NIA forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NIA forum

Natur-individuacijska asocijacija - Zagreb
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Pričanje u snu

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
MissMordia

MissMordia


Broj postova : 9
Join date : 29.11.2010

Pričanje u snu Empty
PostajNaslov: Pričanje u snu   Pričanje u snu Emptypon stu 29, 2010 4:13 am

Naime, osim sto skripim zubima Cool cesto i pricam u snu. Najcesce to bude nesto nerazumljivo iako nekada sam cisto i jasno izgovoriti rijec ili recenicu, pa cak i ponoviti ako me se lijepo zamoli. Ujutro nisam nicega svjesna. Prvo je to primjetila moja mama koja se fino napricala samnom o glupostima, a onda shvatila da ja spavam, pa se lijepo nasmijala.. Dogadjalo mi se da sam cak i postavljala pitanja, no nemam pojam kakva, nije bilo razumljivo. Mama je cak pokusala par puta opet zapoceti razgovor, no nista. kada bi dosla do mene ja bih opet cvrsto spavala. tongue
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Pričanje u snu Empty
PostajNaslov: Re: Pričanje u snu   Pričanje u snu Emptypon stu 29, 2010 11:05 am

Škripanje zubima i pričanje u snu je jedan od pokazatelja stresa. Škripaje zubima je danas sve češće, pa npr. moj zubar govori o rastućem problemu sa zubima kojima se troši caklina zato jer sve više ljudi škripi zubima i neki izglođu vlastite zube.
Pričanje u snu je također posljedica stresa, ukoliko nije urođena kod manje djece, tj. zna se pojavljivati u ranom djetinjstvu. Npr. kad sam bio u vojsci, gotovo svi u spavaonici su pričali u snu, tj. cijelu noć se vodio "razgovor"...
Izgleda da je to način rješavanja unutarnjih napetosti ili potisnutih stvari. Uglavnom, rijetko je ikad razumljivo tko što priča u snu, jer nije riječ o komunikaciji.
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
MissMordia

MissMordia


Broj postova : 9
Join date : 29.11.2010

Pričanje u snu Empty
PostajNaslov: Re: Pričanje u snu   Pričanje u snu Emptypon stu 29, 2010 3:18 pm

Hvala na tako brzome odgovoru!! :)

Kako se rijesiti toga? Skripanje me doista izlucuje, jer nekada jako stiscem cijelu celjust i uzasno me boli ujutro. Znam da trebam maknuti stres od sebe, ali jednostavno imam takvu situaciju u zivotu da se od stresa ne mogu maknuti potpuno.
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Pričanje u snu Empty
PostajNaslov: Re: Pričanje u snu   Pričanje u snu Emptypon stu 29, 2010 4:21 pm

Kao prvo uhvati se svakodnevne meditacije koja bi ti trebala biti kao mentalna higijena. Kreni s praktičnim knjigama tipa "Proces prisutnosti" Michaela Browna...
Tokom dana nauči se kontrolirati donju vilicu, tj. kod svakog čovjeka postoji područje u koje pohranjuje stres, npr. ja ga "trpam" ramene mišiće, a ti u mišiće čeljusti. Tj. to ti je ventil za pražnjenje. Moraš se iskontrolirati tokom dana, npr, stavi jezik između zubiju kad radiš nešto stresno tako da spriječiš jaki ugriz, tj. naviku stiskanja zubi. Meditacija i relaksacija će ostalo napraviti, a nebi ti bilo na odmet da se počneš baviti sportom, npr. joggingom.
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
MissMordia

MissMordia


Broj postova : 9
Join date : 29.11.2010

Pričanje u snu Empty
PostajNaslov: Re: Pričanje u snu   Pričanje u snu Emptypon stu 29, 2010 4:28 pm

Celjust mi je jedan od centara nakupljanja stresa, takodje su tu i problemi sa lumbalnim dijelom kraljeznice.
Prestala sam se baviti sportom zbog zdravlja, no sad bih opet trebala poceti. razmisljala sam o borilackoj vjestini.
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Pričanje u snu Empty
PostajNaslov: Re: Pričanje u snu   Pričanje u snu Emptypon stu 29, 2010 6:52 pm

Ako imaš problema s kralježnicom zaboravi borilačke sportove. Uhvati se fizičke joge specijelizirane za kičmu, streching i sl. inače ćeš si razvaliti organizam još više. Od yoge nema povrede, brzo se stanjiš, postaneš vitak i puno bolje se osjećaš... to ti je moja preporuka.
Uz to možeš i trčati svaki drugi dan 5-10 km ili u minimalnom trajanju od 45 minuta do sat vremena.
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

Pričanje u snu Empty
PostajNaslov: Re: Pričanje u snu   Pričanje u snu Emptypon stu 29, 2010 11:12 pm

Gordan je napisao/la:
...Uz to možeš i trčati svaki drugi dan 5-10 km ili u minimalnom trajanju od 45 minuta do sat vremena.

Može se toliko trčati, *jedanput tjedno*ali nije dobro svaki drugi dan jer se tada neće istanjiti samo noge, već cijelokupna masa tijela. Dakle otići će i mišići u katabolizam, a to nam nije namjera. Mišići su ipak prioritet, kad tijelo jednom upadne u gripu, zalihe glikogena organizam crpi tamo gdje ga najviše ima- direktno iz mišića. Pripaziti na imunitet. Jesti dovoljne količline voća i povrća, smanjiti ugljikohidarte visokog glikemijskog indeksa, jesti hranu koja ima svoju pravu težinu (posni sir, jaja, meso sve osim svinjetine) i ako ti je teretana na pristojnoj udaljenosti, svakako se posveti utezima.
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Pričanje u snu Empty
PostajNaslov: Re: Pričanje u snu   Pričanje u snu Emptyuto stu 30, 2010 12:15 am

Ne diraj utege nit za živu glavu s bolesnom kičmom!
Teretana je samo nadopuna pravom aerobnom sportu - osobno je niti ne smatram sportom i služi samo za povećavanje volumena mišića. Pravu snagu dobivaš brzom kombinacijom aerobnog rada i vježbi snage, npr veslanje, boks i slični sportovi. 90% ljudi nema blage veze kako se radi s utezima koji nisu trenirali ozbiljnije, zato se i unište. Ovoga ne slušaj što priča jer previše čita reklame i članke, a nema iskustva vezano za trčanje. Trčao sam svaki dan u vojsci 2 put dnevno i imao sam takvu snagu i imunitet kakav nikad nisam. Da ne kažem kako sam bio brz i izdržljiv. Teretane uništavaju ljude jer ne znaju raditi i ne rade aerobno, ne istežu se i piju kemiju za rast mišića i slične gluposti koje su pročitali u časopisima.
Pripazi samo da se dobro ugriješ prije i da se dobro istegneš kasnije, bez obzira na sport. Ako koristiš utege onda OBAVEZNO istezanje poslije bar 20 minuta, ali ne vidim ništa pametno u tome da s bolom u kičmi ideš pod uteg. Važno ti je imati pravilan odmor, nakon sporta hraniti se proteinskom hranom, a tokom dana nadoknađivati energiju kroz umjerene porcije ugljikohidrata i to cjelovitih, tipa riža i sl.
Ako te baš zanimaju borilački sportovi idi na neku istočnu tehniku koja ima razrađeni energetski sistem vježbanja. Npr. Wing Tsun, Tai Chi, Aikido i sl. Izbjegavaj krute sportove poput Tea Kwon Doa, Karatea, Full kontakta itd. Osobno sam trenirao Wing Tsun i odličan je budući je poput meditacije i umiruje um. Pripada tehnikama Kung Fua. Boks sam trenirao desetak godina, ali odličan je za muškarce jer zateže tijelo, pojačava reflekse izdržljivost i eksplozivnu snagu, koju u teretanom nikad ne možeš dobiti. Smatram ga kraljicom borilačkih sportova, jer je poput plesa u kojem pobjeđuje onaj koji je pametniji i brži, a ne jači...
Možda bi ti bilo pametno da se prije izbora sporta posavjetuješ s doktorom, budući imaš problema s kičmom, a s tim se nije nikako za zafrkavati.
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
22

22


Broj postova : 71
Join date : 18.06.2008

Pričanje u snu Empty
PostajNaslov: Re: Pričanje u snu   Pričanje u snu Emptyuto stu 30, 2010 12:43 pm

Gordan je napisao/la:

Možda bi ti bilo pametno da se prije izbora sporta posavjetuješ s doktorom, budući imaš problema s kičmom, a s tim se nije nikako za zafrkavati.

Na ovo bi svakako trebala obratiti paznju. Najbolje bilo da se obratis strucnoj osobi i objasnis kakve poteskoce imas i sta zelis da postignes. Na netu i po forumima je je moguce da se zbunis od prevelike kolicine informacija na koje naidjes.
Inace fizicka aktivnost je odlicna, osjecas se dobro u svom tijelu, samo je problematicno u pocetku dok ne stvoris naviku tj. pobjedis lijenost. Ja svaki dan zapocinjem sa pola sata meditacije i pola sata yoga asana prije odlaska na posao. Po povratku s posla radim nekoliko serija trbusnjaka, malo vjezbam sa bucicama i sat vremena na elipticnom trenazeru. Sto se tice borilackih vjestina i ja sam ljetos dobio zelju da se malo time pozabavim. Inace sam kao klinac trenirao karate, ali nista od tada. Trazio sam malo po netu da vidim, razgovarao s prijateljima, uglavnom se zanimao za te neke vjestine koje zanimaju "duhovnjake", aikido i sl. Onda me nesto puklo i rekoh si zasto ne bih probao nesto sto je totalno izvan moje sfere interesovanja u zivotu i otisao sam na Krav Maga trening i tamo i ostao evo vec nekoliko mjeseci. Cijela prica je malo brutalna ali nekako mi je dobro legla, poslije treninga se osjecam ugodno ispraznjen...
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Pričanje u snu Empty
PostajNaslov: Re: Pričanje u snu   Pričanje u snu Emptyuto stu 30, 2010 4:42 pm

Da, htio sam joj sugerirati i Krav Maga, ali to su prebrutalne metode i treba se biti potpuno zdrav za takve stvari. Međutim, kad već govorimo o tom području, ako ikad budete u mogućnosti, pozabavite se ruskom Systemom (Sistema) koju su ljubomorno čuvali vijekovima i koristile su se samo njihove specijalne jedinice. Prednost sisteme je ta da radi puno na energijama:
U ovom filmu možete vidjeti kako se koriste beskontaktnom borbom (na kraju filma), koju su vjerojatno nasljedili s Tibeta i ZEN svećenika:

https://www.youtube.com/watch?v=AYq8EueDYNM&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=6O9BaNbx49g&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=x4Jp2vGwZhg&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=DpWILwfqpgw&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=IRP1OP69Clo&feature=related

A evo primjera kako to rade ZEN majstori Malezijske policije:
https://www.youtube.com/watch?v=B2DXdFYDXCk
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
MissMordia

MissMordia


Broj postova : 9
Join date : 29.11.2010

Pričanje u snu Empty
PostajNaslov: Re: Pričanje u snu   Pričanje u snu Emptyuto stu 30, 2010 4:49 pm

Htjela sam ja Krav Magu, ali to nema u Osijeku. Naime, većina borilačkih vještina koje mi se sviđaju nema na mome području, pa čak ni u Hrvatskoj. Razmišljala sam čak i o Vin Chunu...
[Vrh] Go down
22

22


Broj postova : 71
Join date : 18.06.2008

Pričanje u snu Empty
PostajNaslov: Re: Pričanje u snu   Pričanje u snu Emptyuto stu 30, 2010 7:01 pm

Gordan je napisao/la:

A evo primjera kako to rade ZEN majstori Malezijske policije:
Ovo je odlicno.
Nisam znao da i u Sistemi rade sa energijama. Po onome sto sam gledao jako je usporena i kako sam ja to skuzio radilo se o tome da se razvije "mudrost tijela" kroz intuiciju, hocu reci uciti tijelo da samo zna koji pokret treba da napravi... to je neka moja interpretacija. Inace u klubu gdje vjezbam ima Sistema pa bih mogao nekada otici na njihov trening da vidim kako to izgleda uzivo.
@MissMordia, ako vec ne vjezbas nista vjeruj mi da je najbitnije razviti neku naviku za svakodnevnim vjezbanjem pa makar to bilo i pet cucnjeva ujutru kad se probudis. Moje iskustvo mi govori da je bolje ici postepeno i polako razvijajuci istrajnost nego krenuti silovito i izgoriti nakon par mjeseci. Nesto kao i sa dijetama, bolje je postepeno mijenjati rezim prehrane nego svakih pola godine raditi neku dijetu i non stop ici gore-dole sa tezinom.
[Vrh] Go down
MissMordia

MissMordia


Broj postova : 9
Join date : 29.11.2010

Pričanje u snu Empty
PostajNaslov: Re: Pričanje u snu   Pričanje u snu Emptyuto stu 30, 2010 7:25 pm

ma znam. Dijete nikada ne dolaze u obzir jer je to samo mucenje organizma da bi mu kasnije bilo samo jos gore. treba polako mijenjati prehranu i izbacivati stetne namirnice. ovo sa borilackim vjestinama je za sada jos samo ideja, svjesna sam toga da se moram i psihicki i fizicki pripremiti da bih mogla krenuti na takvo sto. ali hvala vam puno na savjetima i informacijama!! Very Happy
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pričanje u snu Empty
PostajNaslov: Re: Pričanje u snu   Pričanje u snu Empty

[Vrh] Go down
 
Pričanje u snu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
NIA forum :: SNOVI :: SNOVI OPĆENITO-
Forum(o)Bir: