NIA forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NIA forum

Natur-individuacijska asocijacija - Zagreb
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Seksualnost u AP

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Firefly

Firefly


Broj postova : 9
Join date : 22.03.2012

Seksualnost u AP Empty
PostajNaslov: Seksualnost u AP   Seksualnost u AP Emptyned tra 01, 2012 6:42 pm

Čitajući knjigu "Izvantjelesna putovanja" koju je napisao Robert A. Monroe, a i slušajući tuđa izvantjelesna iskustva, primjećujem da se puno govori o seksualnosti koja postaje naglašena odmah nakon napuštanja fizičkog tijela. Ljudi često spominju iznenadan i jak osjećaj seksualne napetosti koja ih nerijetko sputava da se održe izvan tijela, ili da se udalje od svog fizičkog tijela. Iznijet ću jedan citat iz spomenute knjige, poglavlje "Seksualnost u Drugoj stvarnosti":

"Ja sam žena, oglasio se dubok ženski glas.
Rekao sam da to znam, pokušavajući se suzdržati. Seksualni prizvuci u njenom glasu bili su sasvim očiti. Prišla je još bliže.
Moj um je prevodio da je to doista žena; štoviše, utjelovljenje seksualne privlačnosti. Povukao sam se, razdiran između želje i straha od toga što bi se moglo dogoditi ako stvarno ostvarim seksualni odnos dok sam u Drugom tijelu, i od moguće "nevjernosti" prema svojoj ženi."

Pisac kasnije navodi kako je uspio ostvariti seksualni odnos u astralnom svijetu, ali da to nije nimalo nalik onome što se podrazumijeva seksualnim činom u fizičkom (stvarnom) svijetu. Naime, kada ste izvan tijela i osjetite seksualni naboj, moguće ga se riješiti da se u potpunosti stopite s osobom prema kojoj je usmjeren taj osjećaj. Time doživljavate kratku, intenzivnu ekstazu i potpuno oslobađanje od seksualne napetosti.

Zanimaju me iskustva ljudi koji su uspjeli postići AP. Jeste li se ikada susretali s gore navedenim "problemom"? Da li ste ga izbjegavali, ili ga prihvatili? Ja sam osobno imala jedno takvo iskustvo. Podijelite svoja mišljenja.
[Vrh] Go down
Firefly

Firefly


Broj postova : 9
Join date : 22.03.2012

Seksualnost u AP Empty
PostajNaslov: Re: Seksualnost u AP   Seksualnost u AP Emptypet tra 06, 2012 4:22 pm

Nitko? Neutral
[Vrh] Go down
TamaraSCH




Broj postova : 4
Join date : 07.04.2012

Seksualnost u AP Empty
PostajNaslov: Re: Seksualnost u AP   Seksualnost u AP Emptysub tra 07, 2012 2:44 pm

pozdrav!
često puta kada spavam na leđima i kad počnem tonuti u san osječam trnce po cijelom tjelu,ponekad dosta intenzivne da je čak i neugodno, osječam da lebdim i tada se počinje javljati seksualna uzbuđenost koja kao da me sprječava od daljnjeg odvajanja( koje nikad ni nisam uspjela) jer se tada jedino na to i koncentriram što zna biti pravo mučenje...međutim u večini slučajeva osječam i strah,svuda oko mene je mrak i kao da nemogu otvoriti oči,onda počinje osječati nečju prisutnost koja me još više plaši jer smatram da su to neki demoni i sve je jako stvarno,kao u nekom hororu,onda počinjem moliti boga da se probudim (iako nisam neki vjernik tada postajem), nekako se uspijem probuditi na par sekundi ali kako sam sva paralizirana ponovno utonem pa sve ispočetka. ponekad i čujem neku muziku kojoj se potpuno prepustim i tada je osječaj dosta ugodan. mislim si da sam možda zapela u nekoj negativnoj astralnoj sferi i bojim se da ću izludjeti.
na drugim sam forumima čitala da dosta ljudi ima slične pa čak i ista iskustva.al sječam se da sam i odmalena imala slična iskustva.
eto zanimaju me vaša mišljenja i iskustva
[Vrh] Go down
Firefly

Firefly


Broj postova : 9
Join date : 22.03.2012

Seksualnost u AP Empty
PostajNaslov: Re: Seksualnost u AP   Seksualnost u AP Emptyned tra 08, 2012 2:34 am

Iako sam tek početnica što se astralne projekcije tiče, pokušat ću ti odgovoriti na temelju svojih iskustava i znanja kojeg sam stekla čitajući određenu literaturu.
Trnci i paraliza koju si opisala su "predvorje" astralne projekcije. Tvoje tijelo je paralizirano svake noći dok spavaš zbog kemikalije koja to stanje uzrokuje, kako tokom snova ili noćnih mora ne bi radila nagle pokrete tijelom i slučajno se ozlijedila. Stvar je u tome da ti se tijelo opustilo, ali um ti nije spavao, odnosno bila si toga svjesna. U takvoj situaciji je potrebna velika koncentracija da bi se tvoje astralno tijelo odvojilo od fizičkog. Prisutnost koju osjećaš ne mora biti prisutnost demona. U pitanju mogu biti entiteti, odnosno bića koja predstavljaju dio tebe, tvoje podsvjesne strahove, želje, emocije, itd. Iako je u takvoj situaciji teško razumno reagirati, njih je zapravo najbolje prihvatiti i pokušati stupiti u kontakt s njima. Ako ti nisi zlonamjerna, niti oni neće biti.
Ja sam nedavno imala slično iskustvo. Otvorila sam oči, vidjela sam sve oko sebe, no tijelo mi je bilo sasvim oduzeto. Tada sam shvatila o čemu se zapravo radi, i nisam se bojala, nego sam bila previše uzbuđena i sretna, pa me je to spriječilo da ostanem u takvom stanju.

A što se seksualnosti tiče, desilo mi se sljedeće... Zaspala sam jedno popodne, i odjednom sam se našla kako sjedim u mraku na rubu svoga kreveta. Osjećala sam strašnu seksualnu napetost, te sam se ustala i sjela za radni stol u sobi. Imala sam namjeru gledati erotske filmove (?!), no tada me je neka sila odvukla nazad do kreveta. Osjećala sam nečiju prisutnost, kao da netko ulazi i izlazi iz sobe i udara s vratima. Tada sam se vratila nazad u tijelo i nakon nekoliko sekundi sam se probudila.

Zbilja bih voljela znati da li je itko imao seksualni čin tokom astralne projekcije, i ako jest, da li ga je to oslobodilo seksualnih nagona u daljnjim projekcijama?
[Vrh] Go down
TamaraSCH




Broj postova : 4
Join date : 07.04.2012

Seksualnost u AP Empty
PostajNaslov: Re: Seksualnost u AP   Seksualnost u AP Emptyned tra 08, 2012 6:56 pm

s obzirom da nisam baš napisala sve detalje, a koji bi odgovorio na tvoje pitanje, pa evo, da često sam imala odnose,al to bi onda bilo to,nakon toga bi se probudila i sljedeči put bi bilo isto.dakle ne vidim s tim neko postignuće s obzirom da oni tako samo crpe našu energiju. dobro, nije da sam nezadovoljna, al opet sigurna sam da ima i drugih aktivnosti u astralu...
ja naravno nemam loših namjera a njima je čini se jedino do seksa. sječam se i da smo nešto pričali i da mi je rekao nešto u stilu da je on zločestiji od mene, al više onaku u vragolastom tonu... jednom prije šapnuo mi je na uho da je on moj vražji dečko..e tad sam se pošteno usr*** !
kolko god sebi kažem da se neču bojat nemogu to izbječ.
[Vrh] Go down
Firefly

Firefly


Broj postova : 9
Join date : 22.03.2012

Seksualnost u AP Empty
PostajNaslov: Re: Seksualnost u AP   Seksualnost u AP Emptypon tra 09, 2012 3:00 pm

Jesi li razmišljala da pokušaš s meditacijom? To bi ti moglo donijeti mir i pomoći ti da se suočiš sa svojim strahovima u takvim situacijama. Ja sam nedavno započela s meditacijom, i već osjećam promjenu. Snovi su mi puno mirniji, kao i misli i osjećaji tokom dana. Toplo ti preporučam da razmisliš o tome, ako već nisi. :)

Jesi li ikada pokušala otjerati ta bića? Pročitala sam negdje da ih je moguće otjerati od sebe pomoću misli, tj. da jednostavno pomisliš da ih ne želiš ovdje i mentalno im kažeš da odu. To bi moglo upaliti. Također bi ti Gordan (administrator foruma) mogao dati neke korisne savjete u vezi toga, s obzirom da je ipak iskusniji i bavi se time već jako dugo. :)
[Vrh] Go down
TamaraSCH




Broj postova : 4
Join date : 07.04.2012

Seksualnost u AP Empty
PostajNaslov: Re: Seksualnost u AP   Seksualnost u AP Emptyuto tra 10, 2012 3:22 pm

pkušavala sam s meditacijom, al je teško ne mislit ni na što... ali je super za opuštanje. pokušala sam ih i otjerat al tad se uglavnom probudim...
hvala na savjetima, mislim da s vremenom i trudom sve dođe na svoje!
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Seksualnost u AP Empty
PostajNaslov: Re: Seksualnost u AP   Seksualnost u AP Emptypon tra 16, 2012 2:31 am

Eto me, sorry što se tek sad uključujem:

1) životna energija poznata pod imenom libido nije ništa drugo nego seksualna energija. Svaki oblik sputavanja te energije je rezanja prirodnog korjena iz kojeg rastemo i to često vodi nekoj vrsti izopačenosti ili čak psihičkim bolestima, ukoliko je potiskivanje vrlo jako. To znaju neke religijske skupine pa često koriste sputavanje te energije kako bi manipulirale svojim stadom. Seksualnost je još uvijek jedan od najvećih tabua, pogotovo u našim krajevima, što nikako nije uredu, pa imajte to na umu.

2) Seks u lucidnom snu, običnom snu ili "astralnoj projekciji" (iako sumnjam da u pravoj AP ima takvih stvari) nije ništa drugo nego općenje sa samim sobom, tj, s vašom idejom, gdje osoba s kojom vodite ljubav nije ništa drugo vaša projekcija određenog kompleksa, problema, osobe ili nečeg drugog. U takvim odnosima obično se oslobađamo od neke uvjetovanosti ili ograničenja koje je duboko posijano u nama i na taj način kompenziramo tu "nesavršenost". Ne sjećam se da mi je itko rekao da se loše osjećao nakon seksa u snu, jer uglavnom on predstavlja novi protok energije u određenu sferu ukoliko nije uzrokovan nekim mentalnom patologijom, ali onda već govorimo o psihički nestabilnim ljudima koji ne pripadaju u ovu priču.

3) Varanje ili ne varanje - taj termin je svojstven plitkom razmišljanju. Normalno je da svaki čovjek osjeća i reagira na svoju okolinu pogotovo ukoliko ga ona uzbuđuje. U odnosima dvaju bića jedino je važna odgovornost, sve ostalo je nevažno, jer npr ljubav je samo posljedica te odgovornosti, dok je zaljubljenost prolazna biokemijska neravnoteža.
Nisam sreo slobodnu osobu koja ispoljava seksualnost isključivo na jednu osobu, a ako to netko i tvrdi, onda se ili dobro ne poznaje ili je patološki lažljivac. Gotovo svi imaju maštu, misli, želje i one skrivene podsvjesne želje. Ukoliko pričamo u terminu "varanja" potpuno je svejedno da li si s nekim drugim otišao u krevet, samo pomislio na to, maštao o tome ili reagirao nesvjesno na to. Ljudi kao prvo trebaju biti slobodni u glavi i oslobođeni svih tih nametnutih gluposti u sferi seksualnosti jer to je jedan od puteva koji će ih ostaviti zdravima. To ne znači da treba to i realizirati u stvarnosti, ali čovjek si mora omogućiti prirodno ponašanje, bar u mentalnoj sferi, jer inače potiskuje nagon, a potiskivanje nagona je tempirana bomba koja kad tad eksplodira. Osobno bih volio spavati sa svim lijepim ženama na svijetu, ali upravo zato što si u sebi mentalno dopuštam tu slobodu, vjeran sam svojoj ženi i ne vidim svrhu da gubim vrijeme na sve te milijarde lijepih žena. Dakle, dobro si razmislite što i kako potiskujete,jer vam se sve to vraća u životu nesvjesno, a najčešće kroz snove.

4) Nastojte se ograditi od priča o demonima, duhovima i spodobama iz Holywoodskih horrora, jer jedini stvarni demoni su nesvjesni komadići vašeg bića koji se pokušavaju vratiti vašoj jezgri kako biste postali cjeloviti, a odgoj i društvena indoktrinacija tokom života su smrvili vašu pravu i istinsku prirodu, odbacivši mnoge dijelove proglasivši ih neprimjerenim... i oni vam se često obraćaju u snovima, a budući da ih percipirate kao nepoželjne, oni se tako i prikazuju... međutim nema mira niti cjelovitosti dok ih natrag ne integrirate... za to vam trebaju godine rada na sebi i kao prvo sloboda i prihvaćanje vlastite istine takve kakva ona jest, a ne onakve kakvom je vi ili društvo žele vidjeti... zato dobro razmislite o ovim stvarima!


Zadnja promjena: Gordan; pon tra 16, 2012 4:08 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
TamaraSCH




Broj postova : 4
Join date : 07.04.2012

Seksualnost u AP Empty
PostajNaslov: Re: Seksualnost u AP   Seksualnost u AP Emptypon tra 16, 2012 2:53 pm

Gordane, jako si to dobro sve rekao. ima istine u tome da mnoge religije brane seks da bi manipulirali stadom, pogledajmo samo krščanstvo, naravno da se onda razvijaju devijacije kao što je pedofilija a kolko primječujem najčešča je među kat. svečenicima...
no da sad ne skrećemo s teme...
nadam se da ću doć do spoznaje s kojim to djelom sebe općim u snovima, i zašto je to ponekad zastrašujuće iako nisam nikad imala problema sa svojom seksualnošću, barem mislim...
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Seksualnost u AP Empty
PostajNaslov: Re: Seksualnost u AP   Seksualnost u AP Emptypon tra 16, 2012 4:14 pm

Ne budi toliko sigurna u to. Uvijek postoje nesigurnosti, strahovi, stidljivost i sl. u sferi seksualnosti, ali ništa zato, važno je prihvatiti se takvim kakvim čovjek je i istražiti sve te dijelove sebe.
Npr. onaj tvoj "vražji dečko" u snu može biti personifikacije tvojeg animusa ili čak jednostavnije: može biti personifikacija tvoje želja koju te strah samoj sebi priznati ili se ta želja ne uklapa u opće društveni moral ili prihvaćanje.
U svakom slučaju, sljedeći put kad naiđeš na tog lika, nemoj bježati (jer od sebe ne možeš pobjeći), već mu se radije obrati riječima "kako ti mogu pomoći?" ili jednostavno prihvati njegovu igru pa vidi gdje ona vodi i što izaziva u tebi, te gdje si već (taj osjećaj) u stvarnom životu sretala. Da bi to mogla, trebaš bar malo biti svjesna svega toga, što znači da se s tim stvarima treba pozabaviti.
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
Sponsored content





Seksualnost u AP Empty
PostajNaslov: Re: Seksualnost u AP   Seksualnost u AP Empty

[Vrh] Go down
 
Seksualnost u AP
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
NIA forum :: SNOVI :: LUCIDNO SANJANJE-
Forum(o)Bir: