NIA forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NIA forum

Natur-individuacijska asocijacija - Zagreb
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Telepatija

Go down 
+2
christopher_johnson
tao
6 posters
Autor/icaPoruka
tao




Broj postova : 41
Join date : 15.03.2010

Telepatija Empty
PostajNaslov: Telepatija   Telepatija Emptyuto kol 03, 2010 9:45 pm

Naisao sam na zanimljive eksperimente koji su decki sa Lucidipedia foruma testirali.Opisali su i kako se to radi.
Mutual Dreams. Any Evidence? Yes, I think so...
Dream Telepathy Experiments
Ako netko od vas bude zainteresiran mozemo i mi pokusati.
[Vrh] Go down
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

Telepatija Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija Emptyuto kol 03, 2010 10:22 pm

Mogao si napisati neke natuknice za nas iz tog foruma, ako si već otvorio temu. Zbilja mi je teško čitati engleski, a ktome mogao bih si krivo nešto i protumačiti.
Kolko vidim njihov forum je prepun zainteresiranih sanjača
[Vrh] Go down
tao




Broj postova : 41
Join date : 15.03.2010

Telepatija Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija Emptysri kol 04, 2010 12:39 am

Opisat cu ukratko kako se izvodi eksperiment.

1.Treba dogovoriti dan kada ce se izvoditi telepatski eksperiment
2.treba se dogovoriti koce slati slike a koce ih primati.
3.Neka onaj koji salje slike nade slike na internetu.Neke slike koje primaoc normalno nebi sanjao.Na dan eksperimenta bi se posaljitelj trebao skoncentrirati na te slike i slati ih primatelju
4.Na dan eksperimenta primaoc bi prije nego sto ide u krevet sam sebi trebao reci da ce nocas vidjeti slike koji ih posiljatelj salje,i da ce se sjetit tih snova.
5.Telepatski primatelj bi trebao detaljno zapisati snove.
6.Telepatski primatelj salje email telapatskom posaljitelju.Telepatski posiljatelj moze postaviti pitanja u vezi snova.
7.Nakraju telepatski posaljitelj otkriva slike.

Normalno,otkrit cete da ce se neuobicajene slike pojaviti u snovima primaoca.Npr.Ako saljete sliku kako svemirska raketa eksplodira, primaoc bi mogao sanjati kako je astronaut,ili kako sanja nekakvu eksploziju.
Uglavnom,slika sna ce biti tako rijetka da pokaze utjecaj telepatije.

Ljudi sa foruma(lucidipedia)su uglavnom imali uspjeha sa izvodenjem gore navedene telepatije.

Nisam bas neki strucnjak za prijevode ali dao sam sve od sebe.Pozdrav
[Vrh] Go down
22

22


Broj postova : 71
Join date : 18.06.2008

Telepatija Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija Emptysri kol 04, 2010 9:14 pm

zanimljiv prijedlog. ja sam za. jedino bih zamolio da me se priceka jer sam trenutno na odmoru pa nisam bas nesto previse na netu, ali od nedelje sam ponovo iza monitora :-).
[Vrh] Go down
tao




Broj postova : 41
Join date : 15.03.2010

Telepatija Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija Emptyčet kol 05, 2010 1:06 am

Ok!
Samo javi kada si slobodan pa cemo se dogovoriti za dan eksperimentiranja i sve sta ide uz to.
[Vrh] Go down
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

Telepatija Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija Emptypet kol 06, 2010 8:46 pm

OK, vi probajte to, a ju ću se materijalizirati. Telepatija Icon_biggrin

Šalim se.
Telepatiju koju su opisali tamo nije neki veliki korak za čovjeka, makar se i desi (djelomično)
Kolko sam skužio, sve su to podvizi u stilu "šaka-jada" , a na kraju nemožeš nikome to dokazati iskrenim riječima. Smatram da bi se za taj pokus trebali sastati dva "prava" čovjeka (npr. dva David Copperfielda) ili jednostavno dva slična čovjeka našem Gordanu, da bi uopće pokus uspio. Opet, što bi se desilo da pojedinci mogu raspolagati takvim moćima za razbacivanje.. Dobro, dečki Ja vam držim fige. Probajte. Ja se u ovo neću upštati jer imam drugih zanimacija koje trebam što na bolji način iskoristit unutar sna.
Sretno i javite nam rezultate.
[Vrh] Go down
22

22


Broj postova : 71
Join date : 18.06.2008

Telepatija Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija Emptyned kol 08, 2010 7:12 pm

evo mene nazad, mozemo probati ovaj eksperiment. tao, ako ti je lakse mozemo komunicirati preko maila ili koristeci skype ili msn za ovo.
cristopher, i ja sumnjam u uspjesnost ovakvih pokusaja ali opet smatram da vrijedi pokusati, ako nista drugo a ono radi odrzavanja interesovanja za rad na snovima kroz neku vrstu igre. sto se tice dokazivanja drugim ljudima to me svakako ne zanima. dokazati zelim samo sebi :-).
sto se tice telepatije mislim da jedan od preduslova za takvo sto jeste i postojanje veze izmedju onih koji komuniciraju tako, a ta veza bi trebala biti emotivne prirode ili uslovljena zajednickim interesom za nesto odredjeno. takva su makar moja dosadasnja iskustva sa nazovimo to "bljeskovima telepatije".
[Vrh] Go down
ivana1005

ivana1005


Broj postova : 39
Join date : 27.05.2010
Age : 44

Telepatija Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija Emptyuto kol 10, 2010 11:03 pm

Nisam pesimist,ali ljudi kao prvo moraju imati znanje i najvažnije razvijene telepatske sposobnosti da bih uopće krrenuli u pravom smjeru.Pretpostavljam da svi u isto vrijeme moramo biti u rem fazi sna uopće da bih prenosili informacije ili bar jedan od nas koji prenosi možda i ne treba biti,ali opet bez logike..iako bih bila prva liga da to nekome uspije od nas..''Bljeskovi'' su za mene nekad sudbina,nekad slučajnost;) u krajnjem smislu telepatije pa i snu,ne želim da mi se očitavaju snovi,željela bih to zadržati za sebe,ako zamislim toranj tko zna kako bih netko drugi to protumačio Telepatija Icon_biggrin Sada mi se čini besmisleno i bespotrebno,što Gordan kaže raditi na sebi,zaokruživati stvari o sebi putem lucidnog sanjanja,pa i običnog i raditi prvenstveno na sebi,jedino ako to nekoga usrećuje to je ok.. Telepatija Icon_cheers
[Vrh] Go down
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

Telepatija Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija Emptyuto kol 10, 2010 11:40 pm

Za telepatiju je dovoljna jedna "savršena" osoba koja šalje isključivo koncentrirajući se na osobu kojoj šalje,
a primatelj netreba imati telepatske sposobnosti, može biti običan laik i NE moraju biti u snu u REM-fazi.
Telepat, odogovarajuća osoba obavlja gotovo sve sam jer umije baratati tom svojom osobinom.
Nadam se da sam dobro opisao poantu. Takva bi se telepatija ponajprije dala izvesti u fazi dubokog meditiranja i
jake koncentracije uma, ako je telepat izvježban do te mjere da može kad god hoće pasti u fazu superiorne koncentracije, a um je tada sposoban raditi svašta; npr približiti si neke predmete, žlicu ili olovku da se same od sebe pokreću i po zraku se približe do dotične osobe. E sad, gdje pronaći takvog Jedi mastera?!
Prakticiranje istog moguće je ako pokraj sebe imamo takvog gurua
[Vrh] Go down
ivana1005

ivana1005


Broj postova : 39
Join date : 27.05.2010
Age : 44

Telepatija Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija Emptypon kol 16, 2010 9:38 pm

[quote="christopher_johnson"] E sad, gdje pronaći takvog Jedi mastera?!


E baš u tom čuču zeci grm;)) ima li savršenih među nama uopće,ja definitivno nisam.. Idea
[Vrh] Go down
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

Telepatija Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija Emptysri lis 20, 2010 10:15 pm

Kako napredujete vas dvojica? Ste probali?
[Vrh] Go down
22

22


Broj postova : 71
Join date : 18.06.2008

Telepatija Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija Emptypet lis 22, 2010 2:35 am

Par puta. Slike i snovi nisu bili bas asocijativni, ali zanimljivost je da smo u tim pokusajima imali lucidne snove.
[Vrh] Go down
loreley

loreley


Broj postova : 4
Join date : 03.10.2010
Age : 38

Telepatija Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija Emptypon stu 01, 2010 12:58 am

zanima me jedan fenomen vezan uz snove koji se dogadja mom decku i meni. nema direktno veze s ovim o cemu se pricalo u ovoj temi, ali pretpostavljam da ima veze s telepatijom pa nisam htjela otvarati novu temu...

naime, imamo jutarnji ritual prepricavanja snova jedno drugome, odmah po budjenju, u krevetu, gotovo svako jutro, tako je bilo i puno prije nego smo se oboje poceli aktivno baviti snovima i zapisivati ih svatko za sebe...
vrlo cesto nam se desi kad krenemo pricati o tome sto smo sanjali tu noc da nam se neki motivi poklapaju. znaci imamo svatko svoj san, ali se neki motivi poklapaju. Recimo da se jednom tjedno javi neki takav san. ponekad je to nesto banalno pa to pripisem slucajnosti, ali ponekad, i ne toliko rijetko, su to neki bizarni motivi koje ne mogu nikako objasniti (nismo gledali nista imalo slicno tomu na televiziji taj dan ili dozivili nesto zajedno sta bi nas moglo nagnati da sanjamo slican san). kao na primijer, oboje sanjamo neku vrstu dobrotvorne zabave, snovi nisu slicni, ali je taj motiv zajednicki. Jutros se bas desilo jedno takvo poklapanje, (inace zivimo skupa, a ovih dana smo razdvojeni zbog blagdana, pa se samo cujemo nekoliko puta tokom dana, tako da je manje-vise iskljuceno neko zajednicko iskustvo koje je moglo biti preneseno u san).
uglavnom, sanjala sam jutros da sam zamijenila tijelo s nekim muskarcem i tako se nasla u muskom tijelu, san je bio jako realistican, nabijen osjecajima i novim osjetima u muskom tijelu... dok sam zapisivala taj san stigla mi je poruka u kojoj mi on opisuje kako je sanjao da se nasao u zenskom tijelu i da je bio fasciniran time, sama radnja sna nije slicna, ali taj motiv je. bilo je takvih primjera jos dosta...

Nemam pojma kako to objasniti, ima li netko slicna iskustva, ili neko objasnjenje?

hvala :)
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Telepatija Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija Emptypon stu 01, 2010 6:26 pm

odličan vam je ritual, samo nastavite!

ništa čudno, nema tu pretjerano telepatije već je riječ o dva bića koji su na istoj valnoj duljini, što će reći da su im emotivni ritmovi slični i u međusobnoj harmoniji. drugim riječima, živite kao jedno biće... manje ili više, ali zar ljubav za to i ne postoji da svi živimo kao jedno? kako ljubav nije doktrina niti stvar stava, već osjećaja i osobne emotivne zrelosti koja se može staviti pod kapu svijesti, tako i vaši snovi nisu slike već osjećaji omotani u slike, uglavnom individualnog karaktera. Dakle, nemojte se opterećivati slikama, već osjećajima koje snovi donose: npr. jedan od vas je mogao sanjati da se kuha u loncu urođenika, a drugi da je na električnoj stolici.... slike su različite, ali osjećaj je sličan, npr. težak izlazak iz životne zamke problema u kojoj ste se našli, pa ćete biti "kuhani i pečeni" ako uspijete izaći iz tih problema... dakle osjećaj i pozadina, slikana različitim slikama.
San koji opisujete da ste se našli u tijelima suprotnog spola je vjerojatno nastao kao rezultat "potpunog spajanja" ili doista odličnog sexa koji je bio emocionalno rastopljen kroz potpuno predavanje svoga bića onom drugom koga volite... ili nešto poput toga, a ustvari riječ je da svatko od vas dvoje na svojstveni način u isto vrijeme komunicirate i nastojite prodrijeti u svoj arhetipski dio suprotnog spola, ti u animus, a on u animu. Animus/anima su nesvjesne arhetipske strukture, tj. mi suprotnog spola, koji su zaslužni za komunikaciju sa osobama suprotnog spola. svaki put kad se zaljubimo, u biti prepoznamo u vanjskoj osobi suprotnog spola animus/animu i na taj način kroz emocije počinjemo komunicirati s njima. To je dio kojeg na neki način osvještavaš kroz svoje veze i on nikad nije konačan, ali što ga bolje poznaješ, to si bliže samome sebi. problem je ako ga diosta tražiš u projekcijama na vanjske osobe, jer u tom slučaju, vječno ćeš mijenjati partnere za "savršenom osobom". Dakle, nastavite dalje kopati po sebi i voljeti se svim srcima. Naravno, ne zaboravite na toleranciju i prihvaćanje, jer vas u suprotnom čeka pakao života. Kažem, ljubav nije doktrina, niti misao, ljubav je stanje svijesti ili duše, kako god hoćeš i pokazatelj da je s tobom sve uredu. Ljudi bez ljubavi su zle osobe, a često ćete naići da upravo takve osobe najčešće pričaju o ljubavi... tako to nažalost izgleda u ovom luđačkom svjetskom cirkusu kojeg nazivamo civilizacija...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
loreley

loreley


Broj postova : 4
Join date : 03.10.2010
Age : 38

Telepatija Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija Emptyčet stu 04, 2010 1:27 pm

Jako lijep odgovor, hvala, dosta dobro si pogodio prirodu naseg odnosa... :) jako smo povezani i bliski pa se to ocituje i na snove.

Ovo sa ovo sa alter egom sprotnog spola ima smisla, jako zanimljivo i potice na razmisljanje... Ali znam, ne treba previse razmisljat nego osjetit to u sebi... :)
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Telepatija Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija Emptysri stu 10, 2010 2:58 pm

Upravo tako! Misao ili ideja je samo kalup kojim osjećaji idu, a osjećaji su snaga koja mijenja, a ne misli. Misli bez osjećaja nemaju moć...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
Sponsored content





Telepatija Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija Empty

[Vrh] Go down
 
Telepatija
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
NIA forum :: SNOVI :: SNOVI OPĆENITO-
Forum(o)Bir: