NIA forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NIA forum

Natur-individuacijska asocijacija - Zagreb
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 poruka u snu

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
vesna




Broj postova : 3
Join date : 10.08.2011

poruka u snu Empty
PostajNaslov: poruka u snu   poruka u snu Emptysri kol 10, 2011 4:12 pm

Dobar dan svima.

Ponekad navratim na vaš forum, volim pročitati što ljudi pišu i kakva iskustva imaju.
Ja nisam iz vašeg svijeta letača u snovima, tek usputna prolaznica koju ponese poneki, vrlo rijetki događaj iz osobnog svijeta snova. Zbog lijekova koje moram piti i bolesti, mogu biti zadovoljna tek pokojim darom s visina :-) Jer svi vi pišete kako mozak treba očistiti od kemije, nikotina, meditirati i sl.

Noću kad spavam, ne sjećam se svojih snova, tako da su mi jutra većinom bez doživljaja. No situacija se u posljednje vrijeme u tom smislu promijenila - zaspim oko 2 ujutro ( tako već godinama i to je moj bioritam) ali budna sam oko pola 9 ( to prije nije bilo tako).
Shrva li me san oko 11 prijepodne, zaspem i odspavam do 13 sati ( pod uvjetom da već imam skuhani ručak). U tom razdoblju kad spavam, snovi su živopisni ( divoteee). Možda zbog toga što na astralu u to doba dana nema "prometa" drugih snivača.

Evo sna od jučer: Sanjala sam da u predsoblju svoga stana letim stoječki, metar od zemlje. Osjećala sam se prelijepo, nije to bilo nikakvo letenje po nebu, niti letačko razgledavanje krajolika. Lebdim u svojoj kući, s osjećajem da je to ono što sam oduvijek i htjela, i da je tako oduvijek i trebalo biti. U snu zovem brata i kažem mu: Vidiš, ja letim.
U snu razmišljam: Je li ovo san ili java pa stvarno letim? I čim sam sebi postavila to pitanje, odmah sam se probudila. Tada sam znala da sam sanjala.

Danas oko 11 sati sanjam ovo: Nepoznati glas mi kaže: Nisi se udala jer ti nije suđeno da se udaš i gubiš energiju na međuljudske odnose...to si odradila....sada moraš biti okružena životinjama da bi shvatila da one zavređuju istu ljubav kao i ljudi....

Doista se nisam udala ( imam sina) i okružena sam životinjama, ali ne svojim nego maminim ( sedam mačaka, što mi nije pravo jer je to čopor) ali ih svejedno hranim zbog mame koja je stara i za njih osjećajno vezana.

Može li mi netko reći, tko je u snu taj nepoznati glas, neki Glasnik ili što?

Hvala i srdačan pozdrav od Vesne :-)

[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

poruka u snu Empty
PostajNaslov: Re: poruka u snu   poruka u snu Emptyčet kol 11, 2011 12:09 am

To je tvoj glas koji vidi čišće i dublje, tj. nije zamazan tokovima misli, već ti nastoji simbolički dati do znanja poneku informaciju o tvom duševnom sustavu, kao npr neki indikator.
Svadba u snu ne mora aludirati na stvarnu svadbu, već prije na onu duševnu svadbu u kojoj prihvaćamo svoje potisnute i odbačene dijelove na čije potiskivanje trošimo ogromnu energiju, pa se često razbolimo zbog toga, a neki završe i u kroničnim bolestima. Dakle, svadba je drugi vid riječi "integracija" i odnosi se na osvještavanje i prihvaćanje sebe takve kakva doista jesi ali si zaboravila to. Naravno, to se ne postiže htijenjem ili mentalnim naporom, već meditativnom praksom i dubokim aktivnim imaginacijama sličnim snovima.
Životinje su uvijek vezane uz simboliku ljudskog instinkta i to upravo one komponente koje najčešće držimo u mraku svijesti ne želeći da se slučajno pojavi na svjetlu dana i da izda naše pravo prirodno lice. Očito ti san govori da obratiš pažnju upravo na to zanemareno područje, iz kojeg uostalom slijedi i rezultat nevjenčanja kao direktne posljedice unutrašnje neravnoteže koja ili je nametnuta odgojem ili vlastitim idejama koje smatramo svojim životom i skrivamo iza laži koju nazivamo "ja".
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
vesna




Broj postova : 3
Join date : 10.08.2011

poruka u snu Empty
PostajNaslov: Re: poruka u snu   poruka u snu Emptyčet kol 11, 2011 12:25 am

Gordane, velika hvala na odgovoru.

Ali ja nigdje ne spominjem da sam sanjala svadbu, samo mi je u snu rečeno da je dobro što se nisam nikad udala :-)))
Ali, ali, Vaš odgovor nije daleko od istine, jer sam prije nekoliko dana ( isto oko 11 sati prijepodne) sanjala da se udajem. Nit znam za koga, nit sam "dotičnog" vidjela, ha ha.
Sad ispadam kao neka notorna udavača, a ja divlja jer se nisam htjela udat ( nemam energije za partnerstvo) ni kad sam za to imala debele razloge :-)))

Da, shvatila sam Vaš odgovor, kao i svoj duševni vapaj za promjenom načina života, no to je problematika koja se ne rješava preko noći.

Hvala!


[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

poruka u snu Empty
PostajNaslov: Re: poruka u snu   poruka u snu Emptyčet kol 11, 2011 11:26 pm

Potpuno je svejedna da li si sanjala svadbi ili se ona spominje. Važan je emocionalni odziv koji se pojavljuje na bilo kakav koncept ili ideju svadbe kao takve, a to je sjedinjenje, s tim da unutrašnji Self ne zanimaju frajeri s kojima bi ti trebala potencijalno biti, već se preko takvih slika izražava i stvara sanjačku predstavu s ciljem da te potakne na vlastito ujedinjenje - unutrašnje, sa samim sobom.
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
vesna




Broj postova : 3
Join date : 10.08.2011

poruka u snu Empty
PostajNaslov: Re: poruka u snu   poruka u snu Emptyčet kol 11, 2011 11:33 pm

Da, razumjela sam odgovor i u pravu ste.
Razmišljate na meni prihvatljiv, logički način bez ikakvog pretjerivanja i zalaženja u neke nadnaravne sfere. Zapravo, nejednostavnije objašnjenje ima i najveću težinu i svoju istinu.
Još jednom hvala, jer mi sve ovo što ste napisali, itekako otvara oči, ali i percepciju.
[Vrh] Go down
Sponsored content





poruka u snu Empty
PostajNaslov: Re: poruka u snu   poruka u snu Empty

[Vrh] Go down
 
poruka u snu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
NIA forum :: SNOVI :: SNOVI OPĆENITO-
Forum(o)Bir: