NIA forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NIA forum

Natur-individuacijska asocijacija - Zagreb
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Genetska predodređenost za lucidno sanjanje

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
22

22


Broj postova : 71
Join date : 18.06.2008

Genetska predodređenost za lucidno sanjanje Empty
PostajNaslov: Genetska predodređenost za lucidno sanjanje   Genetska predodređenost za lucidno sanjanje Emptypon svi 31, 2010 2:50 pm

Nisam nikada s roditeljima razgovarao o lucidnim snovima i baš ovaj vikend sam bio u posjeti kod njih i odlučim porazgovarati na tu temu i snovima općenito. Imao sam neki osjećaj da bi majka mogla imati takva iskustva, valjda zbog sličnosti naše emocionalne strukture. Uglavnom pokazalo se da sam bio u pravu i da ima naročito veliki broj tzv. lažnih buđenja (čega se recimo ja ne sjećam da mi se bilo kada desilo). Uglavnom rekao bih da sklonost lucidnim snovima može biti i nasljedna.
I jedno dodatno pitanje, da ne otvaram nove teme. Postoje li ikakve indicije o povezanosti određenih znakova zodijaka i sklonosti lucidnom sanjanju?
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Genetska predodređenost za lucidno sanjanje Empty
PostajNaslov: Re: Genetska predodređenost za lucidno sanjanje   Genetska predodređenost za lucidno sanjanje Emptypon svi 31, 2010 11:40 pm

Teško da bih mogao povjerovati u to da bi ljudi mogli imati genetske predispozicije za lucidno sanjanje. Moguće je da su genetski "inteligentniji", s mentalnim predispozicijama, ali svijest je kategorija koja se stiče uvidom, iskustvom i vježbom. Međutim, odgoj je vrlo važan jer malo ljudsko biće ima sve što mu je potrebno i rađa se cjelovito, ali odgoj okoline i zastranjenje društva u indoktrinaciji od djeteta stvara nesavršeno pa i monstruozno biće. Hitler je kao malo dijete bio čist i savršen, ali okolina je od njega napravila idiota, prvenstveno njegova majka. Prirodni, slobodni i spontani odgoj koji podržava prirodu ljudskog bića su izuzetno važni da dijete razvije sve svoje potencijale. Sjetite se samo vaših maštarija, snova i svjetova iz ranog djetinjstva kako su bili živi i stvarni... ljudi s godinama potisnu i zaborave to dijete i postaju "ozbiljni" ljudi poslušni sistemu koji ih je stvorio takvima... osobno ih nazivam humanoidima, jer su izgubili sve ljudsko, tj. dječije u sebi i žive svoje mentalne konstrukcije i laži. Nažalost, svi smo manje-više takvi, samo se neki od nas još uvijek bore održavajući taj mali plamen u nama - jednako kako i Mali Princ čuva svoju ružu na svojem malom planetu, a sve ostalo nema nikakvu vrijednost za njega... Dakle, treba predispozicije za lucidnost i svjesnost tražiti u odgoju i riznici iskustava koja su temeljena na radoznalom istraživanju, hodu preko granica i spoznaji. Tako ja to nekako intuotivno osjećam.
Što se tiče astrologije, sigurno je ona ta koja ima svoj specifični karakter u svemu pa tako i u operacijama lucidnog sanjanja. Prema mojim istraživanjima, Mjesec je tu najjači činitelj, budući da djeluje direktno na ljudsku psihu. Nisam se detaljnije pozabavio s tim, jer me astrologija zanima samo informativno.
Bilo kako bilo, sve to skupa je ok, ali vježba i volja su najjači alat za bilo kakav uspjeh u svemu i onaj tko se toga drži, sigurno će napredovati i usprkos najnepovoljnijih astroloških aspekata.
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
ivana1005

ivana1005


Broj postova : 39
Join date : 27.05.2010
Age : 44

Genetska predodređenost za lucidno sanjanje Empty
PostajNaslov: Re: Genetska predodređenost za lucidno sanjanje   Genetska predodređenost za lucidno sanjanje Emptypet lip 04, 2010 1:37 pm

Moja baka i majka,ali imale su više predkazivanja u snu nego što kontam da su bile svijesne lucidnih snova,vjerujem da može biti i genetska predodređenost ako i ja predosjećam...
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 283
Join date : 24.04.2008
Lokacija : Zagreb

Genetska predodređenost za lucidno sanjanje Empty
PostajNaslov: Re: Genetska predodređenost za lucidno sanjanje   Genetska predodređenost za lucidno sanjanje Emptypet lip 04, 2010 3:55 pm

Ta "predskazanja" nisu ništa drugo nego neki oblik komunikacije van riječi ili čitanje obrazaca.
Npr. životinje znaju kad će biti potres i vre pobjegnu i sakriju se, ljudi nemaju pojma. Ipak, neki imaju predosjećaj ili intuitivno isjećaju stvari. Zapravo, svi imamo tu intuiciju samo ju ne slušamo, već smo kao inkvizitori: ubijamo svaku stvar koja nije racionalna i opipljiva, tj. koja se ne slaže s našim uvjerenjima i mentalnim konstrukcijama. Kad žnirimo na oči intuicije, stvari nastoje prikazati se u snovima. Osim toga, prostor snova je jako senzibilan i osjetljiv po pitanju mnogih stvari, pa u njemu lakše osjećamo stvari i prirodu.
Isto tako, ako radimo nešto krivo, a to ne vidimo, dakle žrtve smo krivog obrasca ponašanja koji remeti našu unutrašnju ravnotežu, vrlo je vjerojatno da će nam se taj obrazac prikazati kroz snoove u obliku neke predstave. Isto je i s tuđim obrascima, ukoliko su nam važni ili se tiču nas... osjetit ćemo ih u snovima.
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
Sponsored content





Genetska predodređenost za lucidno sanjanje Empty
PostajNaslov: Re: Genetska predodređenost za lucidno sanjanje   Genetska predodređenost za lucidno sanjanje Empty

[Vrh] Go down
 
Genetska predodređenost za lucidno sanjanje
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
NIA forum :: SNOVI :: LUCIDNO SANJANJE-
Forum(o)Bir: