NIA forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NIA forum

Natur-individuacijska asocijacija - Zagreb
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Brojevi unutar sna

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

Brojevi unutar sna Empty
PostajNaslov: Brojevi unutar sna   Brojevi unutar sna Emptypon lis 04, 2010 4:13 pm

Zanima me jesu li brojevi unutar sna od kakvog značenja poslije.
Ponekad imam takve snove gdje se ponavljaju brojevi, i uspio sam ih ujutro zapisati.
Naime, u snu sam držao u ruci neku napravicu nalik mobitelu, ali nije bio mobitel nego nešto kao veći biper sa tipkama
od digitrona i malim ekranom. Morao sam utipkati brojeve 822 522 i odmah bi me bacio u drugu sferu. Zanimljivo, jer sam se usput kretao kroz vrijeme i prostor. Osjećaj preskoka trajao je oko 3 sekunde dok se oko mene stvoralo zaštitno polje kao neki zvučni zid, a zatim sam se našao skroz na nekom drugom mjestu i u drugom vremenu. Isprva me proganjao neki naoružani čovjek. Također sa tim biperom u pratnji uz mene je bila neka ženska osoba koja mi je rekla u frki nek ukucam te brojeve "8 2 2 5 2 2" i da će funkcionirati. Kad sam se našao u drugoj sferi, malo sam propješaćio i malo poslije ugledao istog čovjeka koji me proganjao no bio je skoro starac i on mene nije prepoznao. Tada sam mu rekao kako se on promijenio a ja nisam i dali se sjeća čovjeka koji je pred puno godina nestao pred njim. Rekao je da me se sjeća. Ja sam mu se nasmijao u lice, utipkao iste brojeve i našao se opet u drugoj sferi. Jedina zamjerka je ta što svako nanovo utipkanje brojeva je bilo maglovitije ili su tipke bile krivo poredane i jedva sam našao brojke. Ali radilo je. Kad sam se probudio ostali su mi ti brojevi kao vrlo stvarni...
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Brojevi unutar sna Empty
PostajNaslov: Re: Brojevi unutar sna   Brojevi unutar sna Emptyčet lis 14, 2010 3:39 pm

Očito te taj broj asocira na neki telefonski broj ili nazivanje nekoga. Inače jednoznamenkasti brojevi imaju svoje značenje u snovima...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
MissMordia

MissMordia


Broj postova : 9
Join date : 29.11.2010

Brojevi unutar sna Empty
PostajNaslov: Re: Brojevi unutar sna   Brojevi unutar sna Emptypon stu 29, 2010 4:01 am

Gordan je napisao/la:
Očito te taj broj asocira na neki telefonski broj ili nazivanje nekoga. Inače jednoznamenkasti brojevi imaju svoje značenje u snovima...


Da li bi mogao napisati znacenje brojeva od 0 do 9? cesto sanjam brojeve, cak ih i uspijem zapisati nekada, no nakon toga ne znam sto bih s njima...
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Brojevi unutar sna Empty
PostajNaslov: Re: Brojevi unutar sna   Brojevi unutar sna Emptypon stu 29, 2010 12:04 pm

Priroda brojeva u snu je apstraktna. Evo nekih primjera:

0 - savršenstvo, poništenje
1 - jedinstvenost, cjelovitost
2 - princip dvojnosti, dualizam podjele (crno-bijelo, dobro-loše)
3 - trojstvo, (tijelo-duša-duh, alkemijsko trojstvo živa-sumpor-sol, biblijsko trojstvo otac-sin-duh sveti i sl.), broj Saturna
4 - četvorstvo ili četvrtina, savršenstvo, ravnoteža elemenata - uma (mandala, križ...), Jupiter
5 - čovjek, 4 elementa unutar kojih je duh kao 5., broj Marsa
6 - broj savršenstva, svijest (krug se s radijusom dijeli na 6 dijelova), broj Sunca, također vezan uz sex
7 - broj cjeline duše, emocije, slično kao brojevi 0, 1, 4... broj Venere
8 - broj intelekta, razumskog dijela svijesti, konstruktivizam, broj Merkura
9 - broj područja duše-podsvjest (naopaka 6-ica), podsvjesno, instinktivno, podržavajuće, arhetip Majke, broj Mjeseca...

Za detaljnije analize ideja vezanih uz brojeve pokušaj proučavati gematriju, kabalističku numerologiju i sl.
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
Sponsored content





Brojevi unutar sna Empty
PostajNaslov: Re: Brojevi unutar sna   Brojevi unutar sna Empty

[Vrh] Go down
 
Brojevi unutar sna
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
NIA forum :: SNOVI :: SNOVI, SIMBOLI I TUMAČENJE-
Forum(o)Bir: