NIA forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NIA forum

Natur-individuacijska asocijacija - Zagreb
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Bol u snu

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
tao




Broj postova : 41
Join date : 15.03.2010

Bol u snu Empty
PostajNaslov: Bol u snu   Bol u snu Emptysub srp 10, 2010 12:00 pm

Zanima me dali vam je fizicka bol koju osjetite u LS ili snu identicna ili slicna sa bolom kojom dozivite u stvarnosti? Mislim kada se porezete, negdje padnete,neko vas istuce ili sl.
Koliko se ja sjecam u zadnje sam vrijeme imao iskustva sa ugrizom i porezotinama u snu.
Bol koju sam osjetio je bila slicna kao u stvarnosti.Za razliku od kada se sa nekime potucem,padam sa visine ili se utapljam nemam neki osjecaj bola.
[Vrh] Go down
22

22


Broj postova : 71
Join date : 18.06.2008

Bol u snu Empty
PostajNaslov: Re: Bol u snu   Bol u snu Emptyned srp 11, 2010 6:41 pm

nisam nikada osjetio fizicku bol u snu
[Vrh] Go down
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

Bol u snu Empty
PostajNaslov: Re: Bol u snu   Bol u snu Emptyuto srp 13, 2010 8:26 pm

Je, ista je.
Citat :
...padam sa visine ili se utapljam
nemam neki osjecaj bola.
Zato što nisi probao u stvarnosti. Inače utapanje ne prolazi dugo u snu. Dovoljno je jednom potegnut si vodu u pluća i odmah se budiš.
[Vrh] Go down
tao




Broj postova : 41
Join date : 15.03.2010

Bol u snu Empty
PostajNaslov: Re: Bol u snu   Bol u snu Emptyuto srp 13, 2010 11:07 pm

Istina je sta se tice utapanja da nikad nisam to dozivio.
Ali sam se u stvarnosti potukao i pao sa visine pa sam osjetio tu vrstu bola.
Dok je u snu ne osjetim.Neznam zbog cega je to tako.
[Vrh] Go down
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

Bol u snu Empty
PostajNaslov: Re: Bol u snu   Bol u snu Emptysub srp 17, 2010 3:19 am

tao je napisao/la:
...Dok je u snu ne osjetim.Neznam zbog cega je to tako.
Trebalo bi biti?
Zato što si na sigurnom. U svom toplom krevetu.
[Vrh] Go down
ivana1005

ivana1005


Broj postova : 39
Join date : 27.05.2010
Age : 44

Bol u snu Empty
PostajNaslov: Re: Bol u snu   Bol u snu Emptyuto srp 20, 2010 12:54 pm

Gušenje,utapanje,jedino to,ali vrlo brzo izađem iz tog sna,najgore su psihičke traume koje prekidam i budim se pod tim dojmom.Nemam više paralize koje mi onemogućuju prekid glasovnih sposobnosti ili paralizu udova,čim mi se nešto tako pojavi,probudim se,nekad uz muku,nekad tako jednostavno...
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Bol u snu Empty
PostajNaslov: Re: Bol u snu   Bol u snu Emptysri srp 21, 2010 11:48 am

Bol, utapanja i sl samo opisuju neke vaše traume ili komplekse. Kao i sve stvari i boli, i ove se rješavaju uz pomoć svijesti, a u snovima to nazivamo "razvijanje fleksibilnosti". Npr. utapao sam se često u zelenim morima i vodi, ali vrlo brzo sam shvatio da je sve to samo dio mojeg uma koji upravlja samnom... onda sam okrenuo star u svoju korist. Sad kad se i nađem pod vodom, instiktivno znam da u snu slobodno mogu disati pod vodom i da mi se ništa neće desiti ukoliko si to ograničenje ne postavim u vlastitom umu... i tako sam riješio utapanja.
Ista stvar je i pad s visine: instinktivno znam, iako nisam lucidan, da mi se ništa neće desiti ako se u snu bacim s nebodera. Ništa me ne boli. To čak koristim kao RC za lucidnost, npr. hodam u snu rubom zgrade i bacim se s nje govoreći "Ako je san, preživjet ću i postati lucidan...". Za takve stvari treba svjesnost.
Inače, bol je mentalna tvorevina i ovisi o vašoj uvjetovanoj percepciji. U snu će te zaboliti nešto onoliko, koliko zabriješ da te boli. Ako znaš da te u snu ništa ne može boljeti, onda ti ništa neće biti. Slična stvar je i u stvarnom životu. Ljudi koji su dobri u autogenom treningu mogu ne osjećati bol.
Ako ne vjerujete, probajte prijeći bosonogi preko žeravice (uz vodstvo nekog tko se time bavi) i bit će vam jasno kako su naši umovi lažni i koje su nam stvarne mogućnosti kad isključimo um...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
ivana1005

ivana1005


Broj postova : 39
Join date : 27.05.2010
Age : 44

Bol u snu Empty
PostajNaslov: Re: Bol u snu   Bol u snu Emptysri srp 21, 2010 10:13 pm

Točno tako i ja..uglavnom,čim sam svjesna noćne more ja ju naprosto napustim,nekad na trenutak,nekad duže...Ako me napada svemirac,prelazim na drugi,pozitivan san dok mi ne izblijedi sjećanje na prošli...i ili se vratim i ''živim dalje po starom'' ili ostajem u istome,tako da su moje noćne traume samo trenutne..
Gordan je napisao/la:
Bol, utapanja i sl samo opisuju neke vaše traume ili komplekse. Kao i sve stvari i boli, i ove se rješavaju uz pomoć svijesti, a u snovima to nazivamo "razvijanje fleksibilnosti". Npr. utapao sam se često u zelenim morima i vodi, ali vrlo brzo sam shvatio da je sve to samo dio mojeg uma koji upravlja samnom... onda sam okrenuo star u svoju korist. Sad kad se i nađem pod vodom, instiktivno znam da u snu slobodno mogu disati pod vodom i da mi se ništa neće desiti ukoliko si to ograničenje ne postavim u vlastitom umu... i tako sam riješio utapanja.
Ista stvar je i pad s visine: instinktivno znam, iako nisam lucidan, da mi se ništa neće desiti ako se u snu bacim s nebodera. Ništa me ne boli. To čak koristim kao RC za lucidnost, npr. hodam u snu rubom zgrade i bacim se s nje govoreći "Ako je san, preživjet ću i postati lucidan...". Za takve stvari treba svjesnost.
Inače, bol je mentalna tvorevina i ovisi o vašoj uvjetovanoj percepciji. U snu će te zaboliti nešto onoliko, koliko zabriješ da te boli. Ako znaš da te u snu ništa ne može boljeti, onda ti ništa neće biti. Slična stvar je i u stvarnom životu. Ljudi koji su dobri u autogenom treningu mogu ne osjećati bol.
Ako ne vjerujete, probajte prijeći bosonogi preko žeravice (uz vodstvo nekog tko se time bavi) i bit će vam jasno kako su naši umovi lažni i koje su nam stvarne mogućnosti kad isključimo um...
[Vrh] Go down
tao




Broj postova : 41
Join date : 15.03.2010

Bol u snu Empty
PostajNaslov: Re: Bol u snu   Bol u snu Emptypon kol 02, 2010 2:57 pm

Prije nekoliko dana imao sam san gdje lezim nepokriven na krevetu i smrzavam se.Uzeo sam deku sa kojom sam se pokrio i poslje toga vise nisam osjecao hladnocu.
Poslje se budim iz sna i shvacam da sam nepokriven i takoder mi je zima kao u snu.
San mi je bio reakcija na stvarnost.
[Vrh] Go down
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

Bol u snu Empty
PostajNaslov: Re: Bol u snu   Bol u snu Emptypon kol 02, 2010 10:52 pm

To je normalno u snu. Tijelo osjeti onu toplinu koja je ispod pokrivača.
Ako sanjaš da si u rijeci ili moru, temperatura vode je zapravo zamka, odnosno trenutna tjelesna.
Ili ostaviš noću prozor otvoren jesenske hladne noći, kroz rane jutarnje sate zrak je hladniji, ako slučajno sanjaš da plivaš kroz vodu, može se desiti da padne temperatura za 10 stupnjeva, pa osjetiš hladniju vodu, recimo tako je bar u mojim slučajevima bilo
[Vrh] Go down
Sponsored content





Bol u snu Empty
PostajNaslov: Re: Bol u snu   Bol u snu Empty

[Vrh] Go down
 
Bol u snu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
NIA forum :: SNOVI :: SNOVI OPĆENITO-
Forum(o)Bir: