NIA forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NIA forum

Natur-individuacijska asocijacija - Zagreb
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Literatura o snovima

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
22

22


Broj postova : 71
Join date : 18.06.2008

Literatura o snovima Empty
PostajNaslov: Literatura o snovima   Literatura o snovima Emptyuto lip 01, 2010 4:27 pm

Rado bih poslušao preporuku iskusnijih i pročitao ono što savjetujete da vrijedi pročitati u vezi sa snovima. Gordane, vidim da poznajes i teoriju, pa ako ti nije teško daj neki savjet šta bi ti preporučio za čitanje nekome ko se odlučio pozabaviti snovima, razumijeti te mehanizme i sl. Znam da držiš da je gram prakse vrijedniji od gomile teorije (ili makar imam osjećaj da tako misliš :-)), ali ovo bi mi značilo.
Ukoliko znate i link sa kojeg se literatura može i skinuti tim bolje.
Evo ja sam naprimjer naletio na Lucidne snove http://rs174.rapidshare.com/files/126472378/Lucidni_snovi.pdf čiji je autor Paul Tholey.
Zainteresirala me i Tibetanska knjiga snova i sanjanja ali ovdje gdje živim je ne mogu naći, a isto tako ni negdje na netu
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Literatura o snovima Empty
PostajNaslov: Re: Literatura o snovima   Literatura o snovima Emptyčet lip 03, 2010 11:20 pm

Za memoriranje i bilježenje snova čitaj "hakerske" materijale o mapiranju snova. Za sada mi je to najbolja metoda, a koristili su ju i u drevnoj Kini.
Za lucidne snove imaš pregršt autora, ali sve ti je to manje više isto. Koristi LaBergea, on ima dostupne i jednostavne materijale. Ali mislim da ti već imaš tu praksu manje-više.
Za ozbiljnije radove imaš par ruskih i američkih autora koji rade s astralima... npr evo jednog:
Michael Raduga "School of Out-of-Body Travel" ili Astral Dynamics "Robert Bruce", ima još jedan rus, ali sam zaboravio kako se zove...
Odlično je baviti se i Jungovom aktivnom imaginacijom koja je isto vid astralnog putovanja (npr. ko što je AP uz pomoć Tatwa simbola) ukoliko se duboko uđe u praksu...
Za tehnike meditacija uglavnom su ti vježbe psihičke Yoge od bilo kojeg autora koji je demistificirao sve to.
Od ZEN sanjanja imaš odličnu knjigu koja jasno piše o snovima i nudi nekolicinu, uglavnom nama neprimnjljivih vježbi: Tenzin Wangyal Rinpoche "Tibetanska knjiga snova i sanjanja" (naruči ju putem web-a ako možeš,pa da ti ju pošalju poštom)

eto za početak pa kad se još nečega sjetim, javi...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
tao




Broj postova : 41
Join date : 15.03.2010

Literatura o snovima Empty
PostajNaslov: Re: Literatura o snovima   Literatura o snovima Emptypet lip 04, 2010 12:04 am

Ovo ti je stranica od michaela raduge www.obe4u.com
Tu imas za skinuti njegovu knjigu. Imas hrpu zanimljivog materjala
Imas i nekoliko videa koji ti pokazuju kako se astralno projicirati,ulaziti direkno u san,ostati sto duze u snu i drugo.

Od la bergea imas za skinut zanimljivu knjigu EXPLORING THE WORLD OF LUCID DREAMING

LUCIDOLOGY-Ti je stranica sa videima o raznim tehnikama o LS i AP.
TU imas i za skinuti neke timere koji ti mogu pomoci za lucidnost.
Mozes te filmice gledati i na you tubeu samo upisi LUCIDOLOGY
[Vrh] Go down
tao




Broj postova : 41
Join date : 15.03.2010

Literatura o snovima Empty
PostajNaslov: Re: Literatura o snovima   Literatura o snovima Emptypon srp 12, 2010 7:24 pm

Nasao sam jedan vrlo zanimljiv blog od pisca i lucidnog sanjaca Roberta Waggonera.Napisao je knjigu Lucid Dreaming:Gateway to the inner self. Koja se bavi tematikom zajednickog sanjanja,lijecenja u lucidnim snovima, telepatijom i sl.Da sada ne nabrajam evo vam blog pa sami pogledajte.
http://luciddreamingrobertwaggoner.blogspot.com/
Osobno me zanima njegov rad i nacin istrazivanja pa cu neke njegove eksperimente u snovima pokusat ponovit.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Literatura o snovima Empty
PostajNaslov: Re: Literatura o snovima   Literatura o snovima Empty

[Vrh] Go down
 
Literatura o snovima
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Boje u snovima
» Snovima do slobode (objavljeno u Mediapositiva)
» sve vase smijesne scene u lucidnim snovima

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
NIA forum :: SNOVI :: SNOVI OPĆENITO-
Forum(o)Bir: