NIA forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NIA forum

Natur-individuacijska asocijacija - Zagreb
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Tražim objašnjenje

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

Tražim objašnjenje Empty
PostajNaslov: Tražim objašnjenje   Tražim objašnjenje Emptyned svi 08, 2011 1:11 am

Možeš Gordane objasniti što bi značili ovi tri snovi:

Prvu noć sanjao sam da se nalazim u piramidi (i to ne po prvi put, već po treći ili četvrti put).
Velika piramida usred pustinje kao negdje u Egiptu, sve puno pijeska okolo mene. Dan je, ja plazim gore po piramidi i odjednom
propadnem u nju i više nisam mogao naći izlaza. Lutao sam i gubio se po njoj. Nisu bili labirinti, već mnogo mračnih odaja i soba ali
koliko se sjećam problem su mi pretstavljale stepenice. Toliko sam se nahodao po stepenicima da više nisam znao dali koračam prema gore ili dolje. Hodao sam kao u krug bez kraja. Tu i tamo bi se pojavio neki entitet, čovjekoliko biće kojeg se nisam plašio jer je bilo posve mirno, a ja nisam imao vremena za paniku.

Druga noć: Lutam biciklom daleko od kuće, nalazim se negdje u nepoznatom zabitom kraju, gotovo sam izgubljen. Žedan. (Vjerovatno žedan u snu). Tražim po uličicama zaselka neku trgovinu da kupim litru Donata. Ugledah supermarket, ovdje sam zastao na trenutak, uzimam lanac i lokot te zaključavam bicikl (znači, ponašam se zaštitnički prema biciklu) koji mi je za sad jedina nada da se prije mraka vratim do sigurnosne kuće. Toliko sam bio žedan da sam odmah počeo trčati po samoposlugi, ali nažalost, boce sa pićem ili su bile prazne (plastične ambalaže na policama) ili su bile punjene vodom iz šlaufa što mi je bilo jakočudno- i tu sam popušio lucidan san. Međutim, u dućanu se nalazilo nekoliko ljudi i prodavačica ispod 30 godina starosti. Nešto su šaputali jedni drugima, ja sam uzeo tu bocu sa vodom da platim, ali mi je prodavačica rekla -netrebam platiti, nego da brzo otiđem odavle, jer se selo sprema za ukop nekakvnog dječaka koji je umro. Mislim si, bolje da odem odavle što prije, vjerovatno kao stranac ovdje negativno zračim. Kad sam izašao van, malo dalje se okupljalo mnoštvo ljudi, kao na groblju za sprovod, ali me obuzela jeza jer mi nije bilo bicikla tamo gdje sam ga okovao lancima za štender, već je bio preko na drugoj strani bačen na neko blatno crnu zemlju, a lokot i lanac bili su stavljeni dole ispred njega. Podižem ga i provjeravam gume: PRAZNE! Ogorčen i uspaničaren mahom sam htio pobjeći, međutim ljudi (seljani) su se počeli skupljati oko mene kao da me žele potajno ubiti. Pogledi su im bili "bože sačuvaj" , pošto sam bio sam, sbiciklom u rukama pješke sam nastavio put van iz sela, na putevima bez konca gdje sam se ubrzo nakon lutanja probudio iz sna.
-S moje strane ništa dobrog ne zaključujem iz ovog sna.


Treća noć: Nalazim se u svojoj sobi. Vani se sprema neko slavlje. Doček Nove godine. Pogledam na satu je oko 16:00 sati poslijepodne. Opet- situacija da kod kuće nisam imao neke potrebne stvari za doček, te sam žurno krenuo u trgovinu da kupim. Pošto sam bio obučen u radnu opravu, brzo sam se počeo presvlačiti, skinuo sam kratku majicu i počeo kidati kožu sa sebe. Kidao sam kožu sa prsiju i ramena besprekidno. Kao da je bio vrhunac ljeta, i sad se ljušti stara koža, jedino što nisam pocrvenio (ovdje popušim lucidno djelovanje). Nova godina je u zimi. Sve mi je bilo izmješano.

Ono što si ne mogu protumačiti i što me nekako najviše zabrinjava je kidanje kože sa sebe, i to sa prednjeg gornjeg dijela tijela ponovno... ponovno i ponovno. Uznemiravajuće i pretpostavljam ništa dobroga. Ono što sam si ja preveo trebale bi se dogoditi neke promjene samnom i u meni. Molim te Gordane bar mi ti daj neki odgovor na ovo.
[Vrh] Go down
22

22


Broj postova : 71
Join date : 18.06.2008

Tražim objašnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Tražim objašnjenje   Tražim objašnjenje Emptyuto svi 10, 2011 8:18 pm

christopher_johnson je napisao/la:

Ono što si ne mogu protumačiti i što me nekako najviše zabrinjava je kidanje kože sa sebe, i to sa prednjeg gornjeg dijela tijela ponovno... ponovno i ponovno. Uznemiravajuće i pretpostavljam ništa dobroga. Ono što sam si ja preveo trebale bi se dogoditi neke promjene samnom i u meni. Molim te Gordane bar mi ti daj neki odgovor na ovo.

Nisam Gordan ali prva asocijacija na to skidanje koze je da se ne osjecas dobro u vlastitoj kozi. Ovi snovi su ti prilicno mracni i tjeskobni i vjerovatno odrazavaju tvoje strahove i probleme. Citanje forumskih postova nije najbolji nacin za upoznavanje osobe ali kada te citam imam dojam da imas pomalo rigidne stavove i da se bespotrebno uplices u neka fantaziranja... Dobro bi ti doslo jedno realno suocavanje sa samim sobom, kao sto bi i svima nama uostalom :). Iz svoje koze se ne moze, problem je u tebi, bas kao i rijesenje. Tako nekako ja gledam na to.
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Tražim objašnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Tražim objašnjenje   Tražim objašnjenje Emptysri svi 18, 2011 5:05 pm

Sva tri sna govore o jednom: PROMJENI, a tebe je te promjene strah, jer svaka promjena traži napuštanje starog i skok u novi život. Promjena je na osobnoj razini, pa stepenice sugeriraju uspon/pad za koji nisi siguran da li ćeš profitirati ili izgubiti... ali takva je priroda promjene da ne trpi cjenkanje, već samo odluku: ideš naprijed u nepoznato ili truneš u starom...
Priča s kožom ti to najbolje govori, da dolazi Nova Godina (novo vrijeme - promjena), a tebe je strah i ne želiš izgubiti trenutnu poziciju. Dućan ti ne pomaže, jednako kao što ti ne pomaže niti jedan proizvod ili lažna ideja iza koje se skrivaš ili laskaš svojim slabostima. Pokušavaš se promijeniti tako da skidaš svoju fasadu tj. odjeću, međutim, to nisi ti... intuitivno i dereš kožu sa sebe, jer ti je potrebno kompletno sagorijevanje ili presvlačenje osobnosti, kao što to rade zmije kad skidaju kožu.
Kuća si ti, tvoj um i tijelo...
Dakle, shvati da ne možeš uzeti novu (bolju) stvar u ruke, dok ne ispustiš iz ruke staru i nepotrebnu stvar... s tim da je promjena uvijek žrtva i bez nje nema napretka...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

Tražim objašnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Tražim objašnjenje   Tražim objašnjenje Emptyuto svi 31, 2011 7:33 pm

"Svijet je podijeljen na dobre i loše ljude. Dobri bolje spavaju, a lošima je bolje na javi." Very Happy
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Tražim objašnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Tražim objašnjenje   Tražim objašnjenje Emptysri lip 01, 2011 12:28 am

pokušaj izaći iz kategorizacije dobar-loš tj. izdvojiti se van takvih i sličnih podjela i bit će ti dobro i u snu i u javi, a svijet ćeti biti ono što i jest - jedna velika laž i cirkus za budale.
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
10as




Broj postova : 1
Join date : 05.07.2013

Tražim objašnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Tražim objašnjenje   Tražim objašnjenje Emptypet srp 05, 2013 3:57 pm

ovo mi je prvi put da sudjelujem na forumu uopće, uvijek sam samo čitala, tražila ali uzalud. imam 16 godina, lucidno sanjam od jako malih nogu (kao i moj brat koji ima 10 godina, to mi je nedavno tek i rekao). sjećam se svojih prvih lucidnih snova. to je bilo tipa nalazim se na jednom mjestu, a onda zatim odjednom na drugom..tad sam stala i rekla sebi da nešto nije uredu, da očito sanjam, i tako je krenulo. na početku nisam mogla ni letjeti, to je bilo više nekakvno poskakivnje i zadržavanje u zraku nekoliko sekundi. ali sad kako sam čitala po forumima da se lucidni snovi mogu vježbati, zadnjih godinu i nešto ih vježbam. jedno vrijeme sam mogla uzletit kako hoću, letjeti gdje hoću ali nisam mogla sletjeti pa sam se samo bacila na tlo pa sve ispočetka. tako je bilo i sa trčanjem, upočetku je to bilo kao usporeni snimak, sad je sasvim prilično brzo i realnije. par puta sam u zadnjih godinu dana osjetila mirise u snovima pa čak i okuse. i sve to stoji, sve mi je to jasno. mene samo muči što u svakom mojem snu se nalazi žena. mogu sanjat bilo šta, ali uvijek kad se nađem sama u snu, u nekoj zgradi (na vrhu) pojave se malena vrata od kojih konstanto bježim jer se sjećam da sam kao mala ušla u njih i bježala sam od nekakve crne žene, kao noćna mora. pričala sam sa svojim prijateljima i oni su me posavjetovali da pošto imam lucidne snove da sajnam sve nas pa da uđemo zajedno. to sam i napravila, skupili smo se i došli pred vrata no ona su nestala. ne znam šta bi dalje. obožavam lucidno sanjat, ali uvijek postoji strah od te žene, nju ne mogu kontrolirati. imam iskustva i sa ogledalima, to mi je u zadnje vrijeme zanimacija, zanimljivo mi je gledati sebe u izobličenom obliku. ponekad osjetim i prelaze iz budnog stanja u san i obrnuto. ponekad sanjam da sanjam. par puta mi se dogodilo da sam mislila da sam budna, sve je bilo tako realno, ali kad sam se vidjela u ogledalu shvatila sam da sanjam, pa sam se probudila. nadam se da imate nekakvo objašnjenje u vezi onih vrata (5B) i crne žene.
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Tražim objašnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Tražim objašnjenje   Tražim objašnjenje Emptypet srp 26, 2013 12:58 am

riječ je o nekom potisnutom podsvjesnom strahu ili kompleksu koji se u snu manifestira kao ta crna žena. vjerujem da je to dio prirode koju si odbacila u ranoj mladosti kako bi se socijalizirala i postala društveno prihvatljiva, a opet je to dio tebe. to si učinila racionalno, budući svaka kuća, tj. krov kuće predstavlja racionalno ili mentalno u sanjaču, za razliku od podruma koji označavaju instinkte. budući da sebe ne možeš odbacivati, takvi dijelovi vlastitog bića žele biti natrag integrirani u cjelinu. očito je riječ o Sjeni. proučiti u Jungu pojam Sjene i što raditi s njim da bi ga se prihvatilo, ali kad već sanjaš lucidno, dovoljno je biti svjestan u takvom snu i priupitati tu ženu "tko si ti i kako ti mogu pomoći"... da bi se to moglo, sanjač treba doista imati malo više svjesnosti u snu da prevlada iluziju straha.
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
Sponsored content





Tražim objašnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Tražim objašnjenje   Tražim objašnjenje Empty

[Vrh] Go down
 
Tražim objašnjenje
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
NIA forum :: SNOVI :: SNOVI, SIMBOLI I TUMAČENJE-
Forum(o)Bir: