NIA forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NIA forum

Natur-individuacijska asocijacija - Zagreb
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 O sferama tj. mjehurima sanjanja

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
ivana1005

ivana1005


Broj postova : 39
Join date : 27.05.2010
Age : 44

O sferama tj. mjehurima sanjanja Empty
PostajNaslov: Re: O sferama tj. mjehurima sanjanja   O sferama tj. mjehurima sanjanja Emptyčet lip 17, 2010 11:30 pm

[quote="Gordan"] San je bio rezultat jednog posna gdje sam nekom od vas govorio kao je teško doći do kraja sfere...

Nije mi jasno ima li ''zadnje sfere'',je li to negdje zapisano,rečeno,da li moja težnja lucidnog sanjanja mora biti- doći do zadnje sfere,što se postiže ''krajem''? Je li kraj sfere ''osjećaj'' ili? Thnx,unaprijed!
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

O sferama tj. mjehurima sanjanja Empty
PostajNaslov: Re: O sferama tj. mjehurima sanjanja   O sferama tj. mjehurima sanjanja Emptypet lip 18, 2010 2:35 pm

Mudra težnja i namjera tvojeg lucidnog sanjanja bi trebala biti istraživanje mprostora gdje nastaju snovi, upoznavanjem mehanizma sanjanja i općenito mehanizama psihe, prikupljanje iskustava i širenje svjesnosti. To bi bio za mene pametan program.

Da bi pravilno postavila pitanje, kao prvo moraš shvatiti što je sfera sna sna. Sfera sna je scena na kojoj se nalaziš, tj. mjehur percepcije u kojem se odvijaju neke radnje u snu. Često se jedan san sastoji od više sfera, koje možeš promatrati kao pozornice ili "rezovi" u filmu sna. Npr: sanjaš da si na moru i igraš se s nekim objektom, npr štapom. Zagledaš se u štap i skužiš da držiš sablju u rukama i da si u mračnom tunelu gdje te nešto vreba...
U ovom primjeru je riječ o jednom su s dvije sfere: prva je more, a druga je tunel. ONo što povezuje te dvije sfere sanjanja se "tranzit" koji je u ovom slučaju štap.
Sfere nisu beskonačne kako ljudi to zamišljaju, jednako kao što i pozornica u kazalištu nije beskonačna. Ukoliko pokušaš izaći iz sfere, desit će ti se određene stvari o kojima sam pisao.
Mehanizam sanjanja ili "program sanjanja" upravlja sferama i radnjom unutar njih. Također, isti mehanizam upravlja i našim životima, ali ga nismo svjesni. Osvještavanjem tog mehanizma u snovima, bivamo svjesni i u stvarnom životu određenih mehanizama prisutnih, kako u našem mentalnom prostoru, tako i u društvu.
Cilj "hakera sanjanjanja" je hakiranje programa sanjanja, tj. zaobilaženje mehanizma koji upravlja obrascima i pojavnošću snova. Lucidno sanjanje je samo mala igrarija i jedna od stepenica koju je poželjno što prije savladati iz mnogo razloga...
Međutim, postoji cijelo područje iza toga i zato apeliram na ljude da ne gube vrijeme na "igrarije i užitke" i lucidnim snovima, već se posvete vlastitoj psihčkoj (duhovnoj) evoluciji i nadvise trenutna stanja svjesnosti ili nesvjesnosti (iluzije).
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
ivana1005

ivana1005


Broj postova : 39
Join date : 27.05.2010
Age : 44

O sferama tj. mjehurima sanjanja Empty
PostajNaslov: Re: O sferama tj. mjehurima sanjanja   O sferama tj. mjehurima sanjanja Emptypet lip 18, 2010 6:56 pm

ok,postavljam kriva pitanja,to sam si i mislila;))) Gordane,moraš shvatiti da sam ja laik i da tek sad počinjem istraživati,jer si me nagnao na to i sad rad na snovima ne prestaje,zanimaju me svakava pitanja koje ću možda tek razumjeti da mi je bitno da zajedno s budizmom i snovima prigladim sebe na tu vrstu svijesti.. Možda ću s jednim pojasniti se ili s drugim neću,borim se protiv svih ne učenja i napredovanja..
Gledala sam četiri puta Na rubu znanosti u kojem si gostovao,ja te u potpunosti razumijem,razumijem svaku tvoju riječ i ne borim se ne znanju o lucidnosti,potpuno sam sigurna u to kao i da je san sfera,mjehur ili kako se već zove...razumijem i svoje tranzite jer se prebacujem na žito,pšenicu i letenje čim mi se ubaci netko,nešto čega se bojim..tako sam jutros(imam osjećaj) na sekundu imala prebacivanje samo da bih se odmaknula od negativne energije,gdje bih nakon samo sekundu kasnije(?) bila u predprošlom snu i nastavljala s njim super raspoložena bez osobe koja je crpila moju energiju..
Znači,govorimo o tranzitima,zar ne? Što mi je problem zapravo...tek učim pa zato...ne znam kako se otarasiti starih navika i početi u snu svješnošću naći put koji me vodi van mojih mapa i starih obrazaca i naučiti nešto više,razumijem tvoju čežnju(tako bih to nazvala) ali ne znam kako ju sprovesti. Imam osjećaj da u tim zacrtanim snovima ne napredujem niti mogu izvan njih...Bojim se,ovako je kao odlično,ali nisam niti ja zadovoljna pokušajima ali probati ću i isprobavati...jer stagnacija o znanju i o čemu zamara i ne postoji... O sferama tj. mjehurima sanjanja Icon_scratch
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

O sferama tj. mjehurima sanjanja Empty
PostajNaslov: Re: O sferama tj. mjehurima sanjanja   O sferama tj. mjehurima sanjanja Emptysub lip 19, 2010 12:36 am

Ma tko je rekao da postavljaš kriva pitanja, dapače pitanje je na mjestu pa uvijek pokušavam opširno odgovoriti zbog ostalih ljudi koji će jednog dana ovo čitati. Najbolji lijek za sve ti je praksa i to praksa koja nije forsirana od strane ijedne ideje (pa ni straha), već razultat tvog prirodnog rasta. Mislim da znaš dobro o čemu pričam, samo trebaš sama sebi dopustiti takav luksuz da prihvatiš svoju imaginaciju i osjećaje i nastaviš živjeti dalje. Stoga, nemoj se pretjerano truditi bilo što po ovom pitanju shvatiti racionalno, već naprotiv, bolje je sve uzeti kao neku potencijalnu laž pa ići sam provjeravati. Npr, već mjesec-dva nakon mapiranja snova i igranja s lucidnosti ćeš doći do uvida iz kojih ćeš moći savršeno izvlačiti mentalne konstrukte i objašnjenja za svaku priliku, npr. kad te netko pita što je to tranzit.
Zamisli da razgovaramo o orgazmu, a ti ga nisi nikad doživjela. Mogu napisati cijelu knjigu o njemu, ovisno o mojem iskustvu i uvidu u njega, ali nikakve koristi od toga za tebe dok ga sama prvi put ne doživiš. Tada se samo možeš složiti samnom u svim točkama i smisliti svoju definiciju. Tek tada ćemo se dobro razumjeti. Isto je i sa snovima, osim što su stvari jako suptilne i teško je pisati o njima, a pogotovo prenositi znanje. Npr. "Rub znanosti" koji spominješ mnogima zvuči kao besmislica ili kao da sam "na tripu", upravo zato što nemaju uvid tj. iskustvo. S druge strane, u samoj emisiji samo sam načeo teme i sve je "s brda - zdola" jer Mišak vodi emisiju zenovski bez nekog pravila, već onako kako se osjeća u datom trenutku. Ipak, ljudi koji imaju slična iskustva kao i ja, rekli su da je sve odlično ispalo...
Osjećam za tebe da imaš bogat unutrašnji svijet, samo ti fali još ta neka sigurnost da slobodno ploviš njim. Pod "sigurnost" mislim na putovanja tim svjetovima bez upliva racionalnog koje te na neki način ograničava. Dakle, budi dijete i kao što si bila nekad.
Ja sam imao sreću što sam s 14-15 godina imao učiteljicu u školi koja je u nama nekima napravila potpuni rez i pričala sasvim drugim jezikom. Opomenula nas je da ako je poslušamo, da će nas to promijeniti tako jako da ćemo ostati sami u životu, ali zato ćemo dobiti puno više stvari i izdvojiti se dalje svojim putem... Jedna od prvih lekcija joj je bila da je sve to što nas uče glupost i cijeli svijet da je naopako, te da se trebamo okrenuti nekim drugim stvarima. Davala nam je knjige, glazbu, slikarstvo i umjetnost, filozofiju tako da sam već u 7. razredu bolje znao područje nadrealističke i metafizičke umjetnosti, nego npr osnove fizike Newtonovih zakona. U biti bila je stari hipi koji je pripadao jednoj generaciji od kojih su nastala mnoga dobra djela i revolucije u ovoj učmaloj balkanskoj zemlji koja je još uvijek daleko od nekog prosječnog nivoa slobodne grašanske misli - kako ja volim reći "još smo u srednjem vijeku pod Turcima". Prenijela je na nas taj neki individualni stav da sami krčimo svoj put i svoje sudbine, a da nemamo puno zajedničkog s "tim debilima" kako je znala reći. Od te epizode, ja sam postao nekako slobodan i jednostavno sam pratio taj osjećaj u sebi pod svaku cijenu, odbacujući sve ostalo, odgajali smo sami sebe i bili odgovorni sami sebi. I iskreno, niti danas nemam autoritet kojeg pratim, osim onaj koji raste u dubini mene, sve ostalo je privremeno ili virtualno...
Kažem, imao sam sreću, jer mnogi su u tim godinama otišli putem prosjeka i izgubili se u konceptualnom orgijanju implantiranih ideja o svijetu, bez da su i na trenutak pogledali u sebe isvoj unutrašnji svijet, a kamo li prihvatili ritam tog istinskog života. Zato, sanjaj ako ti se sanja, slikaj ako ti se slika, popni se gola na drvo na mjesečini i recitiraj poeziju medvjedima ako to osjećaš i ne pitaj se pretjerano što će reći puk. Oni i tako osjećaju malo, ono što i postoji, uravnoteženo je krhkim radostima...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
ivana1005

ivana1005


Broj postova : 39
Join date : 27.05.2010
Age : 44

O sferama tj. mjehurima sanjanja Empty
PostajNaslov: Re: O sferama tj. mjehurima sanjanja   O sferama tj. mjehurima sanjanja Emptyned lip 20, 2010 12:22 am

nisam prije prvog posta znala s kim razgovaram,i dalje mi je neugodno što Vam govorim Ti!! Ali isti smo,ljudi smo,imali smo tu previlegiju:))) Idem večeras dalje..Jučer sam imala i proročki san,došao mi je čovjek koji naplaćuje smeće,inače dolazi iza 25. danas je došao i tražio 71 kunu,u stvarnosti me tražio 70 kn a sanjala jutros i on došao jutros...Postavljam si previše pitanja i svakidašnji sati postaju sve dulji, u preispitivanju,o sebi...žao mi je što ne mogu to prešutiti i drugima, tako da vjerojatno znam biti i dosadna...Ne znam trebam li to držati za sebe ili moram dijeliti iskustvo...moram,čini mi se.................. O sferama tj. mjehurima sanjanja Icon_neutral
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

O sferama tj. mjehurima sanjanja Empty
PostajNaslov: Re: O sferama tj. mjehurima sanjanja   O sferama tj. mjehurima sanjanja Emptysri lip 23, 2010 4:00 pm

Samo dijeli iskustvo s ljudima kojima osjećaš da to možeš dati, lakše ćeš razumjeti sebe.
Ja sam na "ti" uvijek s ljudima, čak i na poslu, na "vi" sam s institucijama, budući ih želim na neki način odmaknuti od sebe, bez obzira bilo oni ljudi ili stvarne institucije...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
Sponsored content





O sferama tj. mjehurima sanjanja Empty
PostajNaslov: Re: O sferama tj. mjehurima sanjanja   O sferama tj. mjehurima sanjanja Empty

[Vrh] Go down
 
O sferama tj. mjehurima sanjanja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
NIA forum :: SNOVI :: SNOVI OPĆENITO-
Forum(o)Bir: