43 am

Pozdrav! Imala sam ovu stranicu jako dugo u bookmarksima no sada kada ih čistim shvaćam zašto sam je stavila tamo Very Happy
Prakticiram astralnu projekciju već jako dugo vrijeme no u zadnje vrijeme nikako da nađem pravu frekvenciju volje i opuštenosti za nju. Moje prvo iskustvo je naravno bilo spontano dok nisam shvatila što to zaista jest. Nakon prvog iskustva sam htjela saznati još više no nisam nailazila na ljude koji znaju više o tome. Imala sam par iskustava koja su varirala između lucidnog sna iz budnosti (wild) i astralne projekcije, vizije i razne halucinacije. Da napomenem, moja memorija je uglavnom najbistrija kada se radi o snu. Sjećam se kristalno jasno svih svojih snova u detalje i ama baš svaki dan. Dok s druge strane pamćenje realnosti mi nije najbolje. Što se tiče astralnih iskustava, zanima me mnogo stvari no najviše ona riječ o tzv silver chord-u kojeg sam i sama imala prilike vidjeti kada sam izašla iz svog tijela. Imala sam priliku ustati se i pogledati sebe, dinamično srebrnu (onako kao kada na tvu nema kanala) povezanu sa linijom do tijela. Dotaknula sam sebe u krevetu i osjetila to na svome astralnom tijelu vrlo intenzivno, što me naravno vratilo natrag u tijelo zbog osviješćenosti osjetila. Pokušavam držati ravnotežu svijesti kod puštanja/prepuštanja snu da organizam raspozna trenutak za paralizu prije sna ( predpostavljam da je to jedan od mehanizama da se tijelo zaštiti od kretnje u snu) i one kontrolne svijesti koja je dovoljna da svijesno budem budna. Problem u zadnje vrijeme je taj da uglavnom samo stignem do vrlo jasnog lucidnog sna iz budnosti što znači da je prostor kojeg vidim potpuno identičan pravome samo što se pojavljuju razni entiteti koji su,primjetila sam, prisutni isključivo ako ih izvučem iz primarne nesvjesnosti. vrlo je teško pokušati kontrolirati primarne asocijacije i tren kada mračne počmu, nagomilavaju se kao povučene. Uspjevala sam prije metodom simulacije osjeta. Zamislila sam osjećaj kakvog se sjećam i kakav je bio pri uobičajenim projekcijama i provela ga kroz osjetila. Desilo da sam pri lucidnom snu vidjela u mraku crvenu dimnu spiralu iznad sebe koja se zabila u moje čelo i psihički i fizički me povukla iz kreveta i razbudila tek kada sam postala svijesna da sjedim a ne ležim, što je bilo vrlo zbunjujuće i šokantno iskustvo kao i ono da sam fizički i u lucidnom snu odhodala do svijetla (iako je put do prekidača bio blago osvijetljen u snu) i tek kada sam upalila svijetlo sam se probudila i shvatila da glazba koja je svirala u snu dok sam palila svijetlo je nestala. Koja bi to točno razina svijesti i iskustva bila? Imam drugačija iskustva svaki put no nisam otišla dalje od daljine svog kreveta. Znam da postoje metode tipa spavanje u intervalima i fizičko iscrpljenje kako bi se došlo do takvog učinka da je mozak dovoljno budan i oran a tijelo dovoljno iscrpljeno da zaspe, kao i ona sa zvoncem i psihologijom intervalne svijesti. Postoje li kakve druge metode za suzbijanje emotivnih parti brejkera koji me vrate u tijelo prije nego li istražim daljnju okolinu? zahvaljujem :)
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Astralna projekcija Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija   Astralna projekcija Emptyčet ruj 18, 2014 5:46 pm

Teško je govoriti ovdje o razinama. Teško je i definirati što je to lucidni san, astralna projekcija ili halucinacija. Teško je potvrditi njihovu stvarnost, kao i definirati riječ "stvaran", stoga, nije se potrebno opterećivati s takvim analizama i klasifikacijama. Jednostavno to treba prihvatiti kao pojavu i tako se odnositi prema njoj... jednako kao i prema životu, koji može biti stvaran, san, a možda i halucinacija koje nismo svjesni...
Ono što je ovdje važno je to da nema napretka bez vježbanja fokusa svjesnosti i meditacije tokom dana, što znači da se treba prihvatiti treninga psihičke joge, tj. savladati pratyaharu i dharanu, bar djelomično... s druge strane treba kroz meditacije, kontemplacije i svjesne snove osvještavati podsvjesne obrasce, komplekse i sve ostalo što rukovodi nama i nalazi se u nama kao rezultat odgoja ili čak boli (psihičke i fizičke), strahova, nesigurnosti, frustracija i ostalog. Na taj način postiže se uvid u pravog sebe i polako ocjelovljuje, a što vodi i jačoj volji...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
Sponsored content





Astralna projekcija Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija   Astralna projekcija Empty

[Vrh] Go down
 
Astralna projekcija
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Astralna projekcija
» Astralna projekcija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
NIA forum :: OSTALI SADRŽAJI :: RAZNE TEME-
Forum(o)Bir: