NIA forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NIA forum

Natur-individuacijska asocijacija - Zagreb
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 razgovori sa likovima iz sna

Go down 
+2
christopher_johnson
tao
6 posters
Autor/icaPoruka
tao




Broj postova : 41
Join date : 15.03.2010

razgovori sa likovima iz sna Empty
PostajNaslov: razgovori sa likovima iz sna   razgovori sa likovima iz sna Emptyned lip 13, 2010 11:36 pm

Dali ste kada pokusavali razgovarati sa likovima iz sna? I kakve su bile njihove reakcije?(mislim u lucidnim snovima)
Mene uglavnom zbunjeno gledaju,napadaju a ponekad i popricamo.
Ako ih pitam neko pitanje kao ko sam ja, ili slicno. Uglavnom mi daju nekakve filozofske odgovore. U biti ja dajem sam sebi odgovore na nekakav suptilan nacin koji sam procitao u nekoj knjizi.
Zanima me jos dali ste pokusali probuditi nekog svog prijatelja u LS. Znam da se sve to događa u nasoj glavi, ali sam citao da je to nekim ljudima poslo za rukom.Dali izmisljaju ili ne neznam ali je vredno mog istrazivanja.
[Vrh] Go down
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

razgovori sa likovima iz sna Empty
PostajNaslov: Re: razgovori sa likovima iz sna   razgovori sa likovima iz sna Emptypon lip 14, 2010 11:50 pm

Meni je u snu sve obratno. Kad pokušavam razgovarati sa postojećim ljudima u snu, ponašaju se kao zombiji,
odnosno kao da spavaju. Iako vičem na njega, teško ga je prodrmati. Rijetko tko je priseban.
* No, stvar sa susretom umirućeg je puno efikasnija, štošta se može saznati od njih, a sve traje koliko ja hoću, pa ako
mi je volja pitati i postavljati pitanja, dolaze jaako dobri odgovori. Odgovori koji nisu iz mog uma i kakve ja ni u snu nebi mogao izmisliti!

tao je napisao/la:
...ali sam citao da je to nekim ljudima poslo za
rukom.Dali izmisljaju ili ne neznam ali je vredno mog
istrazivanja.
Treće:
Pokušao sam s jednom osobom s posla putem sna nekako doći do saznanja, zapravo da nekako skuži da
smo se susreli u snu. Ja mogu ovdje garantirati da mi je to uspjelo nebrojeni puta i sa više ljudi, samo što je problem kod njih; oni nisu potpuno svijesni da je susret bio te noći, ako i jesu, to skrivaju, ako se i ne sjećaju sna, ipak postoji neki osjećaj da se nešto zbivalo te noći; a evo kako sam to saznao:
Idući dan na poslu ista me osoba u više navrata nekim čudnim instiktivnim pogledom gledala u oči više momenata, meni je bilo jasno da se nešto moralo desiti, samo što se ne usudim nikad pitati (čuj što si sanjao/la noću)..
Rekli bismo, taj nadnaravni osjećaj bolje je ne ga razvikavati okolo. Osoba je zaista sanjala mene, samo ostaje otvoreno pitanje dali se sve odvijalo u istim sferama, nebih nagađao. Čim je moja svijest uspjela ponukati "valne razine" i spojiti ih sa dotičnom osobom, bojim se da je ta svijest dalje nastavila brdokvasiti onako kakvog bi me htela vidjeti iznutra. Tako se sljedeći dan u javi ispostavio ili osmjeh na licu ili neutralni neizdefiniran izraz lica, drugim riječima, što je osoba sanjala dobro ili loše o meni. Eto, sasvim moguće da smo jedni drugima "okidači" u snu...
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

razgovori sa likovima iz sna Empty
PostajNaslov: Re: razgovori sa likovima iz sna   razgovori sa likovima iz sna Emptyuto lip 15, 2010 12:16 am

Igrao sam se nekad s tim "likovima" i razvijao kojekakve razgovore s njima, ali to je priča sa samim sobom, jeka vlastitih misli. Pokušao sam ženu probuditi iz lucidnog sna... nakon buđenja sam ju pitao da li je nešto čudno sanjala, rekla je da ništa posebno nije, a kamoli da ju ja želim izvući uz sna u lucidnost...
Inače DH kažu da postoji tehnika...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
tao




Broj postova : 41
Join date : 15.03.2010

razgovori sa likovima iz sna Empty
PostajNaslov: Re: razgovori sa likovima iz sna   razgovori sa likovima iz sna Emptysri lip 16, 2010 3:20 pm

Dali bis mi mogao detaljnije objasniti tu tehniku kako DH bude ljude u snu?
I preporuciti neku stranicu od ruskih DH.
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

razgovori sa likovima iz sna Empty
PostajNaslov: Re: razgovori sa likovima iz sna   razgovori sa likovima iz sna Emptysri lip 16, 2010 5:00 pm

Već sam negdje napisao par riječi o tome na ovom forumu:

- kao prvo traže osobu koju žele probuditi tj. njen "sprite" ili sliku. Spriteovi su svi ovi likovi koje susrećete u sno, bez obzra bili oni ljudi, životinje ili čudovišta. Riječ je o projekcijama, a ne o stvarnim stvarima.
- kad naiđu na sprite određene osobe onda uz pomoć volje, energije i svijesti induciraju namjeru uz pomoć tog spritea da ih isti dovede do prave osobe, vjerojatno kroz kanale astrala. Tek onda se nalaze kod prave osobe i onda ju bude (iako je to okarakterizirano kao svojevrsni psihički napad i nije poželjno to raditi mimo njihove volje, a postoji opasnost i svojevrsnog šoka kod te druge osobe jer nije spremna za tako nešto), zato je najbolje baviti se sobom i svojim razvojem, a pusti druge na miru.
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
22

22


Broj postova : 71
Join date : 18.06.2008

razgovori sa likovima iz sna Empty
PostajNaslov: Re: razgovori sa likovima iz sna   razgovori sa likovima iz sna Emptypet lip 18, 2010 4:41 pm

Kao što kaže poslovica: ne diraj lava dok spava i miša dok piša razgovori sa likovima iz sna Icon_biggrin . Sanjaj i pusti druge da spavaju. Čitao sam ovih dana knjigu budističkog redovnika Thich Nhat Hanha nakon čega san zaspao i odmah ga usnio. Obrazglao mi je neke mudrosti koje sam zaboravio po buđenju. Vjerujem stvari iz knjige koju sam prethodno čitao.
[Vrh] Go down
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

razgovori sa likovima iz sna Empty
PostajNaslov: Re: razgovori sa likovima iz sna   razgovori sa likovima iz sna Emptypet lip 18, 2010 10:38 pm

Gordan je napisao/la:
...zato je najbolje baviti se sobom i svojim razvojem, a pusti druge na miru.

Je, treba prvo doći do toga. Nekad imam otvoreni pristup, a taj lav kojem neću dati spavati i kojem sam obećao
noćne more, isti je lav koji je rekao za sebe da on mirno spava; koji me godinama upropašćivao, ako ga kazna još nije stigla iz vlastitog uma, uskoro će to osjetiti.
Inače nisam osvetoljubiva osoba, nevidim grijeha u tome da prodrmam bogataša koji se necivilizirano ponaša, koji sebe nazivlje Bogom, a uvjeren je da je usiguran zauvijek i tako to .Malo iznenađenje
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

razgovori sa likovima iz sna Empty
PostajNaslov: Re: razgovori sa likovima iz sna   razgovori sa likovima iz sna Emptysub lip 19, 2010 1:06 am

Bilo bi ti bolje da se posvetiš sebi i čišćenju vlastitih kompleksa, frustracija i neravnoteže, jer ovaj način na koji rezoniraš ne čini mi se zdravim razmišljanjem. Ti si izgleda pun gnjeva i sam si sebi kriv za sve što ti se dešava, jer umjesto da se baviš sobom, ti projiciraš problem na druge...
To je taj obrazac: "uvijek su mi drugi krivi, a ja sam jedini pravedan, stoga ću ja donijeti presudu kako mora biti...".
Osveta je zlo i tko god priča o osveti ili kazni smatrajući ju rješenjem, nikako nije mudar.
Put u pakao popločen dobrim namjerama. Ako želiš promijeniti svijet, promijeni sebe!
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
tao




Broj postova : 41
Join date : 15.03.2010

razgovori sa likovima iz sna Empty
PostajNaslov: Re: razgovori sa likovima iz sna   razgovori sa likovima iz sna Emptysub srp 24, 2010 3:26 pm

Jucer sam imao zanimljiv lucidan san u kojem mi je lik nalik gordanu pokazivao kako se sto duze zadrzati u sferi.
Uzeo je komad stakla i bacio. Rekao je da moram osjetiti dodir stakla,zamah ruke i zvuk kad padne.Na taj nacin bi dobio stabilnost u snu, i nebi izgubio tako lako sferu.Tako sam isao po snu i dirao razno razne predmete nebi li mi slika sna izgledala sto realisticnija.Npr.kada sam isao po stepenicama trudio sam se osjetiti dodir stopala sa stepenicama,dodir ruke sa bravom i sl.
O zadrzavanju u sferama koje sam opisao sam prije nekoliko mjeseci citao na forumima ali ih nisam testirao.Do sada, kada me podsvijest u obliku gordana nije na to natjerala.
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

razgovori sa likovima iz sna Empty
PostajNaslov: Re: razgovori sa likovima iz sna   razgovori sa likovima iz sna Emptypon srp 26, 2010 4:55 pm

Ajde neka i mene netko sanja razgovori sa likovima iz sna Icon_biggrin .
Tu je važno što si obratio pažnju na detalje, ali bez da te povuku u neku drugu sferu. Nastoj se uvijek sjetiti toga kad uđeš u lucidnost:
- smiri se potpuno, kao da si nezainteresiran za bilo što
- usmjeri pažnju na neki detalj, ali pazi da se ne "priljepiš" za njega, već letimično promatraj i razmišljaj samo o tome da želiš što duže zadržati lucidnost...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
ivana1005

ivana1005


Broj postova : 39
Join date : 27.05.2010
Age : 44

razgovori sa likovima iz sna Empty
PostajNaslov: Re: razgovori sa likovima iz sna   razgovori sa likovima iz sna Emptyuto srp 27, 2010 9:52 pm

razgovori sa likovima iz sna Icon_cheers



Gordan je napisao/la:
Ajde neka i mene netko sanja razgovori sa likovima iz sna Icon_biggrin .
Tu je važno što si obratio pažnju na detalje, ali bez da te povuku u neku drugu sferu. Nastoj se uvijek sjetiti toga kad uđeš u lucidnost:
- smiri se potpuno, kao da si nezainteresiran za bilo što
- usmjeri pažnju na neki detalj, ali pazi da se ne "priljepiš" za njega, već letimično promatraj i razmišljaj samo o tome da želiš što duže zadržati lucidnost...


Zadnja promjena: ivana1005; sri srp 28, 2010 9:09 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

razgovori sa likovima iz sna Empty
PostajNaslov: Re: razgovori sa likovima iz sna   razgovori sa likovima iz sna Emptysri srp 28, 2010 7:55 pm

tao je napisao/la:
....Na taj nacin bi dobio stabilnost u snu, i nebi izgubio tako lako sferu.Tako sam isao po snu i dirao razno razne predmete nebi li mi slika sna izgledala sto realisticnija.Npr.kada sam isao po stepenicama trudio sam se osjetiti dodir stopala sa stepenicama,dodir ruke sa bravom i sl....

To mi sada uopće ne ide u glavu. Ima vas tu da ne osjećate dodire i drugo u snu?!
Kako to da nemožeš osjetiti dodirom stvari. Ja čak razlikujem proljeće od jeseni u snu mogu iglom i koncem šivati,
mogu pomusti kravu. Svi mirisi i zvukovi svako posebno razlikujem.
Ovo pišem sad jer sam jučer postigao rekordni dosad najduži lucidni san u životu držeći se jedne sfere preko 20 minuta, rekao bih čak i dobrih pola sata. Pogledao sam na nebo i ugledao kaos od kometa, zvijezda, galaksija, više mjeseca i slično i to sve po bijelom danu, dovoljan okidač svjesnosti za lucidno djelovanje. Bijaše pratioc uz mene, moj susjed koji mi je ujedno poput nekog čuvara pažljivo iztempirao vrijeme da imam pola sata pred sobom i strogo mi naredio da se za to vrijeme moram vratiti do njega preko puta kako bi me vratio. Upitao sam ga koja je godina, odgovorio je 1991. Lijepo sam ga zamolio da me ostavi samog i da ću se vratiti najduže za pola sata. Otišao sam preko puta kući. Mjesto je izgledalo mrtvo, nigdje nikog na cesti, moglo je biti oko pola-pet kasno popodne i završetak mjeseca kolovoza, sudeći prema položaju Sunca i težini zraka.
Dok sam ušao u dvorište, doista na mjestu gdje sada imamo radionicu nekad je bila staja sa kravama, onako kako sam je ja upamtio kao 12-godišnjak, sve se na mjestu isprojeciralo kompletno kako je i bilo. I tako išavši prema staji ugledah nekadašnja drvena poletvena smeđa vrata širom otvorena, sve na svojem mjestu, a unutra nekoliko kravica,
i u lijevom čošku do zida podno kravu baka doji-muze.
Nije me prepoznala. Napokon sam ja bio taj koji ima odgovore za nju. Nakon poprilično dugog i sumornog razgovora sa njom, htio sam joj odati godinu smrti (2007) kada će umrijeti, no, ipak neki unutarnji glas govorio mi je da joj to bolje ne kažem. Pomogao sam joj pomusti kravu, osjetio sam miris svježeg mlijeka, nosio sam posudu s mlijekom u drugu prostoriju, popio jednu čašu tog mlijeka; no polako mi se počela gubiti lucidnost, i neke gluposti su se isprojecirale same od sebe. Npr, oprao sam noge u posudi s mlijekom, a mlijeko je pozelenilo. Onda sam se sjetio da se moram vratiti preko puta, no tad sam se na nekoliko sekundi probudio iz sna i pogledao na sat koji mi je pokazivao knap vrijeme s alarmom buđenja na posao još manje od sat vremena. Odmah sam zaspao da dovršim ovaj lucidan san.
U džepu od hlača našao sam kovani novac par žutih lipa i jednu kovanicu od 5 kuna sa mrkim medvjedom.
Iz dvorišta otišao sam u svoju sobu, koja je doista izgledala kao 20 godina u prošlosti (bez LCD-a, kompjutera i slično), OSJETNO pomaknuo teški drveni krevet i ubacio kovanicu ispod parketa i te natrag postavio krevet na svoje mjesto, nebi li slučajno u budućnosti našao istu kovanicu i tako shvatio da se snovi nadovezuju. Ha-h; jedino mi nije palo napamet da u javi pomaknem krevet i možda ugledam tu kovanicu tamo, sigurno bih pao u nesvjest.
San se poslije toga nastavio, ali kompletno izblijedio i poništio se prije nego što sam se vratio do svog pratioca.
Zapravo već me potsvijest sama tjerala na buđenje prije alarma.
Toliko osjeta u jednom snu. No, živa istina je da su me upravo ti neki detalji iz prošlosti poput običnih drvenih vrata koja danas više ne postoje, a nekad kao dječaćić sam buljio u njih, zapravo dugo zadržavali u lucidnom snu...
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

razgovori sa likovima iz sna Empty
PostajNaslov: Re: razgovori sa likovima iz sna   razgovori sa likovima iz sna Emptyčet srp 29, 2010 4:44 pm

Kako ne razumiješ!
Ti si taj koji definira što želiš, a što ne želiš osjetiti u snu. Možeš hodati ulicom u snu i biti u orgazmu ako si kadar izazvati taj osjećaj. Sve je stvar uma kao uostalom i san.
Ti si tvorac i kontrolor tog svijeta, naravno ako imaš svijest.

Da stvar bude bolja, ista stvar vrijedi i na javi, samo što ljudi to ne kuže, već vjeruju da je sve izvan domašaja njihove volje...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
christopher_johnson

christopher_johnson


Broj postova : 80
Join date : 17.01.2010

razgovori sa likovima iz sna Empty
PostajNaslov: Re: razgovori sa likovima iz sna   razgovori sa likovima iz sna Emptyčet srp 29, 2010 10:53 pm

Gordan je napisao/la:

...Da stvar bude bolja, ista stvar vrijedi i na javi, samo što ljudi to ne kuže, već vjeruju da je sve izvan domašaja njihove volje...

Vrijedi, ali na javi nije dovoljna samo svijest, već hrabrost + smjelost. I na kraju sve ovisi kakve si sreće.
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

razgovori sa likovima iz sna Empty
PostajNaslov: Re: razgovori sa likovima iz sna   razgovori sa likovima iz sna Emptypet srp 30, 2010 12:57 am

Hrabrost nije ništa drugo nego li svijest o strahu. Strah je opna od iluzije koja te ograničava, ako imaš dovoljnu svjesnost za neki strah ili si lud, strah nestaje... i onda si hrabar. Plašljivi ljudi su ljudi neznanja ili neravnoteže.
Strah u snu nije ništa drugo nego neznanje i nesvijest... u životu nema razlike, jednako je.
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
ivana1005

ivana1005


Broj postova : 39
Join date : 27.05.2010
Age : 44

razgovori sa likovima iz sna Empty
PostajNaslov: Re: razgovori sa likovima iz sna   razgovori sa likovima iz sna Emptyuto kol 03, 2010 1:18 pm

Nema sna bez razgovora.Moji se snovi temelje na komunikaciji i izvlačenje stereotipa o sebi.Pričam na telefon,pričam lice uz lice i pričam drugima.Jutros sam sanjala kako me svekrva zove i plače(inače je pravi gestapo razgovori sa likovima iz sna Icon_biggrin ) i govori mi; ''I treće je dijete umrlo'' i spušta mi slušalicu.Znači da je moja bojazan,doduše česta kod žena-ta da imam strahove u s vezi djece ili su ta djeca okrutom oduzeta,(znam zašto i broj tri)kao npr. moja sloboda i ostalo,mislim da si znam pročitati snove,kad ih kao puzzle složim,postajem sve sigurnija i prelazim na nešto drugo što me tišti a maifestirati će se u snu kad tad i spoznajem sve veći postotak sebe,jer pronalazim odgovore u dvije dimenzije,stvarnog i lucidnog razgovori sa likovima iz sna Icon_queen
[Vrh] Go down
odiseja82

odiseja82


Broj postova : 2
Join date : 26.04.2011

razgovori sa likovima iz sna Empty
PostajNaslov: Re: razgovori sa likovima iz sna   razgovori sa likovima iz sna Emptyuto tra 26, 2011 3:38 pm

Pozdrav svima! sunny

Nova sam ovdje i moram priznati da mi je baš drago što sam našla ovaj forum s ljudima koji posvećuju pažnju svojim snovima.
Već duže vrijeme pokušavam naći objašnjenje za svoj neobičan san i nadam se da ćete mi pomoći.
Naime, san počinje mojom svadbom i nepoznatim gostima kojima pokazujem svoju vjenčanicu, u snu postanem svjesna da sam se već udala i u tom trenu budim se u snu, postajem svjesna svega, ali i zadatka kojeg moram obaviti, provlačim se kroz ljude i tražim određenu osobu koja će mi dati odgovore i nađem ju, kako? nemam pojma, ali u snu sam to osjetila. Primila sam ju pod ruku....bila je to ženska osoba, kraće kose, srednjih godina....i pomalo grubo joj rekla da mi sad mora sve reći i krenule smo prema njezinoj "sobi" koja je izgledala izvana kao one prikolice u cirkusima, unutra mračna mala knjižnica, zagušljivo...Dala mi je kao neku skriptu i rekla da je sve unutra.
Moram napomenuti da me je nekoliko puta vuklo da se probudim,ali uspjela sam ostati u snu, ali i ne skroz skoncentrirana, listajući tu skriptu zapamitla sam neke godine 1980-te i neke povjesne događaje..u međuvremenu je ušao neki dečko, znala sam da je iz neke daleke zemlje.. njemu je također dala neku knjigu da čita...pitala sam ju da kako možemo svi pričati istim jezikom,rekla je da smo ovdje svi isti, u jednom trenutku počelo me previše gušiti i vuči prema van i rekla sam joj da moram ići i da ću se vratiti, otvorila sam vrata i bacila se na leđa da se probudim, dok sam se budila prolazila sam kroz tunel duginih boja i maglica. Bilo je predivno. No, kad sam se probudila, cca pol sata nisam mogla doći k sebi, i čudna bol-kao neki pritisak mi je bio u čelu, negdje iznad očiju. Nisam imala uopće potrebe pričati, samo sam proživljavala te osjećaje. Pomalo iscrpljujuće-kao neko veeliko i duugo putovanje.
Nikada nisam za vrijeme lucidnog sanjanja doživjela tako nešto.... scratch
Inače imam i duple snove, a kad počnem lucidno sanjati odlučim letjeti i onda letim viiisokoo u oblake i predivno je, ali ovaj put sam tražila tu osobu....
Ostao mi je upitnik iznad glave, jer ne znam što bi to sve trebalo značiti. Ako mi netko može objasniti bila bih stvarno zahvalna.
[Vrh] Go down
tao




Broj postova : 41
Join date : 15.03.2010

razgovori sa likovima iz sna Empty
PostajNaslov: Re: razgovori sa likovima iz sna   razgovori sa likovima iz sna Emptyuto tra 26, 2011 4:50 pm

Pozdrav i dobrodosla!

Ja sam također imao jedan san gdje sam pitao jednu zenu jedno pitanje nakon cega mi je rekla da ju sljedim.
Stala je kraj nekog velikog satora i rekla da ju pricekam,nakom nekog vremena izlaslo je
nekoliko ljudi koji su me uhvatili i nisu mi dali da pobjegnem.
Tada sam samo promjenio san(sferu).Da napomenem san je bio lucidan
Takoder sam postavljao razno ,razna pitanja likovima iz snova, ali nisam dobio nikakav pametan odgovor.Sta ne znaci da je i to nemoguce.

Osobno, poslje snova nisam nikada osjetio bol,pritisak ili nesto slicno kako si ti opisala.
Inace iznad ociju kako si ti opisala ti se nalazi trece oko, neznam dali je ta bol,pritisal povezan s time.
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

razgovori sa likovima iz sna Empty
PostajNaslov: Re: razgovori sa likovima iz sna   razgovori sa likovima iz sna Emptysri tra 27, 2011 3:01 pm

@odiseja
Kao i sa svim snovima tako i s tvojim, premalo je informacija da bi se uperilo prstom direktno na problem i reklo "to je to". Kao prvo, važno je znati tko si , što si, u kojem si obrascu ponašanja, kad se san pojavljivao, kakvi su ti osjećaji i osjećaji na asocijacije po pitanju elemenata sna, zatim bi te trebalo dobro "ispretresti" na način da sama osvijestiš neke stvari koje podsvjesno znaš, ali nisi ih mentalno prihvatila i sl.
Svadba je spajanje, izmirivanje suprotnosti i kretanje ka trećem. Da li je kod tebe slučaj neke prekretnice ili jednostavno asocijacija na neki problem ili obrazac, to ne mogu zaključiti. SOba je također vezana uz tebe i tvoju svijest, ali teško je reći o čemu je tu riječ jer fale detalji i osjećaji koji su izazvali takav san. San je znakovit i vjerujem da se radi o tvojim nadilaženjima unutrašnjih barijera, gdje se pojavljuje utjecaj i tvog Animusa i tebe same, kao i tvoje slike tj. kako vidiš samu sebe... radi se o prošlosti tj. nečem što si prihvatila kao unutrašnji sadržaj npr. knjige i knjižnica, a moguće da se radi i o znanju.... dakle, nije dovoljno samo ispričati san i otvoriti jeftinu sanjaricu. Tako se ne "tumače" snovi, niti to ima kakve stvarne vrijednosti po pitanju tumačenja. Pravo tumačenje je uron u dušu i kopanje po istoj uz pomoć simbola, slika i osjećaja koji su obično zapetljani u jednu složenu strukturu.
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
odiseja82

odiseja82


Broj postova : 2
Join date : 26.04.2011

razgovori sa likovima iz sna Empty
PostajNaslov: Re: razgovori sa likovima iz sna   razgovori sa likovima iz sna Emptypet tra 29, 2011 11:28 pm

Tao
Zanimljiv san i moram priznati da mi je sada puno lakše kada vidim da to uopće i nije bilo tako strašno neobično. Znači - događa se! Very Happy

Gordan
Imaš pravo kad kažeš da se snovi ne tumače samo tako i preko sanjarica, ali zato sam i ovdje postavila pitanje, sanjarice dođu ko dnevni horoskop u novinama.
Pomogao si mi, tnx, iako nisi mogao sve točno reći, ali potaknuo si me na razmišljanje, a to mi upravo treba. Razmišljanje i primjena zaključka. Very Happy
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

razgovori sa likovima iz sna Empty
PostajNaslov: Re: razgovori sa likovima iz sna   razgovori sa likovima iz sna Emptyned svi 01, 2011 11:43 pm

@odiseja

Snovi nisu razmišljanje, snovi su osjećaji. Snovi su jezik osjećaja, gdje neke čak ne možemo dosegnuti u običnom stanju. Dakle nisu jezik misli, već osjećaja, instinkta i intuicije. Nemaš pojma kako prosješan čovjek malo i površinski osjeća, gotovo da je humanoid, jer previše misli, a malo osjeća... to se može promijeniti meditacijama npr pratyaharom, ali snovima pogotovo, jer oni su direktan put...
Scena sna je samo tu da ti izvuče osjećaj pohranjen u tvojem iskustvu u vidu impresije. Osjećaj je taj koji objašnjava sa, a ne slika. To ni najveći psiholozi danas ne kuže, valjda zato što previše čitaju knjige, razmišljaju statistički, a malo imaju uvida u pravo stanje stvari i smatraju da imaju Znanje. Misao je relativno gruba i ograničavajuća stvar, jezik misli je vrlo ograničen i sterilan da bi mogao objasniti stanja duše. Kad to nebi bilo tako, umjetnost nebi postojala, a poezija bi bila matematika i beletristika... potreban ti je preokret, tj. vraćanje u "stanje malog djeteta" kad si osjećala cijelim tijelom, a vrlo malo mislila... Kad bi se svijet bazirao na osjećajima, ratova nebi bilo, ali budući je građen na racionalnom konceptu, neminovno je svijet po sebi čista katasrofa... samo što to mnogi ljudi ne žele, ne mogu ili nemaju snage priznati...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
Sponsored content





razgovori sa likovima iz sna Empty
PostajNaslov: Re: razgovori sa likovima iz sna   razgovori sa likovima iz sna Empty

[Vrh] Go down
 
razgovori sa likovima iz sna
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
NIA forum :: SNOVI :: SNOVI OPĆENITO-
Forum(o)Bir: