NIA forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NIA forum

Natur-individuacijska asocijacija - Zagreb
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Hvala na odgovoru

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Nagual
Gost




Hvala na odgovoru Empty
PostajNaslov: Hvala na odgovoru   Hvala na odgovoru Emptysub ruj 11, 2010 5:38 pm

zahvaljujem se na iscrpnom odgovoru.vidim da je iz srca.slozit cu se s vama da je zivot prekratak,te da je potrebna spoznaja kao referentna tocka djelovanja.rad CC-a je jako interesantan, ima jedan autor sa slicnom tematikom,samo se ne radi o tolteckoj tradiciji vec esenskoj.samo sto ne spominje snove ni sanjanje.Paolo Oddenino Paris.toplo preporucam.
pozdrav
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Hvala na odgovoru Empty
PostajNaslov: Re: Hvala na odgovoru   Hvala na odgovoru Emptyned ruj 12, 2010 4:20 pm

Je, hvala vama i na razumijevanju!
Što se tiče "Beskrajnih buđenja" od Oddena Parisa - pročitao sam i također svima preporučujem tu knjigu da bi s intelektualne razine shvatili zašto smo robovi i kako smo to postali. Čovjek je odličan psiholog, a vidi se da se načitao drugih autora i prošao kroz neke tehnike. U svakom slučaju, odličan i iscrpan opis onog što ja nazivam "konceptualno ropstvo" i on je samo potvrda onoga do čega sam došao sam u nekim dijelovima, samo nam je terminologija drugačija.
Ta knjiga bi trebala biti udžbenik za svakog onog tko se želi probuditi i izaći iz ljudske gluposti, nažalost, zamjeram mu to što ne navodi nikakve prakse, niti sistem vježbanja...
S druge strane, malo sam skeptičan po njegovom pitanju esenske tradicije i kontakta s CC, pa vjerujem da je primjenio isti recept kao i CC, međutim, to ne znači da čovjek ne govori istinu ili da ne valja.
Uglavnom, i Rudolph Steiner je jako zanimljiva osoba s jako dobro razvijenim i prirodnim sistemom rekao bih antiracionalističkim. Danas smatram da ima jednog izvrsnog nasljednika koji je još uvijek živ i koji ima sličan sistem koji djeluje, a to je Marko Pogačnik, slovenski konceptualni umjetnik, geomant, tvorac slovenskog grba itd. Pogledajte samo kako je u kratko vrijeme djelovao na pokojnog slovenskog predsjednika Drnovšeka, gotovo u pra mjeseci je od političara napravio čovjeka i to mudrog. Stoga, ne treba lutati po Sonori i tražiti Don Huana, niti se blesirati po Indiji da bi ti neki guru prodavao maglu, kao uostalom kako to rade i naši institucionalizirani "gurui" kroz stoljeća. Postoji nešto u nama što nas vodi i upoznaje s točno potrebnim ljudima da bi se osvjestili, samo treba bili oslobošen razumske inkvizicije i prepoznati takve trenutke i osobe, te odmah djelovati... jer prilike su kao ptice na nebu, dođu i prolete ukoliko ne kreneš za njima...
Sretno!
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
dobri alex




Broj postova : 1
Join date : 08.05.2012

Hvala na odgovoru Empty
PostajNaslov: Re: Hvala na odgovoru   Hvala na odgovoru Emptyuto svi 08, 2012 9:49 pm

Pozdrav Gordane,pozdrav narode,moje postovanje.ja sam novi na forumu.eto bas mi je od sveg srca drago sto sam saznao za vas preko emisije na rubu znanosti.ovaj forum je jako dobro organizovan i vidim da su sve dobri ljudi na njemu.posebno mi je drago sto sad imam i skim da delim svoja iskustva i svoje probleme o snovima cheers Very Happy na ovom putu svi smo mi na neki nacin sami,i uspevamo samo onoliko koliko se i potrudimo,ali lepo je znati da je jos neko na tom putu,neko mnogo mudriji,i sa raznim iskustvima koji ti moze reci kako i gde kad stanes.mislim na sve vas.Nadam se da cemo lepo saradjivati s obzirom da sam student psihologije,i snovi me veoma zanimaju,a imam i vremena za praksu.takodje me zanima sve sto pomaze u sirenju svesti,budjenju iz ove svetske uspavanosti i samoostvarenju....
da kazem nesto i o mom iskustvu sa LD samo da bi imali uvid.
Kao mali sam imao LD skoro svakodnevno,veoma trajne i intezivne,vremenom su se izgubili i bilo mi je jako zao.uglavnom svake noci zapamtim po dva sna,ponekad cak i mnogo vise,od kad sam poceo da ih zapisujem pamtim od 7-9...nisam imao pojma da se mogu trenirati sve do pre dva meseca,kad mi je prijateljica to rekla.bio sam presrecan upijao svaku njenu rec i odmah poceo trenirati.vrlo brzo sam imao uspeha,to sam povezao sa meditacijom kojom se bavim 2 god i nekako mislim da je to veoma bitno za uspeh u LD....od trenutka kad sam shvatio da se LD mogu trenirati,moj zivot se skroz promenio,zaista sam srecniji covek i planiram se ozbiljno baviti time i narvno uloziti puno energije.Gordane,nadam se da cemo lepo saradjivati ubuduce,zaista cenim nacin na koji se ophodis prema clanovima ovde,pun si mudrosti i razumevanja za svakoga. Very Happy
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Hvala na odgovoru Empty
PostajNaslov: Re: Hvala na odgovoru   Hvala na odgovoru Emptyuto svi 08, 2012 11:59 pm

Hvala i dobrodošao. Trudit ću se koliko je to u mojoj moći i naravno, vremenu.
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
Sponsored content





Hvala na odgovoru Empty
PostajNaslov: Re: Hvala na odgovoru   Hvala na odgovoru Empty

[Vrh] Go down
 
Hvala na odgovoru
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
NIA forum :: OSTALI SADRŽAJI :: RAZNE TEME-
Forum(o)Bir: