NIA forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NIA forum

Natur-individuacijska asocijacija - Zagreb
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Da li je to bio lucidan san?

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
marko__




Broj postova : 1
Join date : 04.02.2011

Da li je to bio lucidan san? Empty
PostajNaslov: Da li je to bio lucidan san?   Da li je to bio lucidan san? Emptypet vel 04, 2011 8:11 pm

Pozz svima!
E ovako, pre neki dan sam odlucio da uradim neku temu za cas Psihologije. I palo mi je na pamet da pisem o snovima, jer sam pre pola godine gledao emisiju koju je radio BBC i snovi su poceli da me zanimaju. Dok sam pisao nesto o snovima (Zasto sanjamo, Tumacenje snova) na internetu sam slucajno naleteo na Lucidne snove. Za Lucidne snove do tada nisam znao, ali kad sam procitao svidelo mi se i voleo bih da imam takve snove. Pitao sam profesorku Psihologije vezano za te snove i ona mi je rekla da mi ne preporucuje to jer imam 16 godina i da tu treba potpuna mentalna zrelost. Pa me zanima da li je to tacno, jer ovih dana razmisljam samo o Lucidnim snovima?
To vece kad sam prvi put saznao o Lucidnim snovima imao sam tri ne povezana sna. Jedan je bio jako kratak tako da ga se skoro ni ne secam ali ostala dva se secam. Cim sam se probudio ja sam zapisao te snove. Tokom dana stalno sam pretrazivao internet i citao o Lucidnim snovima. Naisao sam i na emisiju "Na rubu znanosti", gde je gost emisije bio Gordan Topic i svtarno je extra emisija. Poslusao sam sve savete i poceo da se opustam pred spavanje. Sutradan, kad sam dosao iz skole legao sam da spavam.
Sanjao sam san i u jednom trenutku sam rekao sebi "Ovo je san" i odjenom me je obuzeo neki cudan osecaj kao neki pritisak (tlak) i buka u glavi, i ja sam se probudio. Da li je to bio Lucidan san?
Ja bih voleo da mi se desi sto pre i da letim, a za to je sigurno potrebno strpljenje i dosta rada? Sta mi vi preporucujete? :)
[Vrh] Go down
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

Da li je to bio lucidan san? Empty
PostajNaslov: Re: Da li je to bio lucidan san?   Da li je to bio lucidan san? Emptyned vel 06, 2011 4:46 am

Osobe koje se ne sjećaju snova kad se probude, teško da će uopće ikada upasti u lucidni san.
Moguće je to postići s vježbama, imaš dosta savjeta na ovom forumu, pa ga čitaj. Za početak ujutro dok se probudiš pokušaj se
prisjetiti svojih snova, a možeš ih zapisivati. To su tek prvi koraci. Iskusniji sanjači izrađuju mape gdje su se nalazili u snu. Što se letenja tiče i same lucidnosti unutar sna nemožeš to svaki put kad zaspeš i sanjaš, no letenje je svakako najbolji okidač za lucidnost. Pa kad letiš, sto posto si siguran da si u lucidnom snu i tada možeš raditi i druge stvari, sve ovisi o razini tvoje kontrole.
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Da li je to bio lucidan san? Empty
PostajNaslov: Re: Da li je to bio lucidan san?   Da li je to bio lucidan san? Emptypon vel 07, 2011 1:29 am

@marko

to je mogla biti predlucidnost ili početak same lucidnosti. dok si god nesvjestan ništa se ne dešava, a kad se počneš buditi onda počinju rzne stvari, bilo u snu ili na javi...
kreni tamo gdje te duša vuče i ne odustaj...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
Sponsored content





Da li je to bio lucidan san? Empty
PostajNaslov: Re: Da li je to bio lucidan san?   Da li je to bio lucidan san? Empty

[Vrh] Go down
 
Da li je to bio lucidan san?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
NIA forum :: SNOVI :: SNOVI OPĆENITO-
Forum(o)Bir: